Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Отново за домашна мрежа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #1

    Отново за домашна мрежа

    Здравейте всички! Проблема е следния - свързвам лаптоп и настолен комп. Двата се виждат, пинг върви и в двете посоки, но когато от лаптопа щракна върху настолния ми дава че ресурса е недостъпен и може би нямам права да го ползавам. От настолния отварям лаптопа без проблем. И в двата компютъра съм администратор, несъм налагал рестрикции и други такива. Използвам Windows firewal със стойности по пдразбиране. Изключването му не върши работа.Мрежовия кабел е кръстосан. Пробвах връзка през втората карта на настолния, но резултата е същия.
    Моля за помощ по въпроса и благодаря! l

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #2

    Re: Отново за домашна мрежа

    може да провериш дали е разрешен File and Printer Sharing.
    Това е първото, за което се сещам.
    Между другото не си написал какъв е Windows-a

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #3

    Re: Отново за домашна мрежа

    Използвам Windows XP Pro, SP2. Разрешил съм шерването

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #4

    Re: Отново за домашна мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от b_goranov
    Използвам Windows XP Pro, SP2. Разрешил съм шерването
    Това е и на двата компютъра, предполагам. Може би ще трябва да опишеш стъпка по стъпка как изграждаш мрежата, защото от информацията до тук всичко изглежда нормално. Аз правя същото в къщи и си върви без проблем. Провери си пак шеринга. Имам предвид дали си задал правата за достъп. Някои неща по подразбиране са недостъпни.
    Друго, за което се сещам е да провериш в дали не е включен Simple file sharing на едната машина. Предполагам, че това не трябва да е проблем, но мен ме изнервя.
    За сега не се сещам за друго.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #5

    Re: Отново за домашна мрежа

    По default в Local Security Policy/Local Policies/User Rights Assighnment има Deny Access to This computer From The Network

    Там по подразбиране е вкаран Guest акаунта, трябва задължително да се махне!!

    Deny Access е винаги "по-силен" от всякакви права и позволения, щом имаш Deny Access на някой или нещо, всякакви други разрешения не важат!

    Дай права на акаунта налаптопа!

    Може и други неща даопиташ, но мисля,че това ще помогне. Пиши какво се получава.

    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #6

    Re: Отново за домашна мрежа

    Благодаря за отговорите но нищо не се получава. За реда на свързване давам адреси 192.138.0.2 и маска 255.255.255.0 на настолния и 192.168.0.3 и същата маска на лаптопа. Пускам уизарда, разрешавам шеринга. По въпроса за Local policy - за съжаление не помага, все още не мога да вляза в настолния само го виждам. Лаптопа е с Home Edition и няма някои от административните инструменти - убеден съм ,че го знаете. Засега толкова. Моля Heeeeelp

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Отново за домашна мрежа

    а какво си шернал на лаптопа?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #8

    Re: Отново за домашна мрежа

    Цитат Първоначално публикувано от b_goranov
    За реда на свързване давам адреси 192.138.0.2 и маска 255.255.255.0 на настолния и 192.168.0.3 и същата маска на лаптопа.
    Предполагам, че това е грешка при писането.
    Нещо не разбирам ... в какъв смисъл не можеш да влезеш в настолния? Нали си има клавиатура, мишка и монитор? До колкото схващам можеш да виждаш и манипулираш шернатите файлове на лаптопа, значи там нещата са ок. Сега се занимаваш с настолния. Опита ли да изключиш simple file sharing?
    Ако искаш потърси ме в ICQ.


  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #9

    Re: Отново за домашна мрежа

    За grgeorgiev - не знам от къде се изключва simple file shаring. Разрешил съм шерването по стандартния начин - с уизарда turn on file and printer sharing. Съжалявам ако въпроса е тъп, но мрежовите ми познания не са на високо ниво

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #10

    Re: Отново за домашна мрежа

    Не е тъп въпроса. И аз известно време рових докато намеря къде е това. В Windows Explorer се отваря меню Tools -> Folder Options -> View и най-долу в списъка e Use simple file sharing (Recomended). Маха се отметката за да го изключиш. След това може да указваш достъпа до шернатия ресурс. Аз например, задавам права на потребител Everyone, когато искам папката да е достъпна за всички.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #11

    Re: Отново за домашна мрежа

    Отново нищо

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #12

    Re: Отново за домашна мрежа

    Една идея само. Пробвай да влезеш в настолния от самия него чрез My Network Places.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #13

    Re: Отново за домашна мрежа


    Пич, я виж тук какво пише по въпроса.



  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    11
    #14

    Re: Отново за домашна мрежа

    Garu, това е много хубава статия. Направих всичко стъпка по стъпка и накрая директорията получи съответния изглед, но проблема остава - виждам настолния, но при кликване върху него ми дава недостъпен мрежови ресурс, не ме допуска вътре. Понякакъв начин нещо забранява влизането. Иначе през неговите(на настолния) My Network Places влизам и в двата компютъра.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #15

    Re: Отново за домашна мрежа

    Някакъв софтуер който да спира достъпа?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с домашна мрежа.
    От drecolli във форум Мрежи
    Отговори: 28
    Последно: 04-02-10, 21:01
  2. Насторйка на домашна мрежа
    От mutra във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 01-10-06, 13:13
  3. Домашна безжична мрежа.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 11-08-05, 10:15
  4. споделяне на LAN+I-net по домашна мрежа
    От ИВО66 във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 29-12-03, 03:23
  5. HELP-Домашна мрежа от 2 PC под WinME
    От New във форум Мрежи
    Отговори: 9
    Последно: 03-01-03, 20:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе