Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #16

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Ами, смени телевизора и пак ще си говорим дали ще се примириш с деформациите или ще си пускаш 4:3
    Залагам каса бира на първата възможност след 3 месеца с новия ти телевизор.
    От телевизията гледам предимно новини или някое забавно предаване на български. И в двата случая не ми е проблем да изрежа картината отгоре и отдолу без да деформирам образа. Филмите си ги пускам от компютъра - а там мога да си местя субтитрите където поискам така че ако имам LCD и ми се наложи да гледам филм 4:3 формат пак бих го изрязал отгоре и отдолу и бих вдигнал субтитрите. За широкоформатни - няма проблем.
    Аз и в момента като си пускам филм от комп. на тв-то, го изрязвам отстрани за да запълни по-голяма част от екрана. Така че вариянта да гледам с черни ленти отстрани на LCD се свежда до много частни случаи.
    А LCD няма да си взема докато качеството на изображението при ефирно телевизионно приемане не стане поне близко до това на кинескопите (в момента съм със SONY Black Trinitron) .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #17

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Абе какъв е проблема? "4:3 си е 4:3. Оставали ивици отстрани... Много важно! Какво му е рисковото за плазмите? Нагласявам си ивиците отстрани сиви, така че нито дразнят, нито горят. За година и нещо не се вижда никаква разлика. А 99% от времето се гледа 4:3. Да си изкривявате картината, та било и "интелигентно", за да се запълва целия екран си е дивотия. Да си режете от картината със същата цел си е същата дивотия.

    Все си мислех, че телевизорите служат на хората, а не хората на телевизорите...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #18

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    А LCD няма да си взема докато качеството на изображението при ефирно телевизионно приемане не стане поне близко до това на кинескопите (в момента съм със SONY Black Trinitron) .
    Гледал ли си някой филм който е 1920х1080 на LCD TV ?

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #19

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Цитат Първоначално публикувано от shpeksi
    Гледал ли си някой филм който е 1920х1080 на LCD TV ?
    Да, гледал съм, само че аз филмите които ми харесват ги гледам много преди да излязат с тази резолюция И точно както си ме цитирал, когато ефирната телевизия стане с тази резолюция, веднага си сменям тв-то

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #20

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Аз ти гарантирам, че както сложиш едно добро плоско TV в хола, мигом (айде до 2 дена) ще забравиш и за интелигентно разпъване и за SONY Black Trinitron.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    говорим за различни неща на различни езици... (само за протокола - Trinitron-а също е плосък).
    Мен не ме интересува какъв е телевизора като модел, марка устройство технология и пр. Единственото нещо което ме интересува в него е картината която излъчва при МОИТЕ условия и съобразно МОИТЕ нужди!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #22

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    За протокола темата е за"кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината"а,не за"МОИТЕ условия и съобразно МОИТЕ нужди!"

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Вие пък какво го нападнахте човека. Той е достатъчно грамотен да направи избора сам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #24

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Ами щом нямаш търпение и ги гледаш скрийнъри или двд рипс си прав за тебе си. Аз лично почти не гледам телевизия, а гледам предимно от компа така че от моя гледна точка е оправдано. Всеки сам си избира :D

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #25

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Мого интересно,ама не разбрах "кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината"

  13. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #26

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Имам Самсунг 37R87 . Гледам го на Wide Zoom(нека и други със Самсунг да го пробват,може да им хареса,ако не са го видели до сега). Увеличава картината и я реже по-малко отвсякъде. Но не е проблем,както знаете понякога на 4:3 има черни линии отвсякъде,така че този режим си ми харесва. Не сплесква хората, субтитрите на два реда леко настъпва долния ред, но се чете без проблем. Мога и да вдигна картината нагоре заради субтитрите, ама не ми пречи и не го правя. Други да кажат за техните ТВ.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    Значи, може би ще ядосам някои, защото това, дето ще питам, може би някога някъде е обсъждано, но аз за 1 час четене не намерих отговора, та ще питам....
    Абсолютно съм гол и бос със широкоекраните телевизори, цифрови сигнали и т.н.
    Снощи бях на гости на моя позната и се "радвах" на новото й 42" LCD - LG някакво (хубава картина), обаче даваха новините по БТВ и грозно разтегнатите образи на екрана те карат да се чувстваш адски слаб и строен Хванах дистанционното и почнах настройките. Пусках картината в режим 4:3 за да се пооправят муцките на новинарките, обаче ТВ-то запълни пространствана отсрани на екрана с някакви гадни СИВИ ивици! Сиви!!! Гнус! Би трябвало да са черни, защото това сиво на моменти се слива с образа. След новоноте предаването по телевизията мина в някакъв широкоекранен формат и се появиха отгоре и отдолу черни ивици (плюс сивите отстрани). ТВ-то не разтегна образа за да оправи картината и трябваш на ръка да търся подхтодящият формат. Оказа се 14:9 (а не 16:9) при което чернине ивици отгоре и отдолу се скриха, а сивите ивици станаха тънки. При това положение емблемата на БТВ стоеше отрязана на половина, защото при 4:3 горната й част беше в черната ивица. Добре де, ами ако това беше филм. Значи долният ред на субтитрите на филма, които обикновенно са в черната ивица ще излизат от екрана... Е какъв е смисълът тогава от тези широкоекранни телевизори?
    Друг гаден момент беше, че в рамките на едно и също предаване образът ту беше 4:3, ту 14:9, тоест или трябва да го гледаш в 4:3 като отвреме на време ще имаш черни ивици отгоре и отдолу (и реалният диагонал тогава сигурно става колкото 25" ТВ), или в режим 14:9 и като се смени образа в 4:3 да преглътнеш отрязването на образа отгоре и отдолу, или път да държиш дистанционнот в ръка и през 1 минута да сменяш образа Е каква е тази глупост!
    Та въпросът ми е - няма ли телевизори, които сравнително интелигентно да засичат наличието на черни ивици при широкоекранно излъчване и сами да разпъват образа и какво се случва със субситрите в това положение? И на всички ли LCD-та в режим 4:3 ивиците отстрани са сиви или това е някаква глупост на LG?
    п.п. ако има значение, сигнала към LCD-то на познатата ми идваше от някакъв цифров приемник.
    Можеше да пишеш поне в темата за "интелигентното разпъване".
    Много модели имат режим Auto, в който си засичат всички режими, така че винаги да си на правилния режим. Когато сигнала е стандартно 4:3 използва "смарт режима" за разтягане, когато е някакъв музикален клип в LetterBox /2 чрни ленти отгоре и отдолу/ пуска някакъв Zoom режим и изрязва излишните ленти като получаваш 16:9 в правилни пропорции. Ако е филм в LetterBox и субтитрите са в черните ленти сам си измества картината нагоре за да се виждат и четат.
    Като цяло гледането на 16:9 екран си е някакъв проблем, но неудобството се компенсира от големия им размер, при гледане на широкоекранни филми и най-вече възможността за HD сигнал.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #28

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    значи за сега само ivando дава смислен отговор по темата.

    хайде да я разширя малко с това, дето мен ме тревожи - А кои модели имат най-интелигентен "режим Auto, в който си засичат всички режими, така че винаги да си на правилния режим"?

    Разцъкайте малко телевизорите си, кажете как се справят със субтитри, черни ивици и т.н. Ще ми се наложи да купувам втори телевизор вкъщи и просто не си заслужава 2008 г. човек да купува кинескопи, от друга страна пък и аз гледам основно ефирните телевизии и тия сплесканици...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Re: кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    При Панасоник плазма PV70 също си засича режимите и автоматично отмества картината ако има субтитри в черната лента долу. За сметка на това обаче, интелигентното му разтягане отстъпва на това на СОни, което е най-дорото от това, което съм виждал. Поне в центъра е сравнително пропорционален. От друга страна, на Панасоника може да се коригира настройката от сервизното меню и да постигне по-добър резултат.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #30

    Re:кои марки имат най-добро интелигентно разпъване на картината

    При Панасоник 42G20 мадамите са с къси крака и огромни задници леките автомобили се деформират до изображение на подводница -отвратителни режими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. РАЗПЪВАНЕ ОТ ФЛАшКА...
    От amgiwc във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-05-12, 20:09
  2. Комшиите имат теч от мен
    От metalsun във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 10-12-11, 00:40
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  4. Sempron - ите на AM2 имат ли SEE3
    От kernel във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 09-08-06, 18:06
  5. ако имат интерес варненските ISP
    От mitko712 във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-03, 01:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе