Филми - художествени
Документални и научно популярни филми
Новини
Сериали
Шоупрограми
Публицистика
Спортни
Музикални
Риалити
още подробности:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4330919
Мтел вече предлага сателитна телевизия и така става третият у нас оператор, който осигурява национално покритие след “Булсатком“ и „Виваком“.
За приемане на сигнала ще се използват 80-сантиметрова сателитна чиния, конвертор и приемник на корейската компания „Kaon“. Оборудването ще е безплатно при сключване на договор за една или две години, а при безсрочен договор ще може да се закупи от компанията, съобщи вчера изпълнителният директор на Мтел Танасис Кацирубас.
Инсталирането ще се прави от 48 партньорски компании в цялата страна.
Сателитната телевизия на Мтел ще е с над 170 канала, от които 20 са с HD качество. Най-ниската цена -11,90 лв. на месец, е за пакет от 50 стандартни и 5 HD канала, като се прави отстъпка за клиенти, които са абонати на Мтел.http://www.capital.bg/biznes/kompani...a/?ref=miniurl
"Мобилтел" поиска по-голям дял в тв бизнеса
Операторът пуска спътникова телевизия в опит да запази клиентите на мобилната си услуга
Още по-евтино, още по-разнообразно, с още повече допълнителни услуги - пазарът на телевизионна доставка в България е един от най-изгодните за потребителя. И определено отдавна не е бизнесът, на който новонавлизаща компания може да разчита за добри печалби. Същото важи и за телекомите. Въпреки това обаче два от трите оператора - "Мобилтел" и БТК, с всичкия си ресурс атакуват именно телевизионното разпространение. Обяснението очевидно е не в огромните дялове, приходи и печалби, които биха постигнали в този сегмент, а в стратегическата им цел да го използват, за да задържат и привлекат клиенти за основния си бизнес - телекомуникациите и по-конкретно мобилния пренос. След като от четири години "Мобилтел" набира абонати на телевизионната си доставка по кабел и постигна 3% пазарен дял (виж графиката), сега телекомът стартира и сателитно разпространение - проект, готвен от месеци, с който компанията цели да получи по-забележимо място на картата на този бизнес в страната и най-вече - да спре спада на дела си при мобилните комуникации, като предлага пълен пакет услуги на ниска цена.
На едро и дребно
Основният акционер на "Мобилтел" - Telekom Austria, още през есента на миналата година сключи споразумение с Eutelsat да използва спътников капацитет от специализирания оператор, за да доставя сателитна телевизия. Решението тогава обаче беше насочено основно към клиенти на едро по т.нар. white label - модел в цяла Централна и Източна Европа. Което означава вече работещи разпространители на телевизия да получават услугата от австрийския телеком и да я продават на дребно под своя марка. Сега, очаквано, директна сателитна доставка до клиентите си стартира и "Мобилтел", използвайки два сателита, които могат да излъчват към територията на България.
Новата услуга има покритие на 100% от населението на България. Офертите, които вече са валидни, са основно три в зависимост от броя програми. Телекомът предлага над 150 тв канала, от които над 20 са HD. Най-ниската цена е 9.90 лв. на месец за 40 канала и важи за абонати на мобилната услуга на "Мобилтел". Същата тарифа за потребители, които не ползват GSM абонаментите на оператора, е 11.90 - на практика това са цените, около които пазарът се движи в момента, като се имат предвид промоциите на останалите доставчици.
Допълнителните функции, предлагани от "Мобилтел", включват електронен справочник за програмите, запис на предавания, възпроизвеждане на видео и снимки, възможности за родителски контрол и т.н.
Телевизия с цел GSM
До момента "Мобилтел" предлагаше цифрова телевизия по кабел. С мрежата си операторът покрива 1 млн. домакинства (около една трета от всички в страната), но реално клиентите му са 70 хил., каза главният му изпълнителен директор Танасис Кацирубас. С новото предложение доставчикът явно ще се опита да получи по-сериозно присъствие на този пазар и да намали или спре изтичането на абонати на мобилната му услуга. Сателитна телевизия в България в момента предлагат "Булсатком", който има проект да се превърне и в мобилен оператор по технологията от четвърто поколение LTE, и БТК, която също като "Мобилтел" има и кабелна услуга.
"Пазарът е изключително конкурентен и за нас това е трудно бизнес начинание. Но тв доставката всъщност е комплимент към клиентите ни", каза Кацирубас. "Основната цел, за която работим в компанията в момента, е хората да започнат да я възприемат като комплексен телеком оператор, а не като мобилен такъв", добави Кацирубас, отчитайки, че "Мобилтел" ще разчита на пакетните услуги - мобилен и фиксиран телефон, фиксиран интернет и телевизия. Именно пакетните предложения са тези, които единствени бележат ръст на телеком пазара в България през последните две години, сочат и официалните данни от анализите на пазара на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС). Самият мобилен пазар спада като приходи, от една страна, заради конкуренцията, а от друга - заради все по-затягащите се регулации върху операторите. "Показателно е, че България е водеща страна в региона по размер на инвестициите в телекомуникации, а в същото време тарифите за абонатите тук са най-ниски", подчерта Танасис Кацирубас.
Много желаещи за малко левове
България е сред страните с най-високо проникване на платена телевизия в Европа, сочат данните от последните проучвания на пазара към средата на 2014 г. (виж графиките). Средният приход на месец от абонат на платена телевизия в ЕС е 22.36 евро, докато в България той е 7.47 евро, показват данните, цитирани от оператора. Според тях българите гледат телевизия средно по 225 минути на ден, като 60% от тях го правят всеки ден, а 31% - по няколко пъти дневно. Най-гледани са филмите - 80% от хората в страната избират най-често тях, а 75% - новини. Най-често гледаните канали пък са максимум седем. От "Мобилтел" не обясниха дали предстоят нови преговори с телевизиите за таксите, които им плащат за всеки канал, но подчертаха, че всяка промяна в пазарните позиции на разпространителя води и до различна позиция при въпросните преговори. Тарифите, по които създателите на съдържание таксуват платените му разпространители, са обект на секретни преговори между двете страни, а темата кой колко и дали плаща за авторски права е сред най-проблемните на пазара. Другата му основна характеристика е силната раздробеност - над една трета от абонатите на платена телевизия ползват малки, често квартални оператори. Доколко опитите на БТК и "Мобилтел" да променят това ще успеят - зависи не само от покритието на доставяната услуга, но и от нивото на самото обслужване.
Този пост е редактиран от Nasko Hristov; 27-09-14 в 00:51.
Малко повечко "конкретика" за който се интересува Мисля, че операторското оборудване е интересно. Разбира се за по-"напредналите" потребители има САМ-ове.
Този пост е редактиран от zlatko; 27-09-14 в 15:09.
Слаби програми , високи цени - абе ментел няма какво да се очаква от тях - те още си мислят че са сами на пазара
zlatko
Дай линк към модела приемник.
http://www.kaonmedia.com/eng/main/
- Подробности за интерфейса и поддръжката на оптичният изход
- Подробности относно вграденият плейър (поддържани формати, настройки на субтитри, възможност за превъртане)
- функция PVR?(Възможност за запис на една ТВ, докато гледаш друга?)
- интернет връзка?
От снимките.....
- Лошо меню,
- EPG на латиница,
- Преименуване през дистанционното? Абсурд! Приемникът трябва да поддържа безжична или USB клавиатура, а още по-добре дистанционно от типа на Magic,
Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-09-14 в 22:10.
@hristoslav2
Сещаш се, че това не е приемник за продажба в магазин. Моделът е CO1300 HD.
- интерфейси
SCART
HDMI
SPDIF optical(поддържа bitstream или downmix до стерео)
USB - поддържа HDD&Flash drives, WiFi, 3G, LTE, Bluetooth dongles
RJ45(Ethernet)
- media player
MPEG-TS/MP4/MOV/MKV/WMV/WMA/ XVID / DIVX, не поддържа DTS
за момента не поддържа външни субтитри, само вградени в MKV
превъртане напред-назад: х4, х8, х16, х32, х64, х128
има един тунер, може да записва една и да се гледа друга програма ако са на един транспондер
- RCU
фукция за копиране на основните бутони за управление на телевизор
Менюто е много бързо и интуитивно, наподобява PS3. Не знам защо реши, че е лошо . EPG-то е на какъвто език го пуснеш. Сам знаеш, че за едно преименуване на списък веднъж на 2 години или вкарване на парола за WiFi дистанционно с клавиатура - "айде нЕма нужда". Който толкова държи - има Bluetooth клавиатури.
Ако се интересуваш повече за възможностите на middleware-то: Cubiware | SOFTWARE FOR DIGITAL TV
Този пост е редактиран от zlatko; 28-09-14 в 09:44.
Благодаря - вчера го окрих в 4 форума на хърватските колеги.
VIP sat receiver KAON CO 1300 HD - Vip forum
Препоръчвам ти да направиш един FAQ в първи пост.
@hristoslav2
DTH платформата е една за всички(Vipnet, Mtel), скоро ще има и други включвания. Приемниците са същите като HW, но имат известни разлики в MW. Vipnet скоро ще пуснат и допълнителни услуги върху тях през IP(VOD, nPVR и т.н.).
Този пост е редактиран от zlatko; 28-09-14 в 21:05.
Не знам кой от австрийците е избирал модела на сет-топ-бокса, но можеше да бъде с вградени DVB - S2/T/T2
Така при някакви проблеми..може да се превключи временно на ефирна, докато дойде екипа.
Погледни какво предлагат руснаците-по гъвкави са от М-тел.
Триколор ТВ - Потенциальным абонентам - Где купить?
@hristoslav2
Приемникът(за цялата сателитна платформа на TAG) не го е избирал австриец, а българин - аз. Вграден допълнителен тунер оскъпява (ненужно)хардуера, усложнява управлението и менажирането на листата с канали. При нормална инсталация посещение на екип не се налага с години. Освен това всички нови телевизори имат вграден DVB-T тунер, няма смисъл от още един. В България DVB-T е подигравка с идеята, не случайно тези дни сме на съд заради цифровизацията на ефира.
А ти къде видя road-map-а на Мтел, та знаеш какво ще предложат след 6 месеца или година? Услугата е на седмица, гледай повече Vipnet, те вървят с година пред Мтел.
Този пост е редактиран от zlatko; 01-10-14 в 21:44.
Много си консервативен - бъди по-гъвкав...и преди съм ти го казвал. Трябваше да направиш една анкета, какво искат потребителите и после да подбираш модела..
Избрал си модел, който се ползва от хърватската платформа? Случайност или....
Не виждам, защо някой ще си смени оператора с М-тел, след като не предлагате нищо повече. Направи ни едно сравнение например с Булсатком и Виваком. Искаш ли таблица?
@hristoslav2
Струва ми, че имаш грешно разбиране:
1. Няма "хърватска платформа" - платформата е една: TAG Broadcasting D2H white label. Vipnet са просто първия клиент на тази платформа, Мтел са втория.
2. Аз съм избрал приемника за цялата операция на TAG(и не само приемника) Като комбинация HW+MW и съотношение цена-качество е повече от добър.
Всеки може да има мнение по-въпроса, но Мтел предлагат различна услуга като набор канали, брой HD програми, свобода. Булсатком може би дават възможност да ползваш САМ в твой приемник по избор или телевизор с DVB-S тунер? Или пък Виваком дава достъп до над 20 HD програми на сателит? Дали? Мисля, че за много хора ще има какво да ги привлече към тази услуга, а пазарът ще покаже дали това е наистина така.
В мнението ти няма никаква полезна информация или въпрос.
Само неумел опит за заяждане.
Повторен подобен пост ще бъде наказан.
kod
Как е качеството на каналите спрямо Виваком и колко струва CA модула?
HD-то оправиха ли го тия пичове от Мегалан? Интернета им беше безупречен, но телевизията като цяло беше пълна скръб преди около година, когато бях към тях.