Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21

LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #16

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    Какви телевизори съм вижда и тествал ти на снимка не си виждал имам вече телевизор със 100 хц ти като нямаш пари да си купиш нещо свесно по-добре ти трай да не ти чета глупостите има си тестови страници с инфо където са правени от инжинери с такива устройства където ти не си и чувал....изобщо ли пиша на невежи хора
    Ми кажи ги тея които не съм ги виждал на снимка. Иначе си средностатистически балък който нищо не разбира, а като добро прасе вярва на всичко което му поднесат. И не използвай думички като инженер които не само не знаеш какво значат но и не можеш да ги напишеш правилно. Едва ли знаеш какво и персонален компютър но въпреки това ще ти кажа. Като си пуснеш от него някой филм с разделителна например 1920х1080 телевизора предава по добре без 100-те херца. Това го пробвах на Х3500, XL2 i X20. Пробвай ако искаш защото ми се струва, че говориш наизуст.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    130
    #17

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    shpeksi Ако наистина си ходил сподели какво видя за да спестиш моето ходене. В случая от значение са: марката и модела на видео картата ти, кабела марка и вид, директно с кабел hdmi 1.3 или преходник + някакви драйвери и заклинания . И аз съм почитател на 100 хз

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    68
    #18

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от noises
    shpeksi Ако наистина си ходил сподели какво видя за да спестиш моето ходене. В случая от значение са: марката и модела на видео картата ти, кабела марка и вид, директно с кабел hdmi 1.3 или преходник + някакви драйвери и заклинания . И аз съм почитател на 100 хз
    8800 GT, dvi->hdmi (30 лв от ТМ) и последните официални драйвери от сайта на Нвидия.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    22
    #19

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от Sampras
    Към Julian.
    Многократно е ставало дума, че да се гледа качеството на кабелната телевизия в магазините е безмислено. Избери си който искаш телевизор, избора си е твой, сложи си после цифрова (аз съм с БУЛСАТКОМ) и ще видиш, че качеството заспива. Аз съм със Panasonic 32LX700P и мога да ти кажа, че няма да съжаляваш за качеството на образа. Колкото до 100 херца, не съм забелязал каквито и да е дефекти в картината, напротив - няма никакво мигане. Надявам се да съм помогнал.
    Не знам, явно аз не съм добре с очите!
    Някой ходил ли е в офиса на Булсат на ъгъла на бул. България и Г.Делчев? Аз бях там преди 3 дни и видях сонито което е вързано там(40 LCD, но не знам модела). Силно се надявах да видя хубав образ, но според мен беше една тотална боза. Преди да сте почнали да спорите искам само да кажа, че проблема не е толкова в качеството на цифровия сигнал или на самото TV, а по скоро в смотаните приемници без цифров изход, които се ползват. За да бъда по конкретен ще опиша ситуацията по следния начин:
    До приемника идва цифров сигнал(доста компресиран) -> преобразува се в аналогов за да излезе през Scart или компонентен без значение -> влиза в TVто което се опитва пак да го цифровизира и upscale-не до резолюцията на панела и като краен резултат се получава горепосочената боза.
    Според мен единствения начин да се получи нормален образ на LCD или Plasma е да бъде вързана към качествен цифров източник. Всичко останало е просто един ГОЛЯМ компромис.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Цитат Първоначално публикувано от sssaaa
    съгабсолютно си прав,....и аз исках да си купя плазма,много държах да имам такъв телевизор,но след гледане и тестове се отказък...за кабелна телевизия немога да кажа нищо,но за сателитна и ако се гледат спортни програми или каквото и да е когато има движение когато няма 100 хц има замъгляване на картината,точно 100хц премахват това...
    Бих казал, че почти не съм виждал плазма, която да има проблем със замазването на спортни предавания. Трябва да се прави разлика в мазането от самия панел и това от ниския битрейт, което е много по-често срещано.
    Лично аз съм за по-бърза матрица /реално по-бърза/ вместо 100 херца. Но всичко зависи от конкретните модели и как точно работи с различните видове сигнал. Аз досега съм останал доволен само от 100-те херца на Sony X серията, но не претендирам да съм видял всичко на пазара. Това е супер лесен тест и се проверява много лесно в магазина. Пускаш един канал с новини където имаш лента с "бягащи" надписи и сравняваш със 100 и без 100 херца. Ако надписите са бели на черен фон е най-добре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #21

    Re: LCD TV 50Hz 4ms / LCD TV 100Hz 8ms ?

    Чета тука доста мнения ,но адекватни виждам само от хора които вече ползват такива телевизори.Накратко, искам да кажа само мнение от моя телевизор та дано съм полезен на някой. Телевизора ми е panasonic LCD 32TX-LX60P ,имам го от година и съм на булсатком.Повярвайте ми ,аз съм маниак на тема качествен образ и досега съм изключително доволен от картината.Черното си е черно(задължително RGB),няма замацване и т.н и т.н .Гледам го на ТОЧЕН ЕКРАН и никакви 4:3.Цифровия сигнал наистина е само до приемника, но засега и това е по добре от кабеларката.С една дума не му мислете много,взимайте широкия екран и забравяте за кинескопа.Поздрави на всички

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на LCD 37" 100Hz - помощ
    От saint85 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 17-08-10, 22:05
  2. Телевизор до 600 лв. 100Hz
    От milenski_bg във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 01-04-07, 17:45
  3. Дилема за 29" 100Hz TV
    От 087281087 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-06, 14:01
  4. CROWN CTV-2916 100Hz PIP
    От mmony във форум Други телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 07-05-06, 20:48
  5. Video out на 100Hz?
    От pjMarvin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-01, 01:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе