Резултати от 1 до 9 от общо 9

Домашна безжична мрежа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #1

    Домашна безжична мрежа.

    Искам да изградя такава мрежа в къщи.Компютрите са 2 с Win XP-SP1 i Win NT-SP6a.В момента съм изградил такава с крос-овър кабел и всичко си работи.Проблема е , че трябва да закарам машината с Win NT в по отдалечено помещение и имам проблем с тегленето на мрежа до там.
    Въпроса ми е :
    1.Какъв хардуер трябва да купя за да реализирам това?
    2.По същият начин ли се правят настройките, както при UTP-мрежа.

    В момента върви и интернет от кабелен модем.Първата машина има две лан-карти и модема WebStar е включен към едната.Между втората лан-карта и машината с Win NT е изграден и конфигуриран мрежовия сегмент с адреси за частни мрежи от вида (192.168.x.x).Интернета е през (proxy) за втората машина.

    Надявам се да ми дадете поне насоката , за да реализирам начинанието.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Принципно настройките са същитите. Вече ако те интерисуеа нещо конкретно, питай.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    215
    #3

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Интересува ме какъв хардуер ше ми е необходим?
    Намерих следния линк повъпроса:
    http://www.loginsys.com.mk/DesktopDe...&categoryID=82

    проблема ми е че не мога да се ориентирам кое да търся?

    p.p
    Тука намерих интересни материали по моя въпрос.Предоставям линка и за други заинтересовани:
    http://www.homenethelp.com/802.11b/index.asp

    горе долу се ориентирах в задачата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #4

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Аз имам питане по темата. Ако може по-подробно обяснение за такава мрежа между два лаптопа, щото при мен нещо не стана. С кроснат кабел всичко е ОК, но с безжичната не мога да се оправя. Не знам защо и къде бъркам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #5

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Понеже не си казал за приложенията, които ще използваш в домашната мрежа, искам да ти напомня че при безжичния вариант има едно много голямо неудобство! Скороста по мрежата се дели на броя компютри работещи с нея. Да не се окаже някрая, че всичко ти се влачи и се чудиш от къде идва бавенето. Препоръчвам ти да помислиш върху варианта да си прокараш кабел и да си имаш нормална връзка 100Мбит-а.* Нищо, че ще срещнеш трудности при прокарването на кабелчето!!???!!!

    Относно хардуера, не разбирам какви трудности може да имаш. Обикновено, за домашна мрежа е достатъчно да купиш бежичен рутер и да го пуснеш. Заводската настройка е така направена, че да тръгне всичко още от начало. Четеш в ръководството на рутера как да го намериш в ефира и ако трябва правиш настройки в лаптопите. За по-точни отговори задавай по-точни въпроси!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #6

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Лелееее като се раздели скоростта между двата му лаптопа ще е голяма трагедия.
    Всъщност между един лаптоп как може да се пусне безжична мрежа за да се ползва оптимална скорост.
    Ти освен заглавието прочете ли нещо от въпроса?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #7

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Ми аз не знам защо така ехидно реагираш на писаното от мен, но явно и ти не четеш целия текст. Бях написал че може да е от значение вида на приложенията, които ползват мрежата. И ще ти помогна с пример. У дома ползвам 5 камери, за наблюдение на 'врагът' две, от които са безжични, та исках да кажа на такива като теб (явно си капацитет), че ако са конфигурирани за висока резолюция и са с по 30 кадъра в секунда, ще натоварят безжичната връзка така, че няма да може да играеш Counter Strike , примерно.

    Аз предложих работещо решение, което позволява бъдещо развиване и добра защита от външната мрежа. При това, ако първата машина е захранена с интернет и тя играе роля на Gateway при нейното изключване, втората машина ще има интернет , "ама друг път". В моя вариант всички машини ще имат интернет, ще имат достъп до цялата вътрешна мрежа, и ще може да се правят още много други неща (само на цената 50лв за рутерчето).

    Така че колега......!* * * * Тука си помагаме един на друг, а не се бъзикаме. Надявам се че ме разбираш приятелю...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    39
    #8

    Re: Домашна безжична мрежа.

    вчера направих връзката между двата лаптопа. Обаче това беше вчера. Днес пак няма връзка. Като тръгна, им сложих DNS номера. Само ги изключих, без да съм пипал нищо, и връзката я няма. Грешка, към единия включих кабелна връзка с друг комп, и след това пробвах за безжичната. На направената от мен мрежа, и на двата лаптопа се вижда с катинарче и пише :
    SECURITY-ENABLED COMPUTER-TO-KOMPUTER NETWORK
    THIS NETWORK RECUIRES A NETWORK KEY. YOU ARE CURRENTLY CONNECTED TO THIS NETWORK.....
    Когато имах връзка нетуорк кея беше на автоматично. преди това бях пробвал и ръчно, но все се променяше след затваряне с различна от моята парола.
    Май това съм правил до сега. дайте съвет

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    44
    #9

    Re: Домашна безжична мрежа.

    Боя се, че няма да мога да бъда полезен в случая. Колегите ми са взели всички лаптопи по задачи и не мога да отворя никой пред мен за да продиктувам точно менютата, но.... Опитай се да намериш менютата за настройка на безжичната връзка (започни през иконата на Network Connections). Там някъде има настройка за ключа на връзката, по памет не се сещам сега. За всеки случай изключи и файъруола за конкретната връзка. Това което описваш, като ефект е защото първоначалната конекция между компютрите се е изградила, но след определено време тя се е преустановила (поради липса на трансвер на пакети) и при новия опит за конекция ключа динамично е променен. Връзка отново би трябвало да се изгради, но явно не става така. Опитай се да работиш с твърдо зададени ключове и криптиран протокол. (малко вероятно е но възможно, връзката да се прекъсва от далечната страна защото не се ползва криптиране). Сори Петров, май не ти помагам много !

    Виж дали нещо няма да ти изкочи като инфо от Майкрософт:
    http://support.microsoft.com/default...23120121120120

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с домашна мрежа.
    От drecolli във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 04-02-10, 21:01
  2. Отново за домашна мрежа
    От b_goranov във форум Мрежи
    Отговори: 23
    Последно: 01-07-07, 10:35
  3. Насторйка на домашна мрежа
    От mutra във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 01-10-06, 13:13
  4. споделяне на LAN+I-net по домашна мрежа
    От ИВО66 във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 29-12-03, 03:23
  5. HELP-Домашна мрежа от 2 PC под WinME
    От New във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 03-01-03, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе