Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Lupus

Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    От известно време се каня да си оправя самоделната мрежа за кабелна телевизия в нас. Понеже е правена преди много време и не особено кадърно имам доста канали, които ми се губят в резулат на голямо затихване. Ако има значение на Мсат съм. Положението е следното:

    На първи етаж има два телевизора, един с карта и един с приемник, като те получават сигнал от 2-way сплитер (вътрешен), който пък взема сигнал от друг 2-way splitter (външен), който пък взема сигнал от 3-way splitter (външен), към който е вързан и кабела, по който идва сигнала.

    На втори етаж има два телевизора с карти. Единият от тях получава сигнал от 3-way spliiter (външен), a другия получава сигнал от 2-way splitter (външен)

    На трети етаж има един телевизор с карта получаващ сигнал от 3-way splitter (външен)

    Какъв би бил най-удачния вариант за свързване на телевизорите, като целта разбира се е възможно най-малки затихвания ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #2

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Всеки етаж е добре да си има отделен ТАП, от който да тръгва кабелът към сплитер. Ти вероятно имаш само един ТАП и той е на входа, от където идва сигналът от доставчика.

    Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от ockac23; 02-06-17 в 14:56.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #3

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Дали е Tap или сплитер не мога да кажа, понеже е доста стар и на него не пише нищо.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    На теб не ти достигат нива! Купи си един усилвател (с честота до 860MHz) и го сложи на входа на кабела в жилището. После огледай картината на всички телевизори и ако на някой от тях сигнала пак е лош (слаб, със снежинки или изкривявания) то съответния елемент е за смяна. Възможно е по принцип някой елемент да е бил "жълтурче" и да не става за нищо.
    Viking72 одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #5

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    На мен усилвателя ми го дадоха от кабеларката,безплатно.След него имам пет телевизора,които са последователни.Никакъв проблем със сигнала.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #6

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Някакви препоръчки за усилвател като марка, или няма значение ? Имам един купуван на времето за 15 лв, но честно казано не мисля, че правеше нещо. По принцип съм планувал да сменя всичките сплитери/тап с нови, но първо трябва да потърся читави и второ да се реши къде да е тап, къде да е сплитер. В момента, когато сигнала е слаб просто няма канал. Няма го момента със снежинките и изкривяванията.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #7

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Най-добрия вариант е Мсат,да дойдат и си поставят техен усилвател.
    При мен усилвателя го настроиха допълнително при самия монтаж.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB Виж публикацията
    Някакви препоръчки за усилвател като марка, или няма значение ? Имам един купуван на времето за 15 лв, но честно казано не мисля, че правеше нещо. По принцип съм планувал да сменя всичките сплитери/тап с нови, но първо трябва да потърся читави и второ да се реши къде да е тап, къде да е сплитер. В момента, когато сигнала е слаб просто няма канал. Няма го момента със снежинките и изкривяванията.
    Нарисувай мрежата си и дай дължините на кабелите и ще ти сметна мрежата.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Утре ще гледам да я сърша тази работа, че с меренето малко бавно ще стане. Благодаря предварително

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Отговор: Помощ за изграждане на домашна CaTV мрежа

    Днес като тръгнах да меря кабелите открих и още един сплитер, към който в момента е вързан само един телевизор. Съответно предишното описание е било малко неточно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настроика на домашна мрежа.
    От sssaaa във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 09-01-12, 19:24
  2. Отговори: 0
    Последно: 09-06-10, 17:21
  3. Отново за домашна мрежа
    От b_goranov във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 01-07-07, 10:35
  4. търся фирма за изграждане на безжична мрежа
    От ManiMani във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 01-03-06, 23:29
  5. Домашна безжична мрежа.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-08-05, 10:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе