Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Оптималност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #16

    Re: Оптималност

    a компа определено е за ъпдейт,но не много.Сам съм си го конфигурирал,като минах с по-евтино видео и процесор ...... точно тогава излезе на пазара радеона 3850,който яко се препоръчваше точно за HD филми,но се замислих тогава че така и така няма да имам възможност да си взема плазма и си рекох да изчакам до тази година,хем ще е излязъл някой по-добър модел видео,хем един добър процесор няма да е кой знае колко скъп ..... тогава едно AMD котлонче 5600+ струваше над 400 лв. .... та:
    дъно:gigabyte-m56s-s3 ... nVidia nForce 560(това за да се досетите по лесно модела)
    CPU:AMD Athlon 64x2 4000+
    RAM:Apacer 2x1 GB ddr2 800Mhz
    HDD:Seagate 250GB sata2 16MB
    Video:Nvidia 8500GT 512 MB(на копелето мръсно изрично му бях казал да е 256МВ,че от тази 512 никакъв смисъл няма,обаче нашия се опита на тарикатче да ми се прави и си я доплати сам хихихи и така му намлях че .... а ве като цяло компа излезе 750лв. с монитора ноември месец миналата година,което си беше направо невероятно като цена ... а сега горкия има няма да струва 500лв.) - та приемам всякакви съвети от ваша страна кое да променя,но горе долу знам че ми трябва това по новото видео на ati 4850 или поне 3850 и едно процесорче на 6000+(все още не съм се захванал да се поинтересувам какви са отзивите за новите Phenom triple и quad - по принцип що да не си взема някой от тях ако има смисъл),но както вече казах приемам съвети всякакви,че не остава време да се интересувам от всичко ...

    Zlobarov(а ве това злобаров много нахъсано стои ... кефи ... само не ми казвай че ти е фамилия)нека задам въпроса си малко по различно за да разбереш притесненията ми: може ли да се повреди една плазма ако я ползвам вместо монитор и ако да,чрез рисийвър пак ли ще е така

    LUDIA (а ве баси готините никове използвате тв. маниаците тука ....злобаров,лудиа,миро вампиро ... на времето навсякъде се пишех със благозвучното BLOOD,тогава така ми беше изчанчен мозъка,сега съм на малко по друга вълна ... смахнах се по други пътища и смених ника)това което си постнал на мен ще ми е от полза,така че егати офтопика

    И забравих да ви питам още в първия пост,никъде из форума не срещнах какво се получава при тези телевизори когато пуснеш черно-бял филм .... или всичко си е нормално.

    п.п.мерси на отзовалите се

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #17

    Re: Оптималност

    Плазмата може да се повреди ако дълго седи статичен екрана (колко дълго не знам ... предполагам над половин един час) без значение какъв е източника на сигнала....
    За тези пари все ще направиш някакъв компромис....
    Конфигурацията ти нямам идея дали ще е достатъчна за HD филми затова най лесно е да пробваш сам дали 720п ще ти секат..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #18

    Re: Оптималност

    значи определено няма опасност от това че сигнала идва от комп.,а проблема е във статичния екран ....
    само дето е малко неясно това "статичен екран" - малко по подробно,ако може ... дори със примери може да се говори

    примерно ако гледам някое от пенсионерските предавания на скат където камерата излъчва от много бяло студио (целия им декор е една бяла стена и едно комунистическо бюро)във продължения на един час без да се движи ще е проблем така ли ......... ами малко тъп пример ама засега не мога да се сетя за по добър (освен утре)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #19

    Re: Оптималност

    kando, статичните образи с по голям контратс и яркост по екрана на PDP-то водят до т.н. BURN IN или GHOST EFFECT. Точно затова не бих си взел плазма за да я закачам на компа. Другото което е проблем, ако е с по ниска резолюция, са по големите пиксели!!! Освен това от бо близко гледане плазмата "вади" очи.
    Оносно офтопика, какво да се прави, аз не пиша вече тука, като преди, т.е. по 5-6 мнения на ден и даже не влизам въобще по цели дни, но тогава ме хвана тръпката да обясня, точно какво е това контраст, и как се мери, и какво се гледа. Все пак 4 години се занимавах с тази работа да ги продавам тея пущини ;-).
    За компа, най-добрият вариянт е да си вземеш Видео карта с HDMI изход, директно искаран на гърба на картата. Процесора и RAM-а са ти достатъчни, само смени видеото с малко по мощно и с по-нов алгоритъм за HDTV и си готов.
    Относно черно-бялото, може да се пиеше много, това пак опира да динмичният контраст на ТВ-а и до това какви цветови гами може да ти докара. Примерно евтините плазми, нямат нито бяло нито черно. Сега новите модели не ги знам, ама пак същите л....а ще са. При някой модели ТВ- си имаш отделна опция, специално за гледане на черно-бели филми.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #20

    Re: Оптималност

    За гледане на TV няма да имаш проблем с плазмата...
    За втори монитор не е подходяща защото ще трябва винаги да имаш едно на ум да не е твърде дълго статичен образа (хайде някой дето знае колко е това да пише)...
    При LCDтата с този бюджет ще имаш проблеми със скоростта на матрицата и ъгъла на видимост както и по лошия образ на кабелна/цифрова телевизия и DivX DVD сигнал в сравнение с плазмите...
    Най добре е да обиколиш и да разгледаш защото субективния фактор не е никак малък..

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #21

    Re: Оптималност

    Както LUDIA спомена , пък и в други теми се писа относно проблема с липсата на HD телевизии в БГ (или ако има такива се оказва , че се предават на принципа на кличетата в youtube с някаква компресия за което ти трябва приемник с хард диск ) , аз лично не виждам как ще се простя с CRT - то в скоро време. Има и друг вариант - TV на CRT - то , а филми на LCD - то или плазмата , само дето ще има проблем с местонахождението им в помещението за гледане.
    Има и трети начин - емигриране в Албания . Доколкото разбрах от други теми , там имали 6 HD телевизии.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #22

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Както LUDIA спомена , пък и в други теми се писа относно проблема с липсата на HD телевизии в БГ (или ако има такива се оказва , че се предават на принципа на кличетата в youtube с някаква компресия за което ти трябва приемник с хард диск ) , аз лично не виждам как ще се простя с CRT - то в скоро време. Има и друг вариант - TV на CRT - то , а филми на LCD - то или плазмата , само дето ще има проблем с местонахождението им в помещението за гледане.
    Има и трети начин - емигриране в Албания . Доколкото разбрах от други теми , там имали 6 HD телевизии.
    Аде още един 4 ти вариант! Купуваш си сателитна антена + HD приемник! И можеш да гледаш и албанските без да емигрираш!

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от kando

    1.тази исттория със FullHD е много привлекателна,но тука във форума и сред други подобни,срещам не едно-две мнения че има телевизори които показват много по-добра картина макар и със по ниска резолюция от такива със тази екстра - в крайна сметка вярно ли е това или .... и оправдана ли е при всички положения покупка на Full HD
    Има много писано по темата, но ще се опитам да обощя моите впечатления по темата. FullHD е нещо добро, но трябва човек да се запита дали да направи компромис с други /по-важни/ параметри за него. Към настоящия момент въпроса FullHD или HD Ready всъщност се премества към LCD или плазма защото вече LCD-та HD Ready почти няма. Та въпроса е дали за този бюджет да вземеш FullHD с немалки компромиси или HD Ready плазма като Panasonic 42PV80 с малки компромиси. На практика това е избора, който трябва да направиш. Аз само ще ти кажа, че няма LCD за тази цена, което да се доближава като качество и размер до тази плазма.
    Доказано е, че от над 2 метра никой не прави разлика между FullHD или HD Ready панел.

    2.това за което ще се ползва телевизорчето ще бъде най-вече за филми(по телевизията гледам предимно определени спортове и музика),но от комп. - терзанията ми тука са следните: така и не разбрах получава ли се повреда при плазмите в този вариянт или да нямам притеснения
    При положение, че са продадени огромно количество от този модел, а само 2-3 са се оплакали от този проблем ми се струва, че или самите бройки са били с проблем или хората са боравили неправилно с тях. Хубавото е, че тази плазма има VGA вход, през който се подава 1024х768 и картината е уникално ясна без никакъв overscan.
    И аз уточнявам, че не се препоръчва продължителното време работа като монитор. Колкото да заредиш филма и това е. За другото хората са измислили мониторите. Иначе рискуваш да си повредиш телевизора, който е 5 пъти по-скъп от един монитор.

    3.диагонала - от моите малко на брой наблюдения (все още са рядкост над 37 инча) си правя извода че по големия диагонал си е по-готино,но разстоянието от което ще гледам е точно 3,70метра,дали все пак един 42 инчов(да не говорим че искам 50 )ще създава известен дискомфорт
    Понеже аз гледам от 3,50 ще ти кажа, че този размер е идеален за гледане на телевизия и определено малък за гледане на филми. Ако наистина си фен на големия екран и искаш да постигнеш кино реалност, то ще ти трябва 50-52 ична екран, който е ясно, че не е достижим за тези пари и е излишно да го коментираме.
    Това, че пикселите на плазмата идват малко по-едри не трябва да те притеснява освен ако няма да го гледаш от 1-1,50 метра.

    4.сега това ми е много важно - на по голямата част LCD които съм гледал(примерно мото GP)се получава следното:на правата където най-много се изсилват моторите се омазняват очертанията им и дори се получава едно едвам доловимо прекъсване на движението им(но все пак видимо) .... е този ефект,както един от вас се беше изразил "джеки чан със 6 ръце" направо го мразя,изобщо не искам да притежавам такъв телевизор,егати дразнещото е това - та под колко ms. трябва да се търси(ясно колкото по малко по добре,ама горната граница колко е)
    Коклото и да се се подобрили LCD-тата те все още имат нерешим проблем с времето за реакция. Някои хора не ги дразни, а други като мен, които ползват плазма и CRT монитор да.
    Наличието на 100Hz подобрява доста нещата по този показател, но пък много често влошава други /дефекти в картината/. Моделите с добре разботещи 100 херца са доста над 2000 лева, а и не вярвам и до Нова Година да паднат чак толкова. Прецизната обработка се нуждае от мощен хардуер, който струва пари и не вярвам за 2-3 месеца да се променят драстично нещата.

    5.плазмите имат ли го изобщо този ефект(говоря за т4) - защото това което аз съм разбрал е че при тях няма забавяне или .... или разбрал съм,ама как се яде зелен хайвер
    При плазмите този проблем реално не съществува тъй като при тях времето за реакция е около 5-10 хилиди пъти по-бързо.

    6.1024 x 768 e резолюция при която немалко хора от вас се учудват на качеството на картината(примерно при панасоник -особенно плазмите,гледам доста от вас са доволни макар и при голям диагонал) - трябва ли да търся при всички случаи макс. резолюция,и според вас при кои от двата вариянта(плазма/лсд)този фактор влияе повече - (да се доизясня че е малко неясно какво имам в предвид)като че ли при плазмите дори при по голям екран две близки резолюции от един модел са по трудно различими от колкото при ЛСД
    Това вече го засегнах по-горе - няма от какво да се притесняваш от тази резолюция. И друх път съм писал - резолюцията картина не прави.
    Правил съм няколко пъти тестове, при които един HD Ready модел разкрива повече детайл в картината от един FulHD модел при нормална дистанция на гледане.

    7.като че ли щом искам по голям диагонал,а ще гледам от 3,50м. май май трябва висока резолюция а??? кои от двата(лсд/плазма)е по капризен от тази гледна точка(близко - широко - резолюция)
    Колкото повече толкова повече са казали някои умни хора /животни/.



    При положение, че все още си далеч от покупката то не виждам смисъл да ти предлагам модели и да гадаем дали по Нова година ще са им паднали цените.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    19
    #24

    Re: Оптималност

    иааааа баси колко много на брой отговори и всичките полезни,е това ми трябва кратко,точно,ясно и конкретно,благодаря ви пичове,... та на темата..

    а ве LUDIA,чак сега забелязах,че си се качил на Кавазаки zx-r 6(предполагам - все пак аватара е малък),ПОЗДРАВИ колега .... хахахахаха ..... аз за тази моя лудост споменах във един от по горните ми постове където говорех за вашите никове и за това че съм сменил моя от BLOOD на kando,само мотори са ми във главата(празната), - макар че,ако се допиташ до мен за мотор така както аз към вас за телевизор,това ще бъде последния във списъка преди да преминем към европейските,но - не смятах изказването ти за оф топик,а напротив .... и конкретно мерси за насоките към преконфигурирането ми на компа,защото явно ще мога да спестя някой леФ от и естествено да го вложа към телев.,за което ще спомена пак след малко

    zlobarov (добре че продължаваш да се включваш във недомаслената - заради моите неуки изказвания и въпроси,тема) - субективния фактор,не само че не е никак малък,ами ще бъде и решаващ .... и именно поради този фактор темата се завърта все повече около плазмите .... някак си по ме радва картината им

    izwerga (ето още един впечатляващ ник във списъка - който няма нищо общо със името си) и аз дълго време не исках да се разделя със стъкларката,но някак си света върви напред ве човек и аз искам така,а иначе за ТВ. много рядко ще се ползва,поради простата причина че мразя телевизията,пък и както каза elkos имало и вариянта със сателита,който едни познати ми казаха че било удачно,но не съм се интересувал по подробно засега ....... в Албания ще мирише ве да го ева,този вариянт отпада напълно хахахахаха

    lazarus18 - крайно време беше да се включиш,от кога чакам да се изкажеш .... я се виж само колко подробно и явно със знания си се изказал,ти си един от най най най-полезните информатори от форума,досега не срещнах оплакване и недоволстване,дори несъгласие от твоите съвети ...... на които именно се базирах (срещнах точно това "резолюцията картина не прави."и разни други обоснавания на твърдението ти) че може би FullHD не трябва да ми е основен критерий за качеството на картината,а и за скромния ми бюджет ще видим,щом може да се прескочи това онова от компа,ще може да се надскочат 2000 лв. .... и яко ме подхрани със
    Аз само ще ти кажа, че няма LCD за тази цена, което да се доближава като качество и размер до тази плазма.

    п.п.тука се събра елита на форума,за което съм ви признателен ...... явно няма да се ползва като монитор,по скоро част от притесненията ми бяха дали ще има проблем че филма идва от комп.(нали все пак така става вместо монитор ... и от там разсъждавах,за евентуален проблем),но явно за това грижа да нямам ..... и питах за черно-бялото защото има страшно добри филми от едно врмеме,които обаче са и черно-бели

    явно ще се ориентирвам повече към плазмите защото:
    1.нямат никакво забавяне - направо ме дразни това .... телевизор за 2000,а да се омазват образите,за мен това е напълно непростимо
    2.манията ми е във филмите,а не тв.-а ...явно в крайна сметка филмите изглеждат по добре на плазма
    3.в повечето случай при една цена се намира по добра плазма,отколкото lcd - което е някак си странно не мислите ли,имам в предвид принципа че плазмите са по скъпия телевизор
    4.защото така по ми харесва .... хахахахахахахах


    Пак ви благодаря братлета,а до нова година ще видим ... ..................................................................... дали ще яде Асан баница ХАХАХАХАХАХА

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #25

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Аде още един 4 ти вариант! Купуваш си сателитна антена + HD приемник! И можеш да гледаш и албанските без да емигрираш!
    И колко ще ми струва удоволствието да се снабдя с такъв приемник? Колкото LCD - то или повече?

  13. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #26

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    И колко ще ми струва удоволствието да се снабдя с такъв приемник? Колкото LCD - то или повече?
    Приемниците са от 350 до към 900лв, за да не правя реклама на конкретни фирми напиши в google "HDTV приемници" и ще намериш офертите на различни фирми за сателитна техника.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #27

    Re: Оптималност

    Едно пълно HDTV оборудване с подходяща чиния, хубав приемник, монтаж и настройка идва към 1500 лева.
    Може и по-евтино по принцип да излезне.

    Проблема е, че няма кой знае какво да се гледа. Дори и да подкараш хубави пакети те ще са на чужди езици - италиански, немски , английски.
    Останалото е плява - разни демо канали, които въртят клипчета и снимки.

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #28

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Едно пълно HDTV оборудване с подходяща чиния, хубав приемник, монтаж и настройка идва към 1500 лева.
    Може и по-евтино по принцип да излезне.

    Проблема е, че няма кой знае какво да се гледа. Дори и да подкараш хубави пакети те ще са на чужди езици - италиански, немски , английски.
    Останалото е плява - разни демо канали, които въртят клипчета и снимки.
    Демек почти колкото телевизора.
    А относно писах ма само за инфо и разбрах , че само приемника струва от 300 до 1300 , без чиния и конвертор + поста на Lazarus18= айде няма нужда.

  17. rdk
    rdk е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    131
    #29

    Re: Оптималност

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Демек почти колкото телевизора.
    А относно писах ма само за инфо и разбрах , че само приемника струва от 300 до 1300 , без чиния и конвертор + поста на Lazarus18= айде няма нужда.
    Всеки може да прецени за себе си какво ще гледа, това което е добро за едни за други може и да не е удачно. Аз ползвам HDTV сателитен приемник и не съм съжалил и за секунда, че съм си го купил. Приемника ми струва 1/3 от цената на телевизора ми Panasonic TH-42PV80P, останалата част от оборудването си го имам отпреди (повечето от собствениците на HDTV приемници и преди са гледали сателитна телевизия и съответно си имат чиния, конвертор и двигател или актуатор).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    100
    #30

    Re: Оптималност

    Написано от Лазарус :
    И аз уточнявам, че не се препоръчва продължителното време работа като монитор. Колкото да заредиш филма и това е. За другото хората са измислили мониторите. Иначе рискуваш да си повредиш телевизора, който е 5 пъти по-скъп от един монитор.

    Лазарус, аз използвам плазмата ми прекалено много, като повечето време ми е за монитор, пък нямам никакви грижи. Особено зимно време не я спирам даже.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе