Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 41

Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #1

    Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Търся си 40/42" LCD/Plasma за гледане на телевизия (аналогова кабеларка в обозримо бъдеще цифрова) и DVD филми. Днес се метнахме с един приятел по технотата и направихме следния тест:
    - тестов лаптоп: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en...-81576194.html
    - връзка HDMI-HDMI
    - тест Matrix scene №29 'Lobby shooting spree' на DVD, гледана от 2.5м

    тествахме:
    Panasonic TH42PV80P , TH50PY70P (не намерихме TH42PY70P във Варна)
    Sony KDL40D3500
    Samsung LE40F86BD , PS42C91H
    Sharp LC-42AD5EBK , (опитахме и LC-42X20E но видеокартата блокира)
    и още няколко който не си струва да споменавам.

    Еднозначно победител Panasonic TH50PY70P
    На около 10% назад (все пак пиксела се забелязва) Panasonic TH42PV80P
    Sharp LC-42AD5EBK наи-добър от LCD но значително по-слаб от плазмите Panasonic (не сме тествали FullHD Sharp пробвахме два модела и двата докараха лаптопа до син екран още с пъхането на кабела)

    Дотук всичко премина според очакванията, сега изненадите:
    Samsung LE40F86BD - FullHD - този телевизор бърка червено с зелено непрекъснато! - най-зле от всички тествани LCD, иначе победител като дизаин и има много ефектни стъклени контролни бутони отдясно (да си блъскаш главата после в тях)
    Samsung PS42C91H незная кое поколение плазма е това но черното и е сиво и има проблеми (големи) с контраста.
    Sony KDL40D3500 - много по-зле от Sharp макар и FullHD, за да го 'отсрамят' момчетата от техномаркета дадаха един филм на BluRay който тръгна перфектно, обаче не това тествахме.

    Исках да тествам и плазма на Pioneer но не намерих налична... а твърдо си реших без тест нищо да не купувам.
    Мислех и за някакъв вариянт да тествам моделите и на кабелна, но нищо честно не измислих (качеството във всеки маркет е различно и обикновено телевизорите който трябва да се продадат се слагат на най-добър сигнал... нищо не измъдрих... Утре отивам да пазаря.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #2

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    В Техномаркет продават модела SHARP LC-42XD1E,който е доста стар вече.Сигурен ли си ,че сте пробвали LC-42X20E?http://www.sharpbg.com/index.php?productID=246

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    20
    #3

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    ако се наблюдава от по далече Panasonic TH42PV80P няма ли да дава същия резултат като TH50PY70P !?!?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #4

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Цитат Първоначално публикувано от uktccc
    ако се наблюдава от по далече Panasonic TH42PV80P няма ли да дава същия резултат като TH50PY70P !?!?
    Аз си купих Panasonic TH42PV80P щото на цена/качество е №1 и за това за което ще го ползвам е ОК, но определено PY серията е друга бира - написах 'явен победител' и е така.

    В Узунов пробвах Sharp LC-42AD5EBK. Както описах моя лаптоп нещо не се харесва с FullHD Sharp (проблема е в моя лаптоп разбира се) а иначе приятеля с когото тествахме си има 'домашен' Sharp LC-37X20E и пуснал сцената твърди, че качеството не отстъпвало на PY Panasonic - а.

    Извода за мен от теста: ако ще гледаш телевизия и филми - Panasonic plasma, за монитор, игри и т.н - Sharp LCD

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Достигнали сте правилните изводи макар и сцената, която сте избрали да не е най-показателната.
    Аз лично правя теста с "Пришълеца срещу Хищника" за черен цвят и детайл в тъмните сцени.
    "Петия елемент" или "Гладиатор" за детайл в образа и общо цветово предаване. Може и Нарния да се ползва. Костюмите в тези филми са с уникален цветови набор.
    Предполагам, че F86 се е представил толкова зле защото не е бил настроен. Не казвам, че може да се постигне реалистичния цвят на една хубава плазма, но си има своите достойнства.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #6

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Евала за ентусиазма за този тест, но само ще отбележа следното. Този сами, който сте тествали c91 наистина не струва. Който иска нещо наистина по-добро от панито и на по-добра цена (учудващо ниска цена в Б-я) - избора е Q96 или Q97. Поради странни за мен причини, аз съм засега единствения собственик на 50" Samsung PS50Q97HD в България След като минаха първите 200-300 часа и му "отвързах" спокойно сетингите, мога да кажа че това е един перфектен телевизор за двд (upscaling от pioneer DV400) и цифрова сат. тв, вкл. HDTV. Единствения проблем беше с доставката, тъй като това не е лесно у нас

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #7

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Цитат Първоначално публикувано от orlie
    Евала за ентусиазма за този тест, но само ще отбележа следното. Този сами, който сте тествали c91 наистина не струва. Който иска нещо наистина по-добро от панито и на по-добра цена (учудващо ниска цена в Б-я) - избора е Q96 или Q97. Поради странни за мен причини, аз съм засега единствения собственик на 50" Samsung PS50Q97HD в България След като минаха първите 200-300 часа и му "отвързах" спокойно сетингите, мога да кажа че това е един перфектен телевизор за двд (upscaling от pioneer DV400) и цифрова сат. тв, вкл. HDTV. Единствения проблем беше с доставката, тъй като това не е лесно у нас
    Е това им е проблема на Samsung - в желанието си да вземат парите на всички са готови да паднат ужасно ниско и продават в долните и средните си класове супер боклуци. Нещо което повечето други реномирани производители избягват. Имам си собствен горчив опит с един фотоапарат. А иначе Q97 може и да е по-добър от TH50PY70P но как да го разбера като го нямат за тест? Ти твоя как го избра по ТТ данните от каталога?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    64
    #8

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Цитат Първоначално публикувано от bodlivez
    Е това им е проблема на Samsung - в желанието си да вземат парите на всички са готови да паднат ужасно ниско и продават в долните и средните си класове супер боклуци. Нещо което повечето други реномирани производители избягват. Имам си собствен горчив опит с един фотоапарат. А иначе Q97 може и да е по-добър от TH50PY70P но как да го разбера като го нямат за тест? Ти твоя как го избра по ТТ данните от каталога?
    Според мен не става въпрос за ниски и високи класове, а за по-нови поколения. Не, имаше един за тест, единствен, аз не го взех него естeствено. А го избрах защото четох доста ревюта и форуми на собственици. www.avforums.com

  11. GST
    GST е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #9

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен побед&

    Цитат Първоначално публикувано от bodlivez
    Аз си купих Panasonic TH42PV80P щото на цена/качество е №1 и за това за което ще го ползвам е ОК, но определено PY серията е друга бира - написах 'явен победител' и е така.

    В Узунов пробвах Sharp LC-42AD5EBK. Както описах моя лаптоп нещо не се харесва с FullHD Sharp (проблема е в моя лаптоп разбира се) а иначе приятеля с когото тествахме си има 'домашен' Sharp LC-37X20E и пуснал сцената твърди, че качеството не отстъпвало на PY Panasonic - а.

    Извода за мен от теста: ако ще гледаш телевизия и филми - Panasonic plasma,  за монитор, игри и т.н - Sharp LCD
    Миналата седмица най-накрая и аз се спрях окончателно на варианта плазма и купих Панасоник TH42PV80P; след доста време прекарано по форуми и десетки часове пред мониторите в ТМ и ИСУ. Напълно съм съгласен с изводът ти от теста - за кабелна телевизия и общо - за сигнал с не особено добро качество - само плазма варианта. Вече седмица се наслаждавам на EURO-2008 и съм много доволен от избора си; честно. За близо 2,000 лв. не бих взел нищо друго. А на децата филмчетата от Дизни (анимации) са просто магнетични... и често се улавям и аз и жена ми приковани до края им. Нищо общо няма с `назъбените` образи , `пластмасовите лица`на LCD панелите. Горещо препоръчвам този модел на тези от вас които не искат да изхарчат куп пари и имат поне 3.50 м. отстояние в обичайното място за гледане (иначе Ани Салич ще бди над вас като майка ви). При полежение че догодина ще имаме възможност да пазаруваме OLED панели (до колкото чета първи ще са СОНИ - 200мил.USD вече вложени за развитие на технологията), просто как да даде човек днес 3000+ лв. например за нещо което ще е анахронизъм точно след 18 месеца.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Честито!

    Аз не бих чакал толкова тази техноогия. За момента се продава 11 инча за 2500$. Пне 2-3 години ще трябва да минат докато реално се появят модели 32-42 инча на цени около 2000-3000 лева.

    По-скоро се очакват лазерните, които трябва да излезнат още тази година с модели 50-60+ инча на цени от 2500$ нагоре.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    По-скоро се очакват лазерните, които трябва да излезнат още тази година с модели 50-60+ инча на цени от 2500$ нагоре.
    Аз и на това не бих заложил на 100%, поне не и в началото. Хич да не е поне 2-3 години цените на следващата технология ще са в небесата докато се обере "каймака" и чак след това ще се пусне на масовка.

    Малко съм озадачен от изказването на GST ... както и да го гледам за кофти сигнал пък и въобще SD сигнал 42" екран не е добро решение пък бил той лсд, плазма, лазер или магия на Хари Потър. Но това си е въпрос на вкус.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    88
    #12

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Цитат Първоначално публикувано от painmaster

    ... както и да го гледам за кофти сигнал пък и въобще SD сигнал 42" екран не е добро решение пък бил той лсд, плазма, лазер или магия на Хари Потър.
    Тука иде реч как от наличното (в моя случай гадна гунчев кабеларка) да получиш максимума - е отговора е Panasonic plasma. В хола съм с Panasonic TH42PV80P плазма, в спалнята е Sharp LCD LC-32AD5EBK една и съща програма се гледа много по-добре в хола отколкото в спалнята...
    Има някаква игра тука защо плазмата се справя много по-добре на лош сигнал от LCD, сигурно има и обяснение някъде, даже несъм го търсил аз вярвам на моите очи само.

    Хубаво е че все повече хора зарязват конвенционалния подход при избора на телевизор (питане на познати и ровене в форуми) и предпочитат да отдат+гледат+тестват аз ги приветствам!
    В нашата родина е масова практика да се вкара пилотна партида с добро качество и после як боклук като за тъпите бедняци от източна европа (корейските марки тука са шампиони) та така в теста е истината.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #13

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Здравейте, да поизтупаме малко тази тема след като 6 месеца е отлежавала.... изправен съм пред дилема [както много от нас]. LCD / PLASMA.....

    Достигнах до момента в който избора ми е сведен до единия от следните 2 модела.

    SHARP LC-42WD1E
    http://www.sharpbg.com/index.php?productID=238

    и

    PANASONIC TH42PV80P
    http://www.kkelectronics.com/product...ct_id=09036466

    като че ли по си заслужава да се инвестира в плазмата, но ме притеснява момента, че и конзола ще се навърта на него, а там има и статични образи....

    Накой преки впечатления има ли???

    Благодаря за съветите...

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Сравняваш круши с ябълки.
    В крайна сметка 1200 или 1700 лева си склонен да похарчиш?
    Плазмата е много добро решение, но ако наистина ще играеш доста на конолата може да имаш проблеми.
    Ако минеш на вариант LCD за 1700 лева то помисли за това:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09039013
    което с 10% отстъпка онлайн излиза 1800 лева
    или
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09037584
    който с отстъката е 1620 лв.
    Този Шарп, който си копирал си е стар и неактуален за момента модел.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #15

    Re: Честен тест, шокиращ резултат, явен победител

    Lazarus благодаря, обективен както обикновенно, ами на конзола да кажем около 3-4 часа седмично, ще се натрупват, може и повече по някой път. Другото, което ме притеснява в при плазмата е че ХМДИ входовете, според упътването не се използват с ПЦ, е аз искам да ги използвам само и единствено с ПЦ...... това как го решаваме? При ЛЦД тата не знам как е, ама не съм чул на някой да са му изгорели ХДМИ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  2. Слаб мач, добър резултат за БГ!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-06, 15:31
  3. Talk Now! - за учене на езици с бърз резултат
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-04-06, 19:27
  4. Отговори: 17
    Последно: 25-10-04, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе