Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Какво да гледам при избор на TV ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Какво да гледам при избор на TV ?

    Предстои ми да купя тези дни 29 " или 32"(16:9) телевизор.
    След като причетох повечето теми тук , разбирам че най-лошото което може да ми се случи е да купя някой с кинескоп окачествен от производителя си като 3 качество.
    Дайте ми съвет като ме тестват марковия телевизор в магазина КАКВО и КАК да гледам и да карам продавача да ми показва.

    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #2

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Здравей, явно не си чел достатъчно темите тука, но както и да е
    Така, гледаш: Сходимост, бтв или друг знак от телевизията, дали разделя цветовете правилно най общо казано, БТВ знака НЕ трябва да червенее по крайщата, това се забелязва веднага(за ориентир ползвай някой филипс примерно )
    геометрия, колко е крив образа в крайщата на кинескопа или другаде, лесно се вижда на филм с субтитри,(допустимо изкривяване до 3 процента допускат пройзводиетелите)
    Друго, аа да, при динамични сцени, бързо сменящи се сцени, дали образа изсветлява или затъмнява(за ориентир виж Тошиба, при тях се вижда доста добре този ефект!! )!
    И най важното, да ти харесат световете, и тн !
    Ами това е !
    Направо казвай с какви пари разполагаш да ти казваме какво да взимаш че все обяснявам и все хората си взимат боклуци

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #3

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Може още да се провери дали при смяна на черно-бяло(тъмна-светла) сцена(някой видео клип) се получава свиване и разширяване на изображението, което е неприятно за гледане. Доколкото знам, това е от некачествена електроника за високо напрежение.(справка филипс 21инча)


  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    114
    #4

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Миро ти каза най-добре. Кажи цената за която искаш да купиш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    17
    #5

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    тъй като и аз съм със същия въпрос, ще използвам случая да кажа че сумата която мога да си позволя е 800-850лв.
    така, че ще съм благодарна , ако ми подскажете

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    180
    #6

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    За тази цена това - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09020539

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    131
    #7

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Купете си Филипс и няма да сбъркате. Хората от Филипс са се погрижили за всичко.

  10. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #8

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Благодаря за мненията и аз съм "стиснал" 850-900 лв. за 16:9.
    Филипса е добър и не го отричат в Техномаркет, но продавачите днес упорито ме убеждаваха да взема Панасоник.
    Тия двата модела по долу, кажете си мнението. Като първия няма PIP.

    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09016840
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=00000717

    ПП. Пропуснах и тая Тошиба ми хвалеха
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010494

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #9

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Здравей
    както ти каза 4a4i по нагоре, този филипс, добър е, и леко мога да поспоря с колегите за това че панасоника е по добър, да и той става, но сложени един до друг се виждат недостатъците им, за мене филипса е по добър,веднага след него е панасоника!

    Иначе от това което си гледал PANASONIC TX-32PX20P е също много добър, по добър е от филипса(все пак тази серия на панасоник е с технология подобна на тази на филипс-пиксел плюс! ) така че си заслужава и този телевизор, само дето е малко по скъп.
    Така че избора е твой

  12. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #10

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Мерси Миро убеди ме с тоя Филипс.
    А и няма да се женя за него, че да мисля толкова

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #11

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Здравей
    прав си , няма да се жениш за него, пък и каквото и да вземеш , у вас ще е най доброто(защото няма с какво да го сравняваш!!)
    Иначе както ти казахме, взимай филипса смело, е няма меню на бг, но какво от това, важното е че работи прилично
    Айде лека и да се похвалиш като го вземеш

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #12

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Iskam da pitam za kompetentno mnenie, ( kato priznawam, che sym laik po temata) za predpochitanija pri 29" TV 4:3? Preporychaha mi markite Sony i JVC, kato se kolebaja mezhdu modelite SONY KV-29LS40 i JVC AV-29L6S. Njamam ogranichenija w bjudzheta i bih se orientiral i kym druga marka. Predpochitam kineskopite t.k. kym momenta mi se struwa che nowite tehnologii predstoi mnogo oshte da se razwiwat.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    здравей, rende. добре дошъл във форума

    първо, бих те помолил да пише на кирилица - далеч по-прегледно и разбрано е. ако нямаш инсталирана, точно над прозорчето, в което се пише мнението, има бутон "КРЕДОР" - това е вградената кирилица в самия форум

    по въпроса ти за телевизор 29" - имаме много голяма тема, в която има доста мнения и факти. прочети я първо нея и ще си спестим повтарянето на вече казани неща

    приятно четене и участие в СЕТКОМ

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    6
    #14

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    благодаря ФиърМи

    първо, не обърнах внимание на подробности като кирилица/латиница, но щом това дразни птетенциозните погледи - ще се ремонтирам.

    второ, имам практически съображения за участие във форума, заради което ще влизам, когато имам нужда от съвет от компетентни хора. Виждам, че ти пускаш постинги в най-различни теми, така че очевидно си от тях.

    трето, видях темата за 29, но там не открих каквото търсех, и предпочетох да пиша в по-свежа тема. По-старите теми (12 страници е "Помощ при избор на 29"/32" TV") са изтощени и въпроса ми не намира отклик. Така че отново питането ми:

    Искам да питам за компетентно мнение(признавайки, че съм лаик в темата), за оптимален избор при 29" TV 4:3. Препоръчаха ми марките Sony и JVC, като се колебая между моделите SONY KV-29LS40 и JVC AV-29L6S. Нямам бюджетни ограничения и бих се ориентирал и към друга марка. Предпочитам кинескопите, т.к. към момента ми се струва, че новите технологии (LCD, plasma) има още дълго да се развиват, докато се изравнят по качество със старата технология.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #15

    Re: Какво да гледам при избор на TV ?

    Здравей rende
    добре дошъл в форума
    Така, Сони, твърдо НЕ, едно време ДА, но не сега! За JVC нямам наблюдения, не ги продаваме !
    Иначе 29 инчов , на първо място слагам philips 29PT9020, има го още тук там, това е много добър телевизор, висок клас, заслужава си напълно, има технология Pixel Plus с която картината е видимо по ясна от другите телевизори, много добър бял цвят, сходимоста му е добра също, геометрията също! С 2 ръце съм за него, ще го намериш тръгнеш ли да го търсиш! Последно струваше около 850 лв, ако не се лъжа.
    След него слагам наследника му, 29PT9521, той има HDMI вход и е HD Ready, което с две думи е пълна глупост поне при кинескопните телевизори, но като картина и тн, е след 9020
    След това панасоник серията, 100 херцовата, и както и 8521 на Филипс , и след това, каквото си избереш.
    Иначе LCD, и особено плазмата са каде каде по добри от кинескопа(е по бавни в реакцията са от него, но дотам) така че ако разполагаш с добър бюджет може да се вземе и нещо друго.
    Успех в избора
    Питай още ако се интересуваш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво и как мога да гледам с малка чиния и вграден сателитен тунер?
    От kod във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-17, 21:45
  2. Как да гледам 3D ?
    От kkrater във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 18-02-12, 12:02
  3. С какво да гледам този филм ?
    От LudZaVrazvane във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 04-04-05, 16:18
  4. как да гледам The last samurai?
    От buny във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-04, 17:24
  5. Какво се гледа при избор на UPS?
    От Eistee във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 07-08-03, 01:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе