Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

40А656 проблем със скарт букса на TV -то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #1

    40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Здравейте, преди малко ми монтираха Булсата и не иска да извади звук - сменихме 3 кабела и положението е същото. Звук излезе по антенния вход. Кажете, да неби да има някакви настрийки на ТВ-то за звук през скарта?!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #2

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    И През двата Скарта ли няма звук?
    Ако е така ,явно буксите не са наред или "качествения" приемник на Була е зле. Имаш супер ТВ но с този Приемник на Була не очаквай чудеса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #3

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Вземете някакъв ДВД-плеър примерно /ако трябва - от съседите.../ и пробвайте с него - поне да се изясни в ТВ-то ли е проблема или в приемника...

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    нормално няма настройки на тв-то,но на булсата, от него може би трябва да настроиш нещо

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #5

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    смених и приемниците - имам 2 билсата и другия приемник дава само картина на 40а656 а на стария телевизор си работят и двата приемника и за това питам за настройки, но явно скарт буксите на ТВ-то са дефектни. Дали е удачно да купя кабел скарт/компонент или скарт/S-video?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #6

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Нещо друго което да изкара сигнал към скарт нямаш ли ? Някое DVD например или старо видео? И двата скарта да са дефектни не че не е възможно ама си е МНОГО кофти късмет! По принцип приемниците на Була са доста зле и може да правят някакви магартии и да не се разбират с телевизора! Тествай с друг източник на сигнал! Пробвай и с друг кабел!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #7

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Прав е Елкос
    Пробвай с друг САТ Приемник или ДВД ,нещо което има СКАРТ букса и тогава виж как ще е.!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #8

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    OK, разбрах каква е идеята и като се замисля има логика, ще купя скъп скарт кабел и ще пробвам всички възможни варианти.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #9

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Преди малко пробвах с едно видео със стария ми сателитен приемник с DVD -то и пак няма звук дори се набутах 15лв. за позлатен скарт и всичко това върви на старото LCD но не и на 656. Последното питане е; дали ако инсталирам фърмуера който свалих на флашката от сайта на самсунг ще тръгне звук от скарта?

  12. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #10

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    joro_bul, извинявай, че се намесвам, но на моя ТВ( Sony) има опция за подаване на звука при различни източници- дали да е към говорителите на ТВ или към системa\ресивър. Та в тоя ред на мисли, защо не разгледаш по- обстойно менюто? Просто предположение!

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #11

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Лошото е, че в инструкцията за експлоатация няма подробно описание за звука а в менюто на ТВ-то има доста настройки и голяма част от тях не са активни и незнам как да ги променя за да добия представа за какво са.

  14.  
     
  15. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #12

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    "Високоговорител на телевизора: Вкл/Изкл
    Ако искате да чувате звука през външни високоговорители, трябва да изключите вътрешния усилвател.
    Бутоните +, - и MUTE не работят, когато е включено “Високоговорител на телевизора”.
    Когато “Високоговорител на телевизора” е зададено на “Изкл”, можете да регулирате само “Избор звук” (в режим �������КВК�) в менюто Звук."

    Цитатът по- горе е от многоезичният User Manual, който свалих от английския сайт на Сами. Все си мисля, че става въпрос за някакво недоглеждане.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #13

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    За съжаление не е недоглеждане, това го пробвах и си работи, дори днес се накефик като сложих оптичния кабел от ТВ към киното - само дето ТВ -то не вади 5.1 но има разлика в качеството спрямо чинчовете. Всепак се надявам, че някой вече е инсталирал фърмуера за да сподели разликите евентоално. Все си мисля, че няма как да са повредени и двата скарта на ТВ-то а има нещо софтуерно. Междодругото на колегата ми не бачкат компонентите а скартовете са в час- взехме ги заедно но неговия е 37А656

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #14

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Направо съм разбит, ТВ-то не приема свук от скарт, s-video, компонент и чинч единствено от HDMI и антена влиза звук, вече назнам какво да правя --- help please!!

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re: 40А656 проблем със скарт букса на TV -то

    Цитат Първоначално публикувано от kaloman
    joro_bul, извинявай, че се намесвам, но на моя ТВ( Sony) има опция за подаване на звука при различни източници- дали да е към говорителите на ТВ или към системa\ресивър. Та в тоя ред на мисли, защо не разгледаш по- обстойно менюто? Просто предположение!
    тая опция я имам и аз на моето sony, но та спира общият звук на телевизора

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТВ на Виваком през 10м СКАРТ?
    От FearMe във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-14, 18:03
  2. Скарт кабел запитване
    От coveka във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 5
    Последно: 27-02-12, 23:24
  3. Свързване на ДВД през скарт към ТВ.Въпросче
    От daudebardia във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 05-09-11, 14:25
  4. Отговори: 4
    Последно: 20-05-11, 10:23
  5. Композит,компонент 3+2, RCA или Скарт?
    От Popkaro във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-09, 01:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе