Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51

BTV - HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #16

    Отговор: BTV - HD

    и аз си мисля че ако е HD ще е исписано с огромни букви.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #17

    Отговор: BTV - HD

    В самото лого на програмата би трябвало да има надпис HD, но със сигурност от менюто на самия телевизор се изписва каква е програмата и с каква кодировка е.

  4. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #18

    Отговор: BTV - HD

    Равносметката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #19

    Отговор: BTV - HD

    Абе то хубаво, но определено няма да пропуснат да го таксуват на кабеларките, по скоро направо ще им го продадат като нов канал че е по лесно, така ще си ги бройкат общо 6
    И после . . . , що тия го нямат, що не го пускат ами щото е луди пари дето никой не ще да ги плаща. Като бтв лейди, боза за маса пари.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #20

    Отговор: BTV - HD


  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #21

    Отговор: BTV - HD

    Трябва ли да пресканирам каналите на Близуу, че да я видя bTV HD? Или е сложена на мястото на някой вече съществуващ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    35
    #22

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Трябва ли да пресканирам каналите на Близуу, че да я видя bTV HD? Или е сложена на мястото на някой вече съществуващ?
    При подредени и запаметени вече канали - ръчно търсене.
    При HD излъчване картината е чудесна.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Отговор: BTV - HD

    Преди каналът се подвизаваше като "Blizoo" (един от няколкото).

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #24

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от jonov Виж публикацията
    Булсат - вчера беше оставено място - предполагам е пусната но не мога да кажа понеже приемника ми е стар .
    Пусната е. В момента върви филм(4:3), който не е HD. Иначе, логото е налице.

  12. etg
    etg е на линия
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #25

    Отговор: BTV - HD

    Като цяло е хубаво минаването на 16:9, но си има и недостатъци, поне за мен. Настроил съм си телевизора да ми показва реалната картине, не разпъната - при 4:3 показва 4:3 (с черни ленти отстрани), при 16:9 показва 16:9, при изрязано отгоре и отдолу 4:3 показва 16:9. Сега обаче при картина 16:9 е ОК, но при картина 4:3 образът си идва разпънат, а няма как да го накарам автоматично да се свие, така че се налага да гледам сплескани образи.
    Относно ефирна HD програма - не ми се вярва да има в близко бъдеще. Идеята на цифровизацията не е да се смени един аналогов канал с цифров HD, а да се пуснат повече канали. А един HD канал заема честотна лента почти колкото аналогов канал (зависи все пак колко е компресиран). Освен това телевизиите си плащат за излъчването, което означава неколкократно по-голяма сума за HD канал.

  13. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #26

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    DigiCom - Бургас ми исписва само 16:9 и не ми се струва качеството перфектно.
    Днес ходих да плащам и попитах по случая, казаха ми че за сега няма защото всичко струвало пари и по нататък щели да го добавят.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #27

    Отговор: BTV - HD

    Много куцо от страна на БТВ да си пуснат картина 16:9, обаче да я излъчват във формат 4:3. Така когато си настрои човек телевизора за да може да гледа нормалните 4:3 телевизии, при преминаване на БТВ гледа 4:3 сплескано отстрани. Всяко превключване трябва да е съпроводено с ровене из менютата. Ако пък си разпънем БТВ, останалите телевизии са разтеглени. БТВ да вземат пример от Bulgaria on Air или Discovery-тата или National-ите, където формата на излъчване си е 16:9 и всичко си е цивилизовано. Явно го правят за да може хората с 4:3 телевизори да могат да им виждат емблемата ). Да вземат да я сложат посредата ако това им е проблема )

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #28

    Отговор: BTV - HD

    Абсолютно.........ТВ7 също е 16X9,но не разпъва - Мсат-Варна

  17. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #29

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    Днес ходих да плащам и попитах по случая, казаха ми че за сега няма защото всичко струвало пари и по нататък щели да го добавят.
    Моят интернет доставчик и кабелен оператор го е пуснал от днес ,а той е много шанаджийски и не налива пари в техника/приемници, карти и т.н/ Така ,че ме съмнява да си е платил за BTV HD.Основната му дейност е интернет-доставчик ,а телевизията е между другото.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    156
    #30

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от Bobo_m Виж публикацията
    БТВ да вземат пример от Bulgaria on Air или Discovery-тата или National-ите, където формата на излъчване си е 16:9 и всичко си е цивилизовано. Явно го правят за да може хората с 4:3 телевизори да могат да им виждат емблемата ). Да вземат да я сложат посредата ако това им е проблема )
    Последното не е вярно, в смисъл, че емблемата трябва да се вижда, въобще цялата картина трябва да се вижда, но сплескана. Просто като са решили да преминат на 16:9 формат, което е много хубаво и аз го приветствам, то наистина да си прередактират видеото, така, че да няма сплескани картини. Когато има 4:3 формат да го излъчват с две черни ивици от ляво и дясно както трябва да бъде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе