Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #1

    Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Здравейте, колеги. Значи. Имам няколко въпроса свързани с телевизорите със сателитен тунер. Извинявам се, ако има подобни теми, но поне аз не успях да намеря тема по моя въпрос. Та, въпросите ми са -
    1. за какво ще мога да използвам вградения в телевизора DVB-S/S2 тунер, ако закупя такъв?
    2. Малко съм бос в тази тема, но исках да знам, дали ще мога да гледам кодираните канали по някакъв начин?
    3. Чрез сателитна антена ли трябва да свържа телевизора?
    4.Четох за някакъв модул, за какво служи той?
    5.Ще мога ли да гледам телевизия, без да се наложи да купувам приемник?
    6. Иначе, има ли телевизори със сателитен тунер до 32 инча? Ок.
    Това е общо взето, което исках да знам. Добре. Надявам се да има хора, който да се притекат на помощ.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    1. За да гледаш сателитна телевизия, но само свободните програми.
    2. Кодираните програми може да гледаш само ако станеш абонат на някой от DTH операторите /Сателрайт бг, Булсатком, Виваком/ и си вземеш от тях кам модул и карта.
    3. да със сателитна антена и конвертор.
    4. Кам модула и картата служат за декодиране и достъп до платените пакети с програми https://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html
    5. Може да гледаш телевизия без да си купувеш техен приемник, но си платиш абонамента и да си вземеш кам модул и карта.
    6. Има телевизори със сателитен тунер до 32 инча -
    LG 32LS570S
    http://www.lg.com/bg/televizor-audio...r-32LS570S.jsp

    SAMSUNG UE-32ES6530
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-32es6530

    PHILIPS 32PFL5507K или PHILIPS 32PFL5007K/12 но задължително с буква К накрая!
    http://www.technomarket.bg/products/...ips-32pfl5507k

    https://forum.setcombg.com/index.php/board,119.0.html

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #3

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Ахам. Ем... Ок. Благодарско за инфото. Ааа, само да попитам и още нещо! Няма ли начин, ако си купя телевизор със сателитен тунер, да гледам всички сателити, а не само каналите на Булсата, Сателайта и Вивакома? Мхм. Благодаря предварително. : )

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Ще си гледаш всички свободни програми по всички сателити с моторизирана антена /или мултифийд/ - никой не те кара да гледаш каналите само на въпросните оператори.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #5

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    доколкото знам булсат все още не предлагат ка модул за работа с тяхна карта?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #6

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Ще си гледаш всички свободни програми по всички сателити с моторизирана антена /или мултифийд/ - никой не те кара да гледаш каналите само на въпросните оператори.
    Аха. Добре. А знаеш ли, колко и кои са тези свободни канали? И какъв бюджет ми е необходим за да се сдобия със тази моторизирана антена?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341679875[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от GMIR
    доколкото знам булсат все още не предлагат ка модул за работа с тяхна карта?
    Мдаа... И аз така си мислех, но не бях сигурен. : )

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Каналите са хиляди - друг е въпросът колко са тия дето стават за гледане ,но пак са много - виж на http://www.lyngsat.com/ например и ще добиеш някаква представа . За антена е доста относително - от 100 лв до ....

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #8

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Има и модул с който можеш да гледаш всичко . Иначе тая сателитната телевизия със 32 инча я забрави.Повечето западни канали са с такова качество ,че 46 инчовия ми идва малък.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #9

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Каналите са хиляди - друг е въпросът колко са тия дето стават за гледане ,но пак са много - виж на http://www.lyngsat.com/ например и ще добиеш някаква представа . За антена е доста относително - от 100 лв до ....
    Мдаа... Горе долу добих представа. А за антената, ок. Мерси, че писа. : )

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4
    Има и модул с който можеш да гледаш всичко . Иначе тая сателитната телевизия със 32 инча я забрави.Повечето западни канали са с такова качество ,че 46 инчовия ми идва малък.
    Ахам. Ем... Ако не е тайна, какъв е този модул? Иначе във нас сме свикнали на по - малки телевизори. А и всеки си има различен вкус. ; )

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    За сателитна телевизия и 50 инча са малко.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    И кое е това нещо което няма да го видя на 40 - 46' , че трябва да опъвам чаршафа в хола?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен ту

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Каналите са хиляди - друг е въпросът колко са тия дето стават за гледане ,но пак са много - виж на http://www.lyngsat.com/ например и ще добиеш някаква представа . За антена е доста относително - от 100 лв до ....
    Аз си купих Антена като на булсатком ~50лв с конвертoра, 2 години гледах на 19" монитор , а ако исках да гледам от леглото го прехвърлях с tv-out на 29" кинескоп.
    Последната година съм 22" монитор и си продадох кинскопа . Каналите са наистина много , но 90% от тях са плява( "hot arabish ......, реклами или заключени. Повечето се отключват , но не всички.
    Айде пак да ми обясните защо е нужно да пускам проектора си( совен за някой мач де ) , и защо повече от 50лв ми трябва за чиния.
    Да поясня - със Skystar2 HD съм.

  16. Member Аватара на maxim7
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    някъде по млечния път
    Мнения
    291
    #13

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...



    това е модула, а за по-големия екран колегите визират 3д телевизията сигурно....
    и все пак не е лошо да знаеш ,че с външен (сат приемник/пс-тунер) нещата изглеждат по различен начин!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #14

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от maxim7


    това е модула, а за по-големия екран колегите визират 3д телевизията сигурно....
    и все пак не е лошо да знаеш ,че с външен (сат приемник/пс-тунер) нещата изглеждат по различен начин!
    Ахаа. Мхм. Може, но на мене целта ми беше, ако е възможно, да не използвам пс платка или сат приемник, а само антена и модул. : ))

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #15

    Re:Въпрос за телевизорите със сателитен тунер...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Аз си купих Антена като на булсатком ~50лв с конвертoра, 2 години гледах на 19" монитор , а ако исках да гледам от леглото го прехвърлях с tv-out на 29" кинескоп.
    Последната година съм 22" монитор и си продадох кинскопа . Каналите са наистина много , но 90% от тях са плява( "hot arabish ......, реклами или заключени. Повечето се отключват , но не всички.
    Айде пак да ми обясните защо е нужно да пускам проектора си( совен за някой мач де ) , и защо повече от 50лв ми трябва за чиния.
    Да поясня - със Skystar2 HD съм.
    Аз за размер на ТВ нищо не съм казвал.
    За нормален прием 60см антена на Булсат е прекалено малка
    - 100см някаква офсет антена - около 50-60лв /за Triax повечко /
    -конвертор 15-20лв
    -мотор 80-100лв /човека си писа - моторизирана система/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-17, 21:45
  2. Продавам ТВ Samsun UE-40f5070 - сателитен тунер
    От icemans във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 10-06-14, 21:08
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-08-12, 23:06
  4. Продавам сателитен тунер ,компютър и монитор
    От kravi4ka във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-11, 08:19
  5. Въпрос за сателитен приемник?
    От Stinky във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 25-04-09, 11:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе