Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #1

    Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Здравейте,

    Предсотои ми скоро да си прекарвам нет и ТВ и да започна на чисто Искам да си взема от доставчик който има има най-много ХД канали щотот другите са скръб на 55 инча. Като гледам пакетите сякаш Виваком IPTV е най-доброто предложение -- фибернет 20 Мбпс и 28 ХД канали. Проверих картата до блока ми уж идва 100Мб файбър. Не знам какво ще е качеството на услугата и на картината. Като си мисля за по-на сигорно е по-добре Близу с техния Double Extra пакет които идва с 50 Мбпс и 21 ХД канали. Вие какво бихте ме посъветвали -- да рискувам с виваком или да почна на Близъ с без договор (малко по-скъпо, но може да се изплати за в бъдеще). Само имам съмнения за ХД качеството на Близоо...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Ти ще гледаш каналите само защото са с висока резолюция или защото ти предизвикват някакъв интерес.
    Да, в началото е нормално да се заглеждаш в тях и да се радваш на новия телевизор, но в някакъв момент ще ти писне.
    Телевизията си е телевизия. Помисли как да си осигуриш качествен сигнал И стойностно съдържание - от компютър, външен HD плеър...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ти ще гледаш каналите само защото са с висока резолюция или защото ти предизвикват някакъв интерес.
    Да, в началото е нормално да се заглеждаш в тях и да се радваш на новия телевизор, но в някакъв момент ще ти писне.
    Телевизията си е телевизия. Помисли как да си осигуриш качествен сигнал И стойностно съдържание - от компютър, външен HD плеър...
    Да, съгласен съм с твърдението ти. Определено ще гледам с интерес - мачовете например са прекрасни на ХД. HD player или си мислех и за DNLA... не знам колко добре работи DNLA но в youtube ако напишеш dnla mezzmo излизат добри отзиви. Като бекграунд обаче мисля MTV HD и iConcert да вървят постоянно.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    За качеството на HD каналите от Виваком - FearMe да си каже тежката дума.
    Аз ги видях в действие, но на 8-годишен LCD Панасоник 32" и не останах впечатлен. Може би заради старият и малък ТВ.
    Затова пък намирам възможността за гледане на минали предавания за много полезна екстра.
    При спиид тест-а на нета им /с 30 MBit план/, даде дори по-висока стойност.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Не ползвам нито Близу нито Виваком, но отзивите които чувам определено наклоняват везните към Виваком. Имам няколко познати които редовно ми се оплакват от Близу - нито интернета като хората, нито телевизията качествена....

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    50" плазма

    HD-тата са определено добри, явно не ги компресират много. мачове не гледам, но nature hd не отстъпва на качествени блурей 720 рипове

    (да обясня, за да не тръгне някой да коментира, че трябвало да се сравнява с 1080 - телевизионните HD-та са i(nterlaced), което ще рече "презредови", т.е. не са 1080, а 540 реални...)

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    50" плазма

    HD-тата са определено добри, явно не ги компресират много. мачове не гледам, но nature hd не отстъпва на качествени блурей 720 рипове

    (да обясня, за да не тръгне някой да коментира, че трябвало да се сравнява с 1080 - телевизионните HD-та са i(nterlaced), което ще рече "презредови", т.е. не са 1080, а 540 реални...)
    Мерси за инфото! Да, няма канал които да излачва 1080p, но се надявах да cа 720p :/

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    Има тв канали на 720p.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #9

    Re: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    @FearMe
    Малко offtopic: 1080i не означава "реални 540 реда". Плоскопанелните екрани са "прогресивни" при визуализиране на информацията, така че всеки един кадър, който виждате съдържа 1080 реда. Ако телевизорът има качествен деинтерлейсър, загубата на информация е минимална.
    Като цяло 1080i има повече детайлност от 720р, който пък се представя по-добре при движение. Т.е. за един игрален или научно-популярен филм предпочитам 1080i, за футболен мач - 720р. Специално Viasat Nature HD за който говориш е 720р.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    измисленият кадър между реалните 540 не води до "минимална загуба на информация", а до "максимално измислена допълнителна информация", което не е същото, ще се съгласиш

    друго важно нещо е, че съвременните тв пропускат кадри и ако панелът е кофти, тези 1080i кадри от воле си падат do 600-700i, което сещай се колко реални е

    за спорт предпочиташ 720p поради простия факт, че на тв-то не се налага да измисля кадри, т.е. да размазва бързите движения, а да показва реални кадри, т.е. точно както което е, в тези частички от секундата, които иначе процесорът би се опитал да покаже някаква интерполация

    относно hature hd - мерси, не знаех, това обяснява доста. ще видя каква е разликата между него и другите hd-та

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #11

    Re: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    @FearMe
    Неправилно интерпретираш ситуацията - деинтерлейсинга НЕ Е интерполация. Телевизорът комбинира 2 полета всяко от които съдържа 540 реда в един кадър, съдържащ 1080. Не си "измисля" нови 540 реда. Т.е. всеки от получените 1080 реда е реален. Пак повтарям - при добър деинтерлейсинг, загубата на информация е минимална. Особенно при статика или бавно движение 1080i е неразличимо от 1080р. При 720р има видимо по-малко детайли от 1080i/p. Като говорим за футбол - по време на Европейското тази година, при БНТ1 HD дори в далечен план ясно се четяха имената на гърбовете на играчите, докато при ARD HD, беше по-трудно.
    Не знам защо мислиш, че съвременните телевизори "пропускат кадри"? Няма такова нещо. При статична картина - направо е абсурдно, при движение - плазмите без проблем показват 1080, високият клас LCD - също.
    Този пост е редактиран от zlatko; 22-10-12 в 10:50.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #12

    Отговор: Re: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    И да разбъркаме още малко темата... Ако телевизора е хубав (от 2012) и има хубав тунер пак не е от полза защото сигнала на Близъ ще минава през ADB box-a, който не го знам колко е добър но сигорно има отношение към качестото на картината. Но за съжаление няма да могат да се хващат ХД каналите ако директно кебла е в ТВ-то.

  16. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #13

    Re: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    @azsamsancho
    Няма никакъв проблем да приемаш HD каналите на Blizoo с тунера на телевизора щом е нов и има MPEG4 декодер. Взимаш си един Conax CAM и не ползваш приемник. Друг е въпросът до колко ти харесва интерфейса на телевизора и т.н.
    Този пост е редактиран от zlatko; 22-10-12 в 15:07.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    поправям грешката си - при бързи движения тв-то не пропуска кадри, а пропуска редове, грешката е неволна и е от бързината

    и именно, че наблюдаваме по-добро качество при статика или бавни движения в interlaced източник, е доказателство, че наличието на време между изчертаването на първите 540 и вторите 540, води до дефектиране на образа

    най-лесно това се установява при покадровото сравняване между запис на произволен interlaced материал и същия, но деинтерлейснат

    както и да е, да не задълбаваме в теория, аз лично затова съм си купил плазма...

  18. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #15

    Re: Най-много HD... Виваком IPTV или Blizoo

    @FearMe
    Наистина е много offtopic, но: плоските панели били те LCD, плазма или OLED са по природа прогресивни, всеки един образ, който визуализират се състои от пълния набор точки. Няма полосък панел, който да чертае първо четни, после нечетни полета. И няма никакво време за изчертаване на първите и вторите.
    Всеки кадър при "i" сигнал се състои от две полета. При 25 кадъра(frames) в секунда се предават 50 полета(fields). Телевизорът комбинира всеки 2 полета в един (прогресивен) кадър, който показва на екрана си.Ако телевизорът ти е с добър деинтерлейсър, на практика ще получаваш картина с отлично качество. Ако едно видео е било заснето прогресивно, после е конвертирано до интерлейснат сигнал, то добър телевизор ще възстанови оригиналния кадър БЕЗ загуба на информация от този "i" сигнал.
    1080i is directly compatible with some CRT HDTVs on which it can be displayed natively in interlaced form, but for display on progressive-scan LCD and plasma TVs it must be deinterlaced. Depending on the television's video processing capabilities, the resulting video quality may vary, but may not necessarily suffer. For example, film material at 25fps may be deinterlaced from 1080i50 to restore a full 1080p resolution at the original frame rate without any loss.
    http://en.wikipedia.org/wiki/1080i
    Минималните артефакти при движение при "i" сигнал се дължат на работата на деинтерлейсърът, не на някакво "време м/у изчертаването" на двете полета.
    Относно пропускането на редове - и плазмите и високият клас LCD показват пълните 1080 реда при движение.
    Този пост е редактиран от zlatko; 22-10-12 в 13:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom IPTV или Traffic Broadband Communications IPTV (TBCHD) ?
    От sevastaki във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-14, 16:23
  2. blizoo или net1
    От CALL-151 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-14, 14:14
  3. Отговори: 7
    Последно: 22-12-13, 21:14
  4. Въпрос за IPTV
    От antoo във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 14-01-13, 15:58
  5. iptv от Виваком
    От vortex1587 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 13-10-12, 01:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе