Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Оптималност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #1

    Оптималност

    Здравейте на целия форум който следя отдавна,но понеже идва вече и моя ред се регистрирах и си пуснах тема(като някое егоистче хихихи).Попрочетох доста,но и форума вече е станал доста обемен откъм инфо (това не означава че ще спра да се интересувам от другите теми - всякакво инфо е полезно,но буквално вече хем се обърквам хем ме заболява главата),та заради това си пускам отделна тема,за какво става въпрос .....
    Та значи като всеки човек и аз отдавна искам от 'убаите телевизори,но досега джоба ми не беше достатъчно дълбок за поне приличен такъв.Но от скоро време се забелязва видим спад във цените им,особенно последните 2-3 месеца.И предполагам че около новогодишните празници ще има достатъчно удобни промоции за моите възможности.Сега няма да ви питам този писнал ви въпрос "за около 2000лв. какво да си взема" защото от една страна това ще е абсолютния максимум който мога да изхарча за едно такова удоволствие(разбирайте че ще търся в малко по ниската ценова категория),а от друга както вече споменах очаквам промяна във цените им.Въпросите които ме интересуват ще ги подредя възможно най-удобно,за да бъдете улеснени в отговарянето,а и за да избегна безмислените спорове - дискусии ДА,ама заяждания НЕ. .... та на темата ....

    1.тази исттория със FullHD е много привлекателна,но тука във форума и сред други подобни,срещам не едно-две мнения че има телевизори които показват много по-добра картина макар и със по ниска резолюция от такива със тази екстра - в крайна сметка вярно ли е това или .... и оправдана ли е при всички положения покупка на Full HD

    2.това за което ще се ползва телевизорчето ще бъде най-вече за филми(по телевизията гледам предимно определени спортове и музика),но от комп. - терзанията ми тука са следните: така и не разбрах получава ли се повреда при плазмите в този вариянт или да нямам притеснения

    3.диагонала - от моите малко на брой наблюдения (все още са рядкост над 37 инча) си правя извода че по големия диагонал си е по-готино,но разстоянието от което ще гледам е точно 3,70метра,дали все пак един 42 инчов(да не говорим че искам 50 )ще създава известен дискомфорт

    4.сега това ми е много важно - на по голямата част LCD които съм гледал(примерно мото GP)се получава следното:на правата където най-много се изсилват моторите се омазняват очертанията им и дори се получава едно едвам доловимо прекъсване на движението им(но все пак видимо) .... е този ефект,както един от вас се беше изразил "джеки чан със 6 ръце" направо го мразя,изобщо не искам да притежавам такъв телевизор,егати дразнещото е това - та под колко ms. трябва да се търси(ясно колкото по малко по добре,ама горната граница колко е)

    5.плазмите имат ли го изобщо този ефект(говоря за т4) - защото това което аз съм разбрал е че при тях няма забавяне или .... или разбрал съм,ама как се яде зелен хайвер

    6.1024 x 768 e резолюция при която немалко хора от вас се учудват на качеството на картината(примерно при панасоник -особенно плазмите,гледам доста от вас са доволни макар и при голям диагонал) - трябва ли да търся при всички случаи макс. резолюция,и според вас при кои от двата вариянта(плазма/лсд)този фактор влияе повече - (да се доизясня че е малко неясно какво имам в предвид)като че ли при плазмите дори при по голям екран две близки резолюции от един модел са по трудно различими от колкото при ЛСД

    7.като че ли щом искам по голям диагонал,а ще гледам от 3,50м. май май трябва висока резолюция а??? кои от двата(лсд/плазма)е по капризен от тази гледна точка(близко - широко - резолюция)
    ..................................
    Сега от горе посочените критерий ще кажете че единствения начин да се изпълнят е телевизор 50 плазма Full HD за 1 000 000 лв. ..... както подсказва заглавието търся оптималния вариянт,и ако четете внимателно какво търся ще разберете че някои изисквания са в повече,а за други съм склонен на компромис.
    За марки и модели не говорим,от всичко прочетено разбрах че от една марка има скапани има и много добри модели ...... макар че ако някой смята че знае точния телевизор за мен,може да ми пусне едно линкче .... нема лошо,пък и така ще е по забавно.
    Смятам че темата не е крайно обширна както
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34906.0.html
    и мисля че ще е полезна на сиромасите като мене,които искат и да се пообразоват малко - а и имам не малко познати с които дискутираме постоянно именно тези въпроси ...... няма как света върви напред,хората гледат на плазми и лсд от стана почти десетилетие,време е вече и за нас ....
    Предварително Благодарско на всички отзовали се,пак казвам смятам че темата ще е по полезна от "за 2000 какво да взема" и разните съпоставяния тази марка срещу онази,и любителите на едната да започнат да се джавкат със почитателите на другата,тука избора на телевизор искам да го определя от техническите изисквания и критерийте за качество(а финансовите съображения вече накрая) ..... а ве капризи,без пари пък да е хубаво хахаха

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    8
    #2

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    да ти кажа само,че вече са разработили Ultra high definition така,че взимай full HD

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    За разстоянието от което ще гледаш / 3,70метра/ един 42 инчов няма да създава дискомфорт-напротив ще ти малее само след 4-5 дена
    На твое място дори бих се спрял на 46" или дори на 52" но с финансите които разполагаш нямаш избор
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037173 в момента е 2,499 лв но до нова година ще падне на близо 2000
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037565 в момента е 2,399 лв но до нова година ще падне на близо 2000
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037584 в момента е 2,249 лв но до нова година ще падне на под 2000
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040326 в момента е 2,399
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038495 в момента е 1999
    Бях пуснал нещо по темата за избора но явно не си го чел

    Днес реших да направя едно упътване към начинаещите застанали пред дилемата- Какъв телевизор да си купя?
    1-На коя технология да се спра?Какви са плюсовете и минусите при двете технологии?За какво Ще ги ползвам?
    Зависи от предназначението за гледане. За обикновен телевизионен сигнал - аналогов или цифров 576i, за двд филми определено плазма е по добре. За монитор за компютър - LCD. При HD сигнал и двата типа се справят достатъчно добре.

    LCD дисплей PDP-плазмен дисплей
    плюсове плюсове
    По-ярки изображения по-добро възпроизвеждане на черния цвят
    По-лек и по-надежден по-плавно възпроизвеждане при бързи действия на екрана
    налични размери от 3 до 100" налични размери от 37 до 103"
    по-малък разход на енергия по-дълг живот/100 000 часа/ при lcd е /60 000часа/

    минуси минуси
    лош черен цвят-сивее/по малък контраст/ прогаряне на клетки при продължителна работа на статичен образ/над 8 часа/
    възможни повреди при излагане на пряка слънчева светлина

    как работи как работи
    Два листа от поляризиран прозрачен материал,единият от които Плоска повърхност се покрива с милиониминиатюрни
    е със специално полимерно покритие,съдържащо течни кристали, стъклени мехурчета.Всяко от тях съдържа газ и е с
    са слепени заедно.Електрически ток преминава през всеки фосфоресциращопокритие.Цифрово направляван
    кристал,който разчита информацията от подавания сигнал електрически поток кара газа в мехурчето да се
    и допуска или спира преминаването на светлина,за да създаде йонизира и така да излъчва ултравиолетови лъчи.
    картината на екрана. Това от своя страна карафосфоресциращото покритие да свети съответно в червен.зелен или син цвят.

    И така вече сме се спрели на технологията .Сега е ред на избора на големина От какво растояние ще го гледаме?
    Тук ви предлагам моето виждане без да ангажирам никого с него.

    26" 32" 37" 40" 42" 46" 50" 52" 60" 70"
    от 1.20м 1,30м 1,50м 1,60м 1,60м 1,80м 2,00м 2,10м 2,50м 2,80м
    до 2,00м 1,80м 2,40м 2,80м 3,50м 4,00м 4,50м 5,00м 5,50м 6,00м

    Имайте предвид че когато сте в магазина телевизорите ви се струват големи защото не сте свикнали с тези размери и когато се приберете и погледате няколко дни у дома ще започне да ви се струва малък!!!!Ще започнете да съжалявате че не сте си взели по-голям размер.Така че при избора правилото е колкото по-голям толкова по-добре!

    2.Влезте в интернет и разгледайте модели от различни марки/не робувайте на една марка-това може да ви изиграе лоша шега!!/Разгледайте техническите им характеристики
    Първо по важност-КОНТРАСТА-колкото е по-голям толкова по-добре.Контраста показва големината на разликата между най-яркото бяло и най-дълбокото черно на дисплея.Колкото е по голям контраста толкова е по -добро черното на дисплея-А черният цвят е най важният в света на телевизията-той именно придава дълбочина и рязкост на картината,триизмерност.
    Внимание!Има два вида контраст-статичен/при нормална работа/ и динамичен/при включени системи за подобрения в контраста.Динамичният винаги е по-голям-примерно-статичен 3000:1 и динамичен 30000:1 Отбелязваме си телевизорите с по-висок контраст/според нашите финансови взможности/
    Следващия показател е скороста на реакция/response time/ на дисплея/не важи за плазмените-те са с постоянна скорост от 0,0001мс/На пазара се предлагат LCD телевизори с различни показатели на RESPONSE TIME от 8мс до 2мс .Колкото по-малко е времето за реакция толкова по-добре/по-малко размазване на образите при бързи картини-спорт/В момента най-малкото време за реакция е 2мс -но го смятат за 4мс матрица/S-IPS/ с включени 100Hz.Измерването на скороста на реакция е за времето на преминаване от сиво до сиво/GTG/
    Друг технически показател е функцията 100Hz /Някой ще ви кажат че няма разлика при включени и изключени 100hz-трудно се забелязва-помага малко за компенсиране на по-бавните матрици, но много често това е за сметка на други дефекти в картината.Повишава рязкостта при възпроизвеждане на движения над два пъти спрямо обикновен LCD, което дава време на отговор 3 милисекунди (измерено във възприемана ширина на размазани ръбове - BEW).Включването на двойна честота на кадрите работи с високата скорост на обновяване 100 Hz. /При обикновенните LCD телевизори тя е 50hz/.
    Следващият показател е системите за обработка на видео сигнала-/всяка марка има свои системи от Perfect Pixel HD Engine на PHILIPS , DNIE -Pro на SAMSUNG , BRAVIA ENGINE на SONY и т,н,/те ви предлагат комбинация от рязкост, естествени детайли, живи цветове и плавно естествено движение за всички степени на сигнали с висока разделителна способност, стандартни телевизионни сигнали и мултимедийно съдържание за дисплеи с висока разделителна способност. Всеки пиксел на входящата картина е обработен, за да подхожда възможно най-добре на заобикалящите го пиксели, което води като следствие по-естествено изглеждаща картина. Артефактите и шумът във всички източници - от мултимедия до стандартна телевизия, а също и в HD съдържание с висока степен на компресиране - се откриват и потискат, което гарантира на картината чистота и рязкост.Гледайте системите да са от по-ново поколение/ще ги класирам по качество и марки по-късно/.Следващият показател на който трябва да обрнете внимание е разделителната способност на дисплея-дали е FULL HD/1920 x 1080 пиксела /или е HD READY/1366x768пиксела/Желателно е да е FULL HD-по-високата резолюция-така ще имате по контрастна картина ,ще виждате и най-малките детайли.Разбира се изборът ви зависи от финансите с които разполагате и за какво ще го ползвате-както и от какво растояние ще го гледате.
    Следващият показател са възможностите за свързване/входове и изходи/Прегледайте добре какви изводи имате на источниците на сигнал които ще ползвате-DVD,компютър,ресивър,SET TOP BOX,игрова конзола,сателитен приемник...Хубаво е телевизорът да има съответните входове/HDMI,SCART,S-video,компонентен,композитен и т.н./Най-добрият вариант да свържете телевизора си е HDMI след това е компонентния и в краен случай SCART.При свързване с компютър ползвайте кабел-DVI-HDMI /освен ако имате видеокарта с HDMI изход.Внимание!!!Не изключвайте HDMI кабела при работа на телевизора и източника на сигнал-Тогава HDMI порта на телевизора гори и ще се наложи да го смените.Първо ги изключете и тогава махнете кабела.Друго което трябва да избирате е дали телевизорът ви да е с неотразяващо покритие на екрана или с Cristal clear/отразява светлите обекти пред дисплея-което понякога дразни/стои като стъклен екран отпред.Преценете сами като поседите и погледате-не слушайте рекламите.Още едно важно нещо е каква е подсветката/задното осветяване/ -LED /по-добрият но и по-скъп вариант/-110% от обхвата на цветовия стандарт NTSC- или CCFL-луминисцентни лампи със студен катод и се налага използването на светофилтри за разделянене на постоянно излъчваният бял цвят на червени,зелени и сини субпиксели, яркоста на които се управлява от LCD-кристалите.При първият вариант имате по-плътни-еднородни цветове и по-чист бял цвят,по-голям контраст.

    3.И така вече сте в магазина пред избраните от вас модели/спрете са на поне 2 или 3/Помолете обслужващият персонал в магазина да ви ги пусне с еднакъв сигнал/кабелна или DVD,SD или HD/настоявайте за това или си носете вашият лаптоп със кабел за да изпробвате моделите и да прецените как се справят с различните сигнали.Поиграйте си със настройките в менюто-и гледайте внимателно картината.Вие си преценете най-добре кой от моделите се справя по-добре със сътветния сигнал. Желателно е да са със еднакви настройки за да прецените по-добре.Лошото е че в магазините е много светло и няма да можете да прецените добре черният му цвят/най-добре може да се прецени в напълно затъмнено помещение -включен но без да му подавате сигнал-колкото по-малко свети в тъмното дисплея толкова по дълбоко е черното и по-добре/В някои магазини е възможно да върнете телевизора до 3 дни/в случай че не сте доволни от него/и да го смените с друг модел.
    Успех

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #4

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    И Аз си мислех че 42" ще е голям ,ама като сметнах че ще го гледам от окло 3 м.
    скочих на 46"
    Колкото по-голям ,толкова по-добре! До този извод стигнах.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #5

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    hristoslav2 МЕРСИ братле,като че ли точно това ми трябваше,ама можеше просто да пуснеш линка където вече си публикувал тази информация,но пак голямо БЛАГОДАРСКО - голям бонус са примерите които ми даде
    и заедно със мнението на veselintonev,че големия диагонал е по добре,направо мед ми капе на сърцето.
    methodman - хубаво че споменаваш това,но със сигурност ще съм ултра далеч от възможностите за тази "баш" нова технология,но като че ли Full HD си остава върха от към качество спрямо каквито и да е други резолюций без значение производител/модел ................. а иначе парчето със Бъста направо разбиваше(всъщност винаги ще разбива хахахахаха ..... не слушам черно но МЕТО е от най-добрите)

    п.п.добре де в крайна сметка може ли да се получи някой фал на плазмата заради това че ще бъде вързана към комп. - дори и да гледам тв. нета ми е достатъчно добър че да гледам от него,и за сега не съм замислял кабелна или булсат,а и основно ще го ползвам за филми ..... а ве може би дори като монитор,ама дали нема да му се повреди нещо а?





  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #6

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    Тия 70" на 2.8 м ако ги гледаш, що ми се струва че ще се наложи да си въртиш главата за да четеш субтитрите увличате се момчета! Така си мисля аз.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #7

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    70' инча ли е това - щото за толко със сигурност нито имам кинта,нито съм говорил

    п.п.а пък иначе като лапетия като ходех на кино(в нашето имаше малък и голям екран,та аз все за големия се редях)най-обичах на първия ред хихихихих а нали се сещаш екран от .... колко,де да знам,ама мнооооогоооооо ...... примерно 150 инча хахахахаха врътЪ ми се схващаше,ама ми беше яко кеф

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #8

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    Така като ти чета изискванията и най вече като ти гледам бюджета няма да сбъркаш ако се загледаш и в http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036466

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #9

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Така като ти чета изискванията и най вече като ти гледам бюджета няма да сбъркаш ако се загледаш и в http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09036466
    а ето една плазма - да разбирам ли че за ползване чрез комп.,проблем няма.....
    ами и аз го гледах и ме блазни баят - мерси

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #10

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    Дефинирай ползване на комп?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #11

    Re: ОПТИМАЛНОСТ

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov
    Дефинирай ползване на комп?
    А .... да ве .... бахти да се имам у тиквата празна и се чудя що никой не отговаря
    Значи иска ми се да го свържа към компа директно със кабел или това което обсъждате във другата тема .... за свързване на лсд/плазма към комп. - това така защото не ми се дава кинта за ресивър(нали така беше другия вариянт за свързване на тв-комп : ама от далеч си личи колко съм бос нали,кво да направя ами да вземат да забавят малко темпото на видео технологийте нема оправия вече кое какво е) - просто смятам да сипя повечко пари за плазмичка(примерно)а за останалите шукаризми(озвучаване,ресивъри,по добър комп.)по нататък.

    И искам да гледам филмите от компютър(пък и евентуално да го ползвам от време на време вместо монитор - голям кеф ще да е най-общо казано,но това което ме притеснява е че при плазмите чета тук и там се получават разни прогаряния,което е меко казано много кофти ако се случи - и за това питам за съвет как аджеба да стане безпроблемно тази задача (както забелязвате по принцип повече ме блазни да си взема плазма)

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #12

    Re: Оптималност

    Още като го пльоснах Панасоника и видях ,че изобщо не е толкова голям колкото очаквах - 42".Разстоянието е 3.5.Плазмата я свързваш с D-Sub и нямаш проблеми има тема ,прочети я.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #13

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Още като го пльоснах Панасоника и видях ,че изобщо не е толкова голям колкото очаквах - 42".Разстоянието е 3.5.Плазмата я свързваш с D-Sub и нямаш проблеми има тема ,прочети я.
    моля те дай линк или е тази съседната ... в този раздел малко по долу

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35398.60.html
    е те тая ли .... защото ако е тя тука е егати лудницата,чета,чета и .... а сигурно ли е че със плазмата няма да стане фал

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #14

    Re: Оптималност

    Извинявам се малко за off topic-а, но просто не се сдържах.
    hristoslav2, първо браво на поста ти, страхотен е, но ще се наложа да те поправя. Както спомена има два вида контраст - ПАНЕЛЕН и Динамичен!!! Панелният контратс се мери чрез определни видове тестове, като има 3 начина за мерене, но всяка компания си ги мери както и хареса. Та панелният контраст се мери предимно при максималко вкл. лампи/диоди за бялото и изкл. екран или напълно спрени лампи(което си е почи същото) за черният цвят. Та разликата, така измерена, дава панелният контраст. Вече динамичният контраст е малко по-сложен за обяснение, особенно ако не си се занимавал с това доста време и си нямал възможноста да видиш разликите. Динамичният контратс се вижда във картината там където трябва да имаш рязка разлика между черното и другите обекти осветени или в сянка. Та поколението до 7-мо при LCD Тв-те имаха някакъв динамичен контараст и там им беше слабата страна. Могат да се познаят веднага по това, че когато има черен образ на екрана и всички контури и обекти около него стават и те черни или затъмнени. При 7-мо поколение работите малко се пооправиха, но пак не е това което трябваше да бъде. Тук проблема се изявява в прекомерното засилване на яркоста и осветяване на тъмните области, но тогава цяялата картина се посветлява и става гадна за гледане. Едва с навлизането на 8-мо поколение и по новите лампи от типа на WCG CCFL и най вече на диодното задно осветление се подобри доста картината. Лично бих казал, че поради това че вече няма Качествени CRT Тв-и и няма да има де, то след 8-мо поколение повечето LCD-та имат по добра картина от едно средно CRT!!! Единственият проблем пред нас като клиенти е, че все още няма в Бг качествени и евтини HD ТВ услуги и телевизии.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #15

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от kando

    И искам да гледам филмите от компютър(пък и евентуално да го ползвам от време на време вместо монитор - голям кеф ще да е най-общо казано,но това което ме притеснява е че при плазмите чета тук и там се получават разни прогаряния,което е меко казано много кофти ако се случи - и за това питам за съвет как аджеба да стане безпроблемно тази задача (както забелязвате по принцип повече ме блазни да си взема плазма)
    За гледане на филми нямаш грижи (стига да не слагаш/вадиш HDMI когато и плазмата и компа работят)
    За ползване като голям монитор плазмите не са верния избор (пак зависи колко време го ползваш)...
    Гледам че пишеш че после ще отделиш пари за по хубав комп... няма да е зле да си кажеш конфигурацията в момента за да не се окаже че е твърде слаба за плейване на HD филми (720п или 1080п) или поне свали някой такъв и виж дали го плейваш без насичане...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе