Страница 85 от 99 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1476

Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    38
    #1261

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Цитат Първоначално публикувано от painkiller111
    Здравейте, тези дни ми предстой покупка на тв, до сега бях с 32 лсд хдреди и съм горе долу доволен ,но ще го сменям за по голям ,изискванията са от 37 до 42 инча фулХД , (желателно) -тунер с които да гледам цифрова на кейбълтел без допълнителни приемници ,а и ХД каналите им (понеже ми казаха че сега са ги пуснали безплатно и трябва само да има с какво да се приемат! ) Картината на кабелната много не ме интересува по принцип, общо взето гледам ХД филми и др. от компа през хдми , също така може да играя някоя игрица на тв-то ,а и не искам да има мазане в картината при бързи сцени при филми главно, мисля че тези с 24п риъл синема или 100 и повече херца се справят точно с това мазане но не съм 100% сигурен Бюджета 1400 макс като 1200-1300 е най-добре ако въобще има това ,което искам за тия пари и последно не съм сигурен плазма или лсд , видях един Панасоник плазма препоръчан тук от ТМ за 1199лв маи 42' дали ще ми върши работа , а и разтоянието е около 3.2-3.4м
    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1262

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Тази плазма ти е идеален вариант - 42U10.
    37 не гледай изобщо защото ще ти е малък.
    24р реал синема и 100% се отразяват различно на филмите. При 100% имаш плавни /нереални за кино/ движения, а при другото двжения като при кино /леко насечени от ниския брой кадри в които се снима/.
    Иначе има няколко LCD-та, които съм описал в първия пост на тази тема, но те са по-скоро около 1500 лева.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #1263

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Здравейте,
    ще купувам телевизор за подарък на родителите ми и се колебая много. Ще се ползва за гледане на Булсат. Разстоянието е 5м. до масата и 3м. до дивана. Колябая се между:

    1. LCD - Samsung 46A956 (аз имам 40А856 и съм доволен от картината, но гледам само филми от компютъра и играя на PS3)
    2. Plasma - Samsung 42B430 (с ниска резолюция - мисля си, че може да е по-добре за Булсат-а)

    Дали си заслужават 1000лв. повече за LCD-тo? "B"-серията при LCD-тата дали е по-добра като обработка на сигнала от старата "А" серия?
    Приемам предложения и за други 42-46'' модели. Екстри като USB и card-reader не ми трябват. Важна е само качествената картина от Булсат-а.
    И малко извън темата - моят А856 подържа ли въобще субтитри през USB-то? Гледам, че тазгодишните B-серии подържат.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1264

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Не знам какви са родителите и колко са в час техниката, както и на какво гледат в момента, но според мен се изхвърляш с 46А956, който е един най-високотехнологичните модели в момента. Цената му е толкова ниска може би защото са останали само мостри. Макар, че и за мостра цената е добра.
    Отделно, спрял си се на два коренно различни варианта. 42 инча от доста нисък клас и топ клас LCD.
    Според мен 40-42 инчов модел е идеален за целта. Плазма не ти препоръчвам защото колкото и да е трябва да се внимава с нея, а възрастните хора трудно се съобразяват с подобностите.
    Според мен нещо такова е напълно подходящо:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09052451
    http://www.electron.bg/product_info....ducts_id=18658

  6. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #1265

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Здравейте, хвърлил съм око на PANASONIC TX-P42U10E
    Въпроса ми е - понеже е плазмен има ли ги познатите проблеми от по-старите телевизори - именно прогарянето. Как се държат ако са включени към компютър - чул съм че са страхотни за динамични картини, но за статични не чак толкова.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #1266

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Благодаря на lazarus18 за бързият отговор. На мен ми се искаше да е плазма, т.к. никога не съм гледал телевизия на такава - само на LCD-та. Но си прав, че вероятно трудно ще се оправят с плазмата. Като се замисля, редовно гледат булсата с включено меню за каналите, а и никога не изключват часовника - обичат да им е постоянно включен. При това положение, ще взема LCD. Цената на 46А956 в момента е 2499 и мисля че си струва за доказал се LED LCD телевизор. Ако се окаже мостра нали няма да е проблем? Четох тук в форума, че за LCD не е проблем да е работило.
    Искам да е скъп подаръка, защото те ми подариха доста по-скъп, а и са си заслужили хората. Като ги знам, ще искат да го гледат поне 7-8 години.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #1267

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Цитат Първоначално публикувано от wolfshark
    Здравейте, хвърлил съм око на PANASONIC TX-P42U10E
    Въпроса ми е - понеже е плазмен има ли ги познатите проблеми от по-старите телевизори - именно прогарянето. Как се държат ако са включени към компютър - чул съм че са страхотни за динамични картини, но за статични не чак толкова.
    За какво ще го ползваш? За игри от конзоли е много добър, за екран на компютъра - трябва да внимаваш със статичните изображения. Макар че новите панели ги дават да прогарят чак след 7-8 часа статично изображение, а надали някой ще държи нещо толкова дълго. Ако ти харесва картината - вземай смело. И прочети няколко страници назад - този модел тази седмица е доста обсъждан.

  10. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #1268

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Няма да се използва като монитор, ще се пуска от време на време някои филм, но ще се гледа телевизия на него. Това е и проблема - ако примерно се гледа предимно една програма няма ли да прогори логото и?
    Ориентирал съм се към още два LCD, скъпички ми идват, но не са лоши
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09054134
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09051789

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #1269

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Цитат Първоначално публикувано от Spoko
    Благодаря на lazarus18 за бързият отговор. На мен ми се искаше да е плазма, т.к. никога не съм гледал телевизия на такава - само на LCD-та. Но си прав, че вероятно трудно ще се оправят с плазмата. Като се замисля, редовно гледат булсата с включено меню за каналите, а и никога не изключват часовника - обичат да им е постоянно включен. При това положение, ще взема LCD. Цената на 46А956 в момента е 2499 и мисля че си струва за доказал се LED LCD телевизор. Ако се окаже мостра нали няма да е проблем? Четох тук в форума, че за LCD не е проблем да е работило.
    Искам да е скъп подаръка, защото те ми подариха доста по-скъп, а и са си заслужили хората. Като ги знам, ще искат да го гледат поне 7-8 години.
    Щом не те притесняват парите наистина няма лошо да ги зарадваш с този телевизор, който е доста по-добър от твоя
    Провери в темата за Самсунг как се влиза в сервизното меню да видиш колко часа е навъртял ако е мостра.
    Имай предвид, че покритието на Самсунг се драска лесно и е добре да го огледаш за дефекти.
    Попитай за удължена гаранция на информация в магазина. Защото 7-8 години са прекалено дълъг срок, а ако нещо се развали отива на боклука.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #1270

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Страшен си - мерси много за съветите. Това за покритието - никога нямаше да ми хрумне да погледна. Но не ми говори, колко по-хубав бил от моя, да не се окажа аз с нов, а те с моя А и не вярвам да е чак толкова по-добър.
    Мерси много още веднъж и ако идваш към Варна, пиши да те черпя по едно.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #1271

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Извинявам се бях съсипал линковете, ето ги пак
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09054134
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09051789

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #1272

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Цитат Първоначално публикувано от wolfshark
    Извинявам се бях съсипал линковете, ето ги пак
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09054134
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09051789
    Ето един по-добър и от двата за същите пари : http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09057078

  16. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #1273

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    С какво е по-добър? Usb divx функцията не ми е нужна, а и не бих разчитал на тази марка. Никой нищо не каза по въпроса ми за плазмата... Главно заради цената се чудя, защото е с 300лв по евтина все пак.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    319
    #1274

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Цитат Първоначално публикувано от wolfshark
    С какво е по-добър? Usb divx функцията не ми е нужна, а и не бих разчитал на тази марка. Никой нищо не каза по въпроса ми за плазмата... Главно заради цената се чудя, защото е с 300лв по евтина все пак.
    Колега, nkd е прав. Не знам защо не би разчитал на тази марка, но въобще не споделям мнението ти.
    Относно плазмите не виждам какво опасение имаш. Няма никаква възможност за прогаряне ако гледаш телевизия дори и само на един канал. Всъщност кой гледа ТВ само на една програма? То хората са се погрижили за този проблем. По която и да е телевизия на всеки 30-40 мин. има реклами, където няма лого и предпазва от прогаряне.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    7
    #1275

    Re:Препоръчвани модели LCD и плазма HDTV! - 10.12.2009

    Значи рекламите са достатъчни за да няма проблем. Просто му трябва някакво кратко размърдване. Не разчитам на марката поради лични наблюдения, телевизора иначе може да е много хубав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 99 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  2. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 13:56
  3. Отговори: 3
    Последно: 16-08-09, 20:10
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 18:17
  5. LG - модели 2009
    От pantsiani във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 13:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе