Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By bisval

CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #1

    CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    Здравейте. Ползвам услугите на A1/blizoo, като у дома ползвам пакет цифрова+интернет, а на село само кабелна. До момента когато си ходим на село мъкнем един от приемниците или СА модулът и така гледаме цифрова и там. Т.като ми омръзна цялата тази хамалогия, а не мога да добавя още приемници към пакета и трябва да плащам пълна такса за 1 ТВ, който се гледа 20-ина часа в месеца, реших да пробвам с втори СА модул. Модулът ми го подари приятел, който вече не ползва услугите на А1. Поставих го в ТВ-то, сложих картата и пуснах да сканира. Открива 250+ канала (пакета ни е 180 мисля?!), но само БНТ1 може да се гледа?! За останалите, които са включени в пакета показва "Програма грешка"! Разбира се има и такива за които казва, че са "неналичен / кодиран", но аз така или иначе тях ги нямам в пакета. Сканирах няколко пъти, както на България, така и на Финландия, пълно/бързо сканиране, ръчно сканиране по настройките, дадени от blizoo - резултатът е все същият?! Поставена в нейния си СА модул картата изписва грешка, сканира повторно и след 10-ина мин. всичко е ОК?! Има ли някаква особеност, някакви настройки, които не правя?!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #2

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    модула е привързан към картата!! затова картата ти върви само с нейния си модул,така е откакто мтел купиха близу,така наречения перинг

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #3

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    Модула не е свързан с нищо. Може да се различава по модел или вид , но самото свързване се осъществява от картата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #4

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    разбира це че така няма да стане,модула който ти е дал приятеля ти,работи с друга(неговата си карта).твоята ще работи само с нейния си модул,модулите на а1 са conax pairing,поинтересувай се какво означава това,че не ми се обяснява повече...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #5

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    А каква хамалогия е да си носиш модула и картата на село - да не тежат 10кг.?
    espace одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    А каква хамалогия е да си носиш модула и картата на село - да не тежат 10кг.?
    Даже е повече от приемник, просто е по-лека/компактна. И двата телевизора са стенен монтаж високо и измъкването/поставянето на модула си е играчка. Да не говорим, че след всеки път се минава през 25-30 мин. чакане да "нареди" каналите и на двата телевизора. Периодичното ваденето/поставянето на модула от слот в слот не ми се струва добра идея и за това предпочитам да си нося приемник.
    Както и да е. Доколкото знам приемниците също са кодирани към картите си, та значи и вариант с 2-ри приемник, в които да псотавям карта няма да е решение...
    Мерси за помощта.

  8.  
     
  9. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #7

    Отговор: CA модул и приемник с 1 карта на blizoo

    Цитат Първоначално публикувано от veskodivia Виж публикацията
    модула е привързан към картата!! затова картата ти върви само с нейния си модул,така е откакто мтел купиха близу,така наречения перинг
    Абонат съм А1 (тройната услуга по коаксиален кабел на Blizoo) и картата ми е още от времената на Blizoo. CA модула съм го купувал от Technopolis и на теория (и на практика, но не съм го пробвал) трябва да работи с всяка една карта. За пръв път чувам за такова "куплиране" на карта с модул (не твърдя че не е възможно от страна на оператора) и не виждам причините да го правят, още повече че в такъв случай ще трябва да ми изкупят модула при прекратяване на договора с тях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. А1 телевизия - CA Модул или IPTV приемник
    От gradinarq във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-19, 08:05
  2. CI модул, клониране на CI карта
    От Malone във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-19, 09:09
  3. blizoo или net1
    От CALL-151 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 11
    Последно: 12-03-14, 14:14
  4. Продавам Оригинален Conax модул за "Blizoo" и други оператори
    От pe6o1975 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-12, 12:31
  5. интернет от Blizoo
    От procar във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 14
    Последно: 01-06-11, 16:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе