Резултати от 1 до 12 от общо 12

blizoo или net1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #1

    blizoo или net1

    ...до ден-два трябва да реша кум близу или нет1.
    Става въпрос за качвствпто на телевизиоята. В мопмента имам нет1 и качеството на SD каналите ми се струва доста лошо, много се забелязват следи от компресия. При близу как стоят нещата?
    Доколкото разбирам при net1 се пползва MPEG2! При blizoo как е?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: blizoo или net1

    CALL-151, грамотното писане е задължително във форума.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #3

    Отговор: blizoo или net1

    Е... Да не прекаляваме
    Грамотността е грижа на държавата, не на форума. Тук е задължително писането на кирилица, а грамотността би помогнала за това, някой да ти отговори адекватно.
    Но задължителна... няма как да е.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #4

    Отговор: blizoo или net1

    Стойте далеч и не подписвайте нищо с недоразумението Близу. За НЕТ1 нищо не мога да кажа, но едва ли има по-лош оператор от blizoo.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #5

    Отговор: blizoo или net1

    аз съм към близу от 2 години и нямам никакви проблеми.плащам 21.90 и гледам 140 програми с cam модул в едната стая а в другата съм с аналогови 50 някъде и 25мбита интернет и 14 hd програми ,и не мисля да ходя към други . става въпрос за софия за другите градове не знам как е но има много лоши отзиви по форумите.

  7. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #6

    Отговор: blizoo или net1

    В момента ползвам услугите на Нет 1, бил съм абонат и на Близу и ако се абстрахирам от постоянните проблеми с нета, които имах при Близу, поне според мен разлика в картината на цифровата телевизия между двата оператора няма.Единствено на аналоговата(ползваме малко CRT в кухнята) разликата е сериозна в полза на Нет1.
    Като плюс на Нет1 е едното дистаницонно, тъй като не е кодиран сигнала и неограниченото ползване на телевизори - тоест няма допълнителни такси, ако искаш да ползваш примерно повече от един телевизор с цифрова.И най-сериозното предимство, според мен е че за 20 лева с договор имаш 25Mbit-a нет 100 и кусур програми от които има 10-ина HD качество.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    88
    #7

    Отговор: blizoo или net1

    Ползвам услугите на Близу от както купиха предишния оператор,нямам проблем с телевизията,интернет ползвах от една фирма но после ги купиха Булсат и стана страшно,прехвърлих и нета към Близу,за 1 год.ми е прекъсвал 1-2 пъти,ни като се обадя на колл центъра реагират веднага,не мисля че са най-добрите но не виждам другите с какво са по добри,винаги ще има доволни и недоволни,но това е субективно мнение,в три жилища ползваме Близу и за мен си е Ок,става въпрос за София.
    Малко допълнение,в събота купихме нов ТВ,обадих се вечерта към 21 на коол центъра да ги попитам за САМ-модул,провериха ми пакета който плащам и ми казаха че ще го получа безплатно,амо да кажа от кой техен офис ми е удобно,отидох сутринта в 9 върнах сет топ бокса и си взех модула,когато го вклщчих в ТВ не искаше да тръгне,обадих се на Близу и оператора ми обясни стъпка по стъпка какво да направя,според мен обслужването е добро Булсата ги чаках по 2 дена.

  10. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #8

    Отговор: blizoo или net1

    Миналата година, когато им исках втора карта за КА модул, ми обявиха 5 лева месечно към абонамента.Сега нещата може да са се променили.Те трети изпълнителен директор сменят.Редно е да вземат да уцелят правилната политика.
    Не знам дали към мене отношението не е било "лично" защото имах жалба в КРС срещу Близу и отсъдиха в моя полза, така че при мен нещата може би не са меродавни.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #9

    Отговор: blizoo или net1

    мерси на тези които ми отговориха по същество...

    Въпроса ми беше най вече за качеството на сигнала при двата оператора.

    на NET1 си личат следи от компресията, докато на blizoo незнам как е...
    на blizoo съм от 10 години но тогава нямах голям телевизор! сега като си купих и преминах на NET1. Обаче от близоо взеха да ме "ухажват" да се върна при тях с какви ли не отстъпки...
    Това което не ми харесва на NET1 е според мен лошото качество при SD каналите (можеби не на всички).

  12. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #10

    Отговор: blizoo или net1

    Без да съм ползвал нет 1 и аз те съветвам да не си слагаш таралеж във гащите
    Доколкото разбирам при net1 се пползва MPEG2! При blizoo как е?
    При близу е същото - SD каналите са MPEG2 а HD са MPEG4 . Какво значение има според теб - ако искаш MPEG4 - мини на Виваком И при близу на големия екран SD каналите са зле - особено някой , които в момента не си и спомням , защото отдавна ги отсвирих .
    Някой програми няма как да са качествени , поради причината че така се подават от студиото / ако може стаята с компютъра така да се нарече / пример са К3 и др.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #11

    Отговор: blizoo или net1

    И аз това се чудя - има ли разлика между качеството на СД и ХД каналите при Близу и НЕТ1.
    Ако няма, то е ясно - НЕТ1 - няма по-добра цена.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #12

    Отговор: blizoo или net1

    Не мога да разбера какво толкова се чудите.
    Качеството на повечето SD програми не е добро още от източника, и двата посочени оператора имат телевизори в центровете си за услуги, на които може сами да погледнете за какво става дума.
    Сега, ако идеята е "абе аз не виждам разлика, ама да не се мина"... Никой не може да помогне.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изгоден договор с BLIZOO
    От rscossworth във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 20:24
  2. Прекратяване на договор с blizoo?
    От Chestuer във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 20
    Последно: 24-04-12, 23:37
  3. интернет от Blizoo
    От procar във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 14
    Последно: 01-06-11, 17:39
  4. Blizoo + 2 PC - настройки на рутер?
    От peter_nn във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 18-03-11, 20:21
  5. Blizoo - Bulsatcom - Megalan
    От vet_voychev във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 61
    Последно: 18-09-10, 08:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе