Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 78

Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    4
    #46

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте !
    Предвид въвеждането на HD заслужава ли си въобще покупка на скъп телевизор ?
    Няма ли да се окаже, че са изхарчени един куп пари за нещо, което след 2-3 години
    ще е негодно за употреба или за да работи трябва да се окичи с допълнителни
    тунери, кутиики и дистанционни ? Защото доколкотот разбирам тези надписи HD Ready
    означават точно това....

    Колебая се за LCD между SAMSUNG LE-32N71B и SAMSUNG LE-M86.
    И след като вторият има DVB-T може ли да се смята не за HD Ready, а направо за HD.

    Или по-добре нищо предвид тази смяна на стандартите ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #47

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    n_nikolov,
    ДА! - заслужава си!!! Дори по-добре HD-Ready от колкото HD Full.
    На вторите им куца най-важното - процесорите.
    Чети из руските сайтове какво пишат за HD Full матриците изобщо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #48

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте! Изчетох всички теми за избор на телевизор във форума, но пак не мога да се ориентирам напълно и затова моля за малко съвети.

    Вкъщи имаме нужда от телевизор 29" или 32", за предпочитане в рамките на 500-550 лева. От изчетено тук разбрах, че за тези пари май няма нищо свястно, но това е положенито, пък и не сме много претенциозни. Досега гледахме на Toshiba 21" от 1991-ва, която вече е с толкова трагична картина/цветове, че не ставаше за нищо докато окончателно не изгоря, така че каквото и да се вземе, ще е в пъти по-добре.
    Моля ви, ако имате идея за нещо приемливо като модел в Техномаркет/Технополис/Зора (други големи магазин в региона няма), давайте предложения.

    На първо разглеждане в интернет се спрях на няколко модела. Утре ще гледам в магазина кое как е като картина. Като гледам 32" почти няма, освен Samsung WS-32Z308TX и Samsung WS-32A114N за около 600 лв., така че май отиваме направо към 29". Там възможностите са LG 29FB5RLX, LG 29FS2ALX, SAMSUNG CW-29M066VS, PHILIPS 29PT8641, PHILIPS 29PT5408, SAMSUNG CW-29Z404NT, TOSHIBA 29VH56G както и още няколко модела на Samsung и LG предимно с намален обем, за които като цяло нямате добро мнение.

    Изброените от мен модели са наличните според сайта на Техномаркет във Враца, нямам идея какво предлага Технополис там (сайта не работи от известно време). Така на хартия (на монитор ) най-много ми допадат SAMSUNG CW-29M066VS, PHILIPS 29PT8641, и TOSHIBA 29VH56G, но ако имате други предложения, ще се радвам на всеки съвет.
    Знам, че питам за доста по-евтин и нискокачествен телевизор в сравнение с другите потребители, но все пак се надявам някой да помогне за да не вземем абсолютен боклук. Благодаря предварително за отделеното внимание. :D

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #49

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    hadean от така изброените марки не се колебай, а си вземи Самсунг. Все пак са лидери в пройзводството на телевизори пък те и Сони щом използват матриците им за някой от моделите си при лсд тв значи са добри.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    2
    #50

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Здравейте,
    ако може и аз да се включа към питането на hadean, търсим телевизор за около 500-600 лв.
    Мъжът ми се е спрял на PHILIPS 29PT8641, аз пък от прочетеното тук останах с впечатлението, че PHILIPS 29PT8520 е по-добър. Моля помогнете да го убедя, че си заслужава 100-те лв. отгоре
    Предупреждавам - не разбирам, чета само, че имат различни екстри и толкова.
    Намерих това за първия, ако някой може да обясни какво означава?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #51

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    mama_na_Maya
    ако ще купуваш Филипс задължително модела трябва да има Pixel Plus 1 или 2 (отнася се за версията на този изключително ПОЛЕЗЕН подобрител на картината!!!)
    Аз имам все още такъв 29' телевизор моделa e 9020/12, 100Hz, Pixel Plus 2 и мога да ти кажа, че кърти мивки, бани, плазми относно качествена и изразително ДЕТАЙЛНА картина! Идва ми излишен и смятам скоро да го продавам при наличието на 2 течнокристални, но все още ще го задържа... жал ми е да го дам за 500-600 лв. въпреки, че е на 2 години - като знам новите какви боклуци са. Купувал съм го когато ги пуснаха за първи път и беше майка си и татко си.
    Така, че това е моя съвет. Дано все още има читави кинескопи.
    Успех!!!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #52

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Цитат Първоначално публикувано от soon
    Аз имам все още такъв 29' телевизор моделa e 9020/12, 100Hz, Pixel Plus 2 и мога да ти кажа, че кърти мивки, бани, плазми относно качествена и изразително ДЕТАЙЛНА картина! Идва ми излишен и смятам скоро да го продавам при наличието на 2 течнокристални, но все още ще го задържа... жал ми е да го дам за 500-600 лв. въпреки, че е на 2 години - като знам новите какви боклуци са. Купувал съм го когато ги пуснаха за първи път и беше майка си и татко си.
    Така, че това е моя съвет. Дано все още има читави кинескопи.
    Успех!!!
    Не знам за мивки и бани, но плазми може да кърти само ако падне отгоре им.
    Има немалко ЛСД/плазми, които се справят поне толкова добре, но са със значително по-голям размер на екрана.
    И на мен не ми е приятно, че кинескоп, за който съм дал над 2000 лв, ще го продавам за 1/3 от цената му ама това е положението. Седи си в кашона от 2 месеца и събирам сили да го продам.

    @мама_на_Мая
    8520 май вече го няма по магазините иначе не беше лош. И да го има някъде ще е останал на висока, неоправдана цена. 8521 май е наследника му.
    8641 не съм го тествал, но ако наистина не си "разбирач" не се набутвай с повече пари за нещо, което няма да оцениш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #53

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Скоро ходих като консултант с едни приятели които искаха да си вземат 29' CRT.
    Ами плачевна работа! Няма какво да се купи разбира се ако искаш да си купиш голяма кутия.
    Така, че отваряйте си очите за това какво искате да виждате!!! Може и да се намери нещо свястно, но иска познания и набито око.
    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #54

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Аз лично след няколко огледа в магазините май тотално се отказах от идеята за 29" CRT. До 500-600 лева, колкото и да не сме претенциозни - нищо не става. PHILIPS 29PT8641, който беше основния избор, го гледах - реже много от горната страна на картината, при някой канали едва се вижда половината лого. Може и да е въпрос на настройка, но в 3 различни магазина на 3 различни вериги беше едно и също... Толкоз ли са непукисти, какво продават, че дори това ги мързи да настроят?

    Направо се преориентирахме към някакъв нисък клас LCD. Имаше 3 модела в диапазона 1100-1500 лв, които ни допаднаха, и в скоро време ще задам конкретни въпроси в другата тема. Гледам из нета има и спекулации за рязък спад в цените на LCD, въпреки че силно се съмнявам да се случи навреме в България.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    2
    #55

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Благодаря за отговорите!
    Вчера ходихме в Техномаркета, свят ми се зави от избора 
    Има един DAEWOO DTL-2950 на промоция, 499 лв., със следните характеристики:
    -29" ТЕЛЕВИЗОР С НАМАЛЕН КОРПУС
    -НАМАЛЕН ОБЕМ НА КИНЕСКОПА
    -ФОРМАТ НА ЕКРАНА 4:3
    -NICAM A2/СТЕРЕО ТУНЕР
    -ПАМЕТ ЗА 100 КАНАЛА
    -ДЪЛБОЧИНА 41.5СМ
    -S-VIDEO, RCA СКАРТ - ВХОД/ИЗХОД
    -ТЕЛЕТЕКСТ
    -МНОГОЕЗИЧНО МЕНЮ


    На мен ми хареса на външен вид, от другото не разбирам, какво ще кажете за DAEWOO-то?

    Забравих да напиша, че е с кинескоп на Самсунг и правен в Унгария.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #56

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Аз лично не бих си купил с намален обем на кинескопа защото ВСИЧКИ дават деформация на картината.
    Пак ти казвам, ако не забелязваш някакви недостатъци на някой модел значи не ти пречат.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #57

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Също не бих купил! Гола измислица за хващане на око, но без да гледа окото после!!!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    22
    #58

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Хей, а нещо втора ръка?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    2,240
    #59

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Ще има един супер запазен и ИЗБРАН модел на Филипс (гарантирано, перфектно работещ, максимална сходимост!) - 29РТ9020 PixelPlus 2, 100 Hz -
    но ще се продава към пролетта на 2008. Ако тогава има някой все още търсещ да се обажда. Бройката е удар в десятката!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    22
    #60

    Re: Re: Помощ при избор на 29"/32" TV- 2007

    Ще чакаме! Може временно да ползваме друг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 703
    Последно: 23-12-18, 17:15
  2. Помощ за избор на телевизор 22" - 26""
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-03-12, 13:55
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  4. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  5. Отговори: 8
    Последно: 29-01-08, 12:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе