Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

BTV - HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #31

    Отговор: BTV - HD

    Черните ивици от ляво и дясно не са добра идея (особено за хора с плазми) - да се излъчва всичко както си е - има си WSS код за тая работа , като е 16:9 материал се подава кода и тв си го излъчва така , като е 4:3 тв си излъчва в избрания от собственика му формат за гледане на 4:3 материал . Почти никоя ХД (а и 16:9) тв не излъчва вече с черни ленти отстрани.

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #32

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    да се излъчва всичко както си е
    Е то така трябва да е, ама не е. Не знам това вмъкване на WSS толкова ли е сложно, но явно нито БНТ, нито TV7 го пускат. Затова пък bTV го пускат в излишък. А ние пък наивно мечтаем за динамично вмъкване. Абе мазало е.

  4. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #33

    Re: BTV - HD

    @etg
    Не знам за телевизия у нас, която да подава WSS. Всичко се прави от оперторите. Опитвал съм се получа от bTV и TV7 списък с предаванията във формат 16:9 за да можем да направим автоматично подаване на на WSS когато такова събитие е на екран, но от bTV отказаха, а от TV7 обещаваха да се "опитат" и накрая - нищо.

  5. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #34

    Отговор: BTV - HD

    Снощи останах разочарован от бтв. Гледах новините, пише 16:9, но от време на време образа беше леко смачкан. Не знам до настройки ли е, но не ми хареса. Същото е БНТ ХД когато дават новини.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #35

    Отговор: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от abv Виж публикацията
    Снощи останах разочарован от бтв. Гледах новините, пише 16:9, но от време на време образа беше леко смачкан. Не знам до настройки ли е, но не ми хареса. Същото е БНТ ХД когато дават новини.
    То реално освен картината в студиото много рядко има HD сигнал, че даже и 16:9. Репортажите им наживо са ъпскейл според мен. Странно, защото съм убеден, че камерите им на място са HD.

  7. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #36

    Отговор: BTV - HD

    Слави Трифонов снощи се хвали - той и с HD камери

  8.  
     
  9. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #37

    Отговор: BTV - HD

    @zlatko
    Ми твоите думи потвърждават, че е мазало. WSS според мен си е работа на самата телевизия, не е нормално да прехвърлят топката на операторите. А доколкото разбирам, те не само че не я прехвърлят, ами даже я стискат здраво Не съм наясно с материята, и само гадая, но според мен bTV постоянно вмъкват WSS, правя си извода от поведението на телевизора ми, иначе нямам представа как може да се провери дали го има.

  10. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #38

    Re: BTV - HD

    @etg
    bTV нищо не "вмъква" - WSS се подава от оператора. Всички оператори бяха "помолени" от bTV да превключат на 16:9:
    На 07 октомври 2012г. от 19.00 часа всички канали на БТВ Медиа Груп – bTV, bTV Comedy, bTV Cinema, bTV Action, bTV Lady и Ring.BG ще преминат към излъчване 16:9
    Моля да промените WSS сигнализацията от 4:3 към 16:9 в системата си и по този начин абонатите Ви да коригират приемането на сигнала в указания формат.
    Когато обаче предаванията са 4:3 се получават деформации.
    Самите bTV пък променят формата на излъчване докато предаването тече - например пускат филм, който уж трябва да е 16:9, обаче те имат само 4:3 версия с вградени субтитри. Те отрязват от тази 4:3 картина едно 16:9 парче, обаче долния ред субтитри остава в изрязаното и не се вижда. След 30 минутки се усещат и просто пускат 4:3, като образа се деформира, тъй като оператора подава WSS и приемник&телевизор си мислят че предаването е 16:9. И става мазало
    Днес смениха формата 3 пъти за един филм по bTV Cinema.
    Изхода от това положение е динамично превключване, което обаче може да се осъществи само от оператора(поради неспособността на bTV). Но пък bTV не желаят да предоставят на оператора информация за формата на предаванията си.
    От БНТ обещават че до месец ще подават WSS от студиото си и ще са първата телевизия с динамично превключване на формата у нас. Да видим. В момента при SatelliteBG са прави ръчно, за определени предвания.
    Този пост е редактиран от zlatko; 09-10-12 в 20:00.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    8
    #39

    Отговор: Re: BTV - HD

    Само немога да разбера какво е толкова трудно самия оператор да си превключва от 4:3 на 16:9 и обратно. Толкова ли скъпо струва тази система за автоматизирано превключване?

    БНТ1 ако започне подаване на WSS сигнал от собствената си апаратна, след като той е вкаран веднъж в ПАЛ-системата, за ефирното си аналогово разпространение технически възможно ли е да се превключи обикновен СРТ телевизор сам на 16:9?

    И друго немога да разбера-нужно ли е някой да си играе с копчето ръчно да превключва двата формата? Според мен е малко неоправдано, но щом фирмата Сателайт така е решила, нека служителите си играят.

  12. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #40

    Re: BTV - HD

    @rotation
    Не разбирам въпроса ти - самото превключване от оператора не е трудно, но ВСЯКА телевизия трябва да подаде информация за ВСЯКО свое предаване в кой формат се излъчва, и някой в апаратната на оператора трябва да седи и да превключва. Ами ако 10 канала излъчват непрекъснато сменящи се формати?! Сещаш се какво се получава.
    EDIT: Да не би под "оператор" да разбираш самата телевизия? Ако е така - не мисля че самата техника за вкарване на WSS е скъпа, не ми е ясно защо не го правят. Може би не им пука...
    За БНТ и CRT - ако всичко е по стандарт и телeвизионния приемник също го следва, би трябвало превключването да стане автоматично. Но не съм виждал, не мога да твърдя със сигурност.
    Дали е оправдано за SatelliteBG да превключва - не знам. Но мен и колегите ми ни дразни да гледаме футболен мач при който всички играчи приличат на Питър Крауч или Формула1 при която колите са нелепо тесни и с високи крила, затова сме решили да се превключва. В крайна сметка е добре за всички, които търсят качествена картина.

  13. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #41

    Отговор: BTV - HD

    Майка ми гледа основно Бтв на обикновен CRT телевизор "Нео" в момента не мога да кажа модела, но е купуван преди 1-2 години. Доставчика е "Булсатком". Дали по някакъв начин ще мога да и направя настройки, за да може да гледа що годе свястна картина, а не издължена.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #42

    Re: BTV - HD

    @abv
    Разбира се - телевизора (най-вероятно)има бутон, с който се сменя формата. Като превключиш на 16:9, пропорциите ще се нормализират, отгоре и отдолу ще се появят 2 дебели черни ленти. Полезната площ на екрана ще спадне с 30%.
    Другия и по-добър вариант е да си поиграеш с настройките на приемника. Не съм запознат с продукцията на Делталайн, а и нещата така са описани на български, че не мога да ти помогна. Но не мисля, че ще е трудно да намериш правилната настройка.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    8
    #43

    Отговор: Re: BTV - HD

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @rotation
    Не разбирам въпроса ти - самото превключване от оператора не е трудно, но ВСЯКА телевизия трябва да подаде информация за ВСЯКО свое предаване в кой формат се излъчва, и някой в апаратната на оператора трябва да седи и да превключва. Ами ако 10 канала излъчват непрекъснато сменящи се формати?! Сещаш се какво се получава.
    EDIT: Да не би под "оператор" да разбираш самата телевизия? Ако е така - не мисля че самата техника за вкарване на WSS е скъпа, не ми е ясно защо не го правят. Може би не им пука...
    За БНТ и CRT - ако всичко е по стандарт и телeвизионния приемник също го следва, би трябвало превключването да стане автоматично. Но не съм виждал, не мога да твърдя със сигурност.
    Дали е оправдано за SatelliteBG да превключва - не знам. Но мен и колегите ми ни дразни да гледаме футболен мач при който всички играчи приличат на Питър Крауч или Формула1 при която колите са нелепо тесни и с високи крила, затова сме решили да се превключва. В крайна сметка е добре за всички, които търсят качествена картина.
    Под оператор визирам Сателайт. Наистина, добре правите, като превключвате форматите ръчно, но едва ли е много оправдано. Наистина интересно защо например ьТВ няма WSS Inserter, доколкото знам те уж са избирали още от времето, когато PRO. BG стартира в ефир на последните нови ефирни честоти.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #44

    Отговор: Re: BTV - HD

    По BTV Comedy до сега нищо в 16:9 не са излъчвали дори и българските сериали ги свиат до 4:3 и представете си когато и приемника ми свива картината на CRT телевизора какво мазало става защото е пуснат WSS

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #45

    Re: BTV - HD

    @rotation
    Какво разбираш под "оправдано"? За мен това, че съм гледал мача по Диема с правилните пропорции достатъчно. Превключването не изисква допълнителни инвестиции.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе