Резултати от 1 до 10 от общо 10

Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    48
    #1

    Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Здравейте,

    Скоро ми предложиха да си купя TV Tuner, но с вътрешна антена сигнала не се хваща добре. Не искам да прокарвам кабели по стаята за да вържа тунера към главната антена. Може ли да се включи малка и по силна антена от вътрешната, която в същото време да не се изкарва извън от стаята.

    Благодаря предварително!

    Извинявам се, не забелязах, че се намирам в "Общ софтуер". Ако може да се премсти, няма проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #2

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Можеш да използваш обикновена стайна антена от някой стар телевизор или да си купиш стайна антена с усилвател - продават ги на пазарите и са много евтини, така, че не очаквай кой знае какво качество от тях, но ще ти свърши работа.
    Не забравяй, че ефирните телевизии са само К1, БТВ, Нова и 7дни (само в София). Не знам дали си заслужава да взимаш такова устройство само за 3-4 телевизии.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #3

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    мдам - верно че темата е от преди месеци, но сега и при мен е на дневен ред.

    още не съм пуснал кабелна (чудя се какво точно да правя-обикновена, цифрова, сателитна) та имам една обикновена без усилвател за 2 лева :dock:

    вече ефирните програми са 6 освен споменатите 4 по-горе + GTV и CTN (като последното не съм сигурен дали така се казваше)

    чудя се дали има смисъл да взимам антена с усилвател, като на практика първите три програми (к1,бтв, нова) ги гледам с почти перфектно качество, а останалите три трябва яко да си играя да въртя антената и да мъча нещата

    та ако някой ползва такава с усилвател да сподели
    от това което понаучих - продават за 18 лева в Конрад, но в момента нямат и няма да имат до 1-2 месеца.
    после в Техномаркет-а имат няколко вида - Thomson като стартират от 28 лева и стигат до 60.
    оказа се че има голям избор и в Бриколаж - гдето всичките са Hama и пак са между 30 и 55 лева.


  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    За Сливен с най-простата стайна се вижда най-добре. С усилвател антените не дават добро качество
    (поне за центъра е така).
    За другите градове ще зависи и от предавателя, а и от конкретното място.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #5

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    От Сливен сигурно имаш пряка видимост до връх Ботев, а предавателите са там. И ако нямаш 7-8 стени пред антената, нямаш проблем.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    От Сливен сигурно имаш пряка видимост до връх Ботев, а предавателите са там. И ако нямаш 7-8 стени пред антената, нямаш проблем.
    На Карандила си имаме предавател.....
    Може и с просто ухо да чуеш сигналчето....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Съдейки по поста ти вероятно си от София. Виж таблицата по-долу и прецени. Ако имаш пряка видимост към "Копитото" с една универсална външна антена няма да имаш проблеми.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #8

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Цитат Първоначално публикувано от bennito
    Здравейте,

    Скоро ми предложиха да си купя TV Tuner, но с вътрешна антена сигнала не се хваща добре. Не искам да прокарвам кабели по стаята за да вържа тунера към главната антена. Може ли да се включи малка и по силна антена от вътрешната, която в същото време да не се изкарва извън от стаята.

    Благодаря предварително!

    Извинявам се, не забелязах, че се намирам в "Общ софтуер". Ако може да се премсти, няма проблем.
    Продават в магазините по 1 лев телескопични антени, ако сигнала е добър и няма екранировка от арматурата в жилището, то и такава антена би ти свършила отлична работа.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #9

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    ...
    благодарности*

    имам пряка видимост до копитото, но искам да ползвам стайна антена - мързел да я закачам на балкона*

    супер е тази табличка* - явно за това гледам идеално к1, бтв и нова - защото се излъчват с по-силен сигнал.
    това ТВ2 след ГТВ не съм го намерил - ще си поиграя дали ще го хвана - то било екстра и без кабелна за сега* :coolsmiley: 7 различни ефирни програми - кеф

    все пак ще се пробвам на произволна стайна антена с усилвател да видя какво ще стане и ще се похваля

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Има ли някой идея за малка антена за TV Tuner

    Цитат Първоначално публикувано от vesko_m
    ........
    все пак ще се пробвам на произволна стайна антена с усилвател да видя какво ще стане и ще се похваля
    То за ставането ще стане, но ще имаш толкова двойни, тройни, четворни образи от отразени сигнали, че ще ти се отще да гледаш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:39
  2. Някой има ли на идея какво става ??
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 03-06-04, 01:31
  3. Някой да има идея за това??
    От Raziel във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-04, 01:35
  4. Някой има ли идея обмитява ли се компютрите?
    От orpamarosa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 06-11-03, 00:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе