Резултати от 1 до 8 от общо 8

помощ за свързване към ТВ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #1

    помощ за свързване към ТВ!

    Здравейте,
    имам нов лсд ТВ ХДреди ама като гледам колко букси има да питам за разяснения?

    имам ДВД, ПС и Булсатком, как да ги вържа, какви кабели да си купя?

    [img width=800 height=600]http://img215.imageshack.us/img215/7683/tv007pz6.jpg[/img]

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #2

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    DVD връзваш към АV1 Scart с кабел Scart-Scart или 3 чинча (2 за аудиото и 1 за видеото)-Scart, цена за нормална дължина от 1,5м - 5-10 лв.

    Bulsatcom към RGB Scart с кабел Scart-Scart, цена за нормална дължина от 1,5м - 5-10 лв.,

    РС-то можеш да вържеш с кабел D-SUB (VGA-PC) - D-SUB (VGA-TV) или кабел DVI (PC) - HDMI (TV). Зависи видеокартата ти каква е и какви изходи има, но със сигурност може D-SUB (VGA-PC) - D-SUB (VGA-TV). Цената и на двата кабела с дължина 5 м е 25-35 лв.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #3

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    Цитат Първоначално публикувано от StacK
    DVD връзваш към АV1 Scart с кабел Scart-Scart или 3 чинча (2 за аудиото и 1 за видеото)-Scart, цена за нормална дължина от 1,5м - 5-10 лв.

    Bulsatcom към RGB Scart с кабел Scart-Scart, цена за нормална дължина от 1,5м - 5-10 лв.,

    РС-то можеш да вържеш с кабел D-SUB (VGA-PC) - D-SUB (VGA-TV) или кабел DVI (PC) - HDMI (TV). Зависи видеокартата ти каква е и какви изходи има, но със сигурност може D-SUB (VGA-PC) - D-SUB (VGA-TV). Цената и на двата кабела с дължина 5 м е 25-35 лв.
    Мерси имам още 2 въпроса:

    имам 5.1 кrеативи тях ги бъкам в ДВДто, а как да изкарам звук от булсаткома? от самия ТВ ли?
    и

    току що разбрах че лаптопа ми има само s-video...тогава не мога ли да си пускам филми с х264 или 1080п?
    какво мога с такъв изгод само?
    а има ли ПСМСАИ карти с такъв изход?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #4

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    Как искаш да свържеш отделните компоненти? Ако те разбирам правилно в момента 5.1 колонките свързваш към ДВД-то.
    Искаш ли да се чува звука от ТВ-то в колоните?
    Ако не - само с едно просто свързване на приемника на Булсатком през Скарт-а към ТВ-то с кабел Scart-Scart ще ти свърши работа и звука ще се чува от ТВ-то.

    Какъв е лаптопа ти, няма ли обикн. VGA (D-SUB) изход (обикн. е син на цят)?
    Със S-video не можеш да извадиш 720р (1280х720), 1080i (1920х1080), абсурд е пък 1080р. Трябва видеокартата ти да бъде от рода на ATI2600Pro/XT PCI Express и нагоре. Още повече предполагам, че филм с 1080р на лаптопа ще ти насича. През VGA (D-SUB) изход с кабел D-SUB (VGA-PC) - D-SUB (VGA-TV) можеш да гледаш на 1360х768, което не е лошо, но тогава е аналогово.

    Има PCMCIA карти с DVI/VGA изходи, примерно тук: http://sewelldirect.com/vtbookpcmciacard.asp или пък VGA (D-SUB) изход през USB http://sewelldirect.com/usb2tosvga.asp , едва ли ще е качествено така, но...

  6. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #5

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    profusion-какво взе накрая, доволен ли си. Кажи си мнението.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    250
    #6

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    Цитат Първоначално публикувано от ivando
    profusion-какво взе накрая, доволен ли си. Кажи си мнението.
    на лаптопа имам - video - VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) така ще стане

    Взех си samsung 37 S86 и за дeн и половина преглед сам доволен, в началото ми беше ОГРОМЕН .... :P

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    304
    #7

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    Напиши едно мнение за ТВ в главната тема, за да го видят и други. А за кабела си вземи такъв дето е за LCD монитори, дето има всички пинове, защото някои не стават. Но с VGA връзката, не би трябвало да има проблеми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    31
    #8

    Re: помощ за свързване към ТВ!

    Здравейте има ли значение каде ще свържа Scart кабела на ДВД и Булсата Sony KDL32W4000

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ със свързване на тонколони и телевизор.
    От ikrassi във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 25-03-14, 17:13
  2. Помощ за свързване.
    От Bobsano във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 29-09-13, 19:36
  3. Помощ за избор на laptop за свързване с TV
    От Az_sum_bre_ombre във форум Мобилни устройства
    Отговори: 22
    Последно: 21-12-12, 08:18
  4. Помощ с настройки за свързване на пс с ТВ
    От G0ld във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-09, 19:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе