Резултати от 1 до 12 от общо 12

Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #1

    Question Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Здравейте

    - - - - - - - - - -


    Имax дocĸopo ĸaбeлнa c Ѕеt-Тор-Вох нa Heтepa, ĸoйтo пoдъpжaшe FullНD 1080р. Интepнeт дocтaвчиĸът ми ĸaзa, чe пpeĸpaтявaл oтнoшeниятa cи c тяx и ми дaвa няĸaĸъв пpиeмниĸ, ĸoйтo имa мaĸcимaлнa peзoлюция 1080і, нo oбpaзът e мнoгo пo-злe. Bce пaĸe e пpeз peд ...Bъпpocът ми e - имa ли в Coфия няĸoй читaв дocтaвчиĸ нa тaĸивa ycлyги, ĸoйтo дa пoддъpжa ĸaчecтвo нa ĸapтинaтa иcтинcĸo Full НD - 1080р ?Или няĸaĸъв дpyг нaчин дa мoгa дa глeдa FullНD тeлeвзия...? Блaгoдap ви пpeдвapитeлнo зa вaшитe oтгoвopи!!! Не мога да редактирам темата, не знам защо! Нито ми се появи цялата, като я постнах...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Би ли казал кои телевизии са 1080p, защото при мен ХД каналите са си 1080I и не знаех че има тв излъчване в 1080p

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Би ли казал кои телевизии са 1080p, защото при мен ХД каналите са си 1080I и не знаех че има тв излъчване в 1080p
    Ами може да е някаква интерполация на пикселите от самия приемник... но определено когато му задам резолюция 1080р в настройките образа на HD каналите е много по-добър, по-ясен и чист, от колкото когато е на 1080i.
    Иначе Ѕеt-Тор-Вох - а е на Neterra и подържа такава резолюция - 1080р.
    Другите доставчици или си признават, че макс. резолюция на приемниците им е 1080i или че не знаели каква е..., за това си позволих да пусна тази тема.... ако имате и някакви други предложения за истинско FullHD гледане на канали през и-нет.... понеже усещам разликата в качеството на телевизора ми и това ме дразни.... не ми се дава назад в това отношение...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Колко инча е тв че виждаш такава разлика.Много ме съмнява китайският бокс за IPTV да прави такъв съвършен ъпскейл от ХД до ФулХД.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Не е голям - 46", но разликата си се усеща.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Странно, какво пък чудо на техниката ще да е този бокс на Neterra, че да предлага видимо по-добър de-interlacing от телевизора...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Т.е. според вас най-доброто качество на кабелните телевизии в България е 1080i на HD каналите?
    Без сателит не мога да гледам по-добро качество, дори и през и-нет...?

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Не е точно така , но при тези тестови програми обикновено няма какво да се гледа .. Всичко интересно и качествено е кодирано и се плаща .

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #9

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    И със сателит едва ли можеш да гледаш нещо повече от 1080i / 720p. Просто това са разпространените формати за излъчване на HDTV телевизия.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Не е проблема дали сигнала е i или p. Проблема е, че от неттера са му пускали хубав сигнал с висок битреит. А новия доставчик, ти компресира яко сигнала и затова картината ти е гадна.
    Търси доставчик дето преноса му е по оптика до теб. Те могат да ти пуснат качествен сигнал. А със сателитните е обратно, яка компресия...

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Отново тествах стария бокс - определено когато в настрйките избера 1080p образът на HD каналите е по-кристално чист и ясен в сравнение с 1080i.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Доставчик на качествена кабелна телевизия в София

    Много интересно. По принцип настройките за изхода към твоя тв не би трябвало да влияят на картината. С други думи тази настройка просто да каже на тв с каква настройка да предаван данните към тв. Ако тв сигнала идва до бокса 1080i тои няма как да стане 1080p, освен ако доставчика не предлага няколко стриима...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Телевизия/кабелна на монитор
    От hristokk във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-16, 19:41
  2. Препоръки за доставчик на цифрова телевизия за Бургас
    От adler22 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 6
    Последно: 16-12-13, 00:09
  3. Сплитер за кабелна телевизия
    От grid във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 14
    Последно: 10-12-13, 17:25
  4. кв. Павлово - доставчик на телевизия и интернет
    От ppbgbg във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-13, 13:17
  5. Отговори: 12
    Последно: 02-01-12, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе