Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    От началото на този месец минавам на iptv и ми остава в завещание неизползваемо оборудване на Булсат.
    Техният приемник знам, че не може да се ползва без да си им абонат, блокира.
    Но имам вграден сателитен тунер в телевизора - Philips 7696K

    Въпросът ми е - не съм запознат с материята, но мога ли лесно, без сложни настройки и докупуване на допълнителен хардуер да използвам комбинацията от монтираната ми вече чиния и вградения ми сателитен тунер за да хващам нещо, което би представлявало интерес?
    Или да не се занимавам с глупости ще ме посъветвате

  2.  
     
  3. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #2

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Нищо интересно от свободните канали няма едва ли тв тунера поддържа ему за кодове съответно паметник на терасата.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    и аз така си мислех, но реших да попитам

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Е те свободните канали са доста ама едва ли ще ти допаднат най-добре е на шеринг но там си трябват средства.

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #5

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    То... аз по iptv получавам всичко, което ме интересува.
    Питанката за сателита беше... знам ли и аз защо, просто да се занимавам с нещо
    Принципно все пак, за пробата какво трябва да направя? Да си врътна антената като начало?

  7. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #6

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    За пробата вкл. кабела от конвертора и пускаш да сканираш през тунера на тв-то тя паничката ти е наместена и би трябвало да изкара свободните програми от спътника.

    п.п. Първо прочети manual-a на тв тунера.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #7

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Ами принципно всичко можеш да гледаш ако ти се дават малко парички.
    Вземаш си това:
    Diablo CAM - Official Web Site - www.diablocam.com или Duolabs - Diablo CAM WiFi и гледаш всичко което може да се хване с антенката, а то не е толкова малко.

  10. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #8

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    И какво ще гледа с това Diablo??? Нещо не виждам да поддърва ему пък да не говорим за шеринг.

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #9

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Но имам вграден сателитен тунер в телевизора - Philips 7696K
    Колегата пита за вградения тунер а не с приемника на булсата .

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #10

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Това пише за вградения тунер, както казах, не съм наясно със сателитната техника...

    Tuner/Reception/Transmission
    • Digital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*,
    DVB-S2 MPEG4 HD, DVB-T MPEG2*, DVB-T
    MPEG4*, DVB-S HD+ support (Astra)
    • Video Playback: NTSC, PAL, SECAM
    • LNB: 1 to 4 LNBs supported

    http://www.p4c.philips.com/files/4/4...02_pss_aen.pdf


    Предполагам, за да има някакъв смисъл трябва да врътна антенката по някакъв начин към Астра? На сателита на Булсат... има ли въобще нещо свободно...

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Златко защо мълчи за Астра а с тази настройка както е сега гледаш скат , к3 и някакви фолклори май - нищо интересно .

  14.  
     
  15. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #12

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Доколкото знам гръцки и турски има свободни там иначе за астра ако искаш да въртиш LyngSat гледаш тука и с компас търсиш градусите.

    А относно тунера нямах предвид параметрите му те са ясни имах предвид в ръководството към телевизора да потърсиш ако се налага да ползваш въвеждане на честоти или просто да прочетеш да ти е по-ясно.

    п.с. Пиши после какво е станало.
    Този пост е редактиран от p0ckata; 31-01-13 в 19:33.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #13

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    На сателита на Булсат... има ли въобще нещо свободно...
    Без аз лично да съм пробвал - според това, изглежда, че има някои ТВ и радио канала свободни, например Скат, ЕКидс, както и няколко поп/фолк телевизии. Всичко, което е бледо жълто и има "F" в колкона "Enc. System" трябва да е свободно. Същото се отнася и за други сателити.
    Така че, както препоръча колегата по-горе, ако просто закачиш кабела от антената на Sat входа и пуснеш едно сканиране - ще разбереш най-добре има ли и какво.
    Между другото - за тунера - от този PDF не става въпрос дали поддържа DVB-S, което ти трябва да тези канали. Указано е, че поддържа DVB-S2, но DVB-S не е изрично упоменато. Не знам дали по подразбиране S2 автоматично включва и S, или не, или пък глупости говоря:D

    Едит: Е, p0ckata ме е изпреварил

  17. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #14

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Цитат Първоначално публикувано от stfn Виж публикацията
    Без аз лично да съм пробвал - според това, изглежда, че има някои ТВ и радио канала свободни, например Скат, ЕКидс, както и няколко поп/фолк телевизии. Всичко, което е бледо жълто и има "F" в колкона "Enc. System" трябва да е свободно. Същото се отнася и за други сателити.
    Така че, както препоръча колегата по-горе, ако просто закачиш кабела от антената на Sat входа и пуснеш едно сканиране - ще разбереш най-добре има ли и какво.
    Между другото - за тунера - от този PDF не става въпрос дали поддържа DVB-S, което ти трябва да тези канали. Указано е, че поддържа DVB-S2, но DVB-S не е изрично упоменато. Не знам дали по подразбиране S2 автоматично включва и S, или не, или пък глупости говоря:D

    Едит: Е, p0ckata ме е изпреварил
    Колега DVB-S обозначението е че има вграден сателитен тунер а DVB-S2 е че е HD самият тунер освен цифрови може да отваря и HD канали.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #15

    Отговор: Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?

    Цитат Първоначално публикувано от p0ckata Виж публикацията
    Колега DVB-S обозначението е че има вграден сателитен тунер а DVB-S2 е че е HD самият тунер освен цифрови може да отваря и HD канали.
    Да, де, ама там е работата, че тук
    Код:
    Digital TV: DVB-C MPEG2*, DVB-C MPEG4*,
    DVB-S2 MPEG4 HD, DVB-T MPEG2*, DVB-T
    MPEG4*, DVB-S HD+ support (Astra)
    DVB-S обозначение няма изрично упоменато. Това е от PDF-а. Затова питах дали DVB-S2 винаги включва DVB-S, с други думи дали S2 е обратно съвместим със S. Междувременно прочетох тук и там и изглежда е, според това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 23-09-13, 22:57
  2. как мога да гледам 3д с LG HR500 (блу рей) и LG 50 PZ 950 3д тв
    От MEBELDIZAIN във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 7
    Последно: 18-09-12, 11:37
  3. Отговори: 23
    Последно: 09-07-12, 21:12
  4. Съвет за LCD монитор с вграден тунер
    От stancho_75 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-08, 14:06
  5. Не мога да гледам двд
    От Vagabundo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 03-07-05, 23:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе