Резултати от 1 до 10 от общо 10

Монитор в телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    32
    #1

    Монитор в телевизор

    Здравейте ! Възможно ли е да преобразя така стария си 15 инчов монитор, че да предава картина от кабелната? Виждал съм задачата изпълнена в един магазин, продавачката само я беше яд че няма звук

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Монитор в телевизор

    "преобразява" се по два начина:

    1. чрез слагането на тунер на компа
    2. чрез ваденето на мониторната карантия от корпуса и слагането на телевизорна карантия

    продавачката сигурно се е надявала и кафе да пуска

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #3

    Re: Монитор в телевизор

    Има и 3 ти вариант който е най - добър:
    Купуваш си устройство като това http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=26272 и имаш картина и звук. Аз лично го ползвам без проблем. Излишно е да казвам че вариантите с работещ комп или ваденето на части от монитора хич не са добро решение за мен !

  5. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #4

    Re: Монитор в телевизор

    Ако се включа и аз, без да отварям нова тема - кроя подобни планове за старото 21"CRT, разполагам с видеорекордер с доста читав приемник, та: има ли такова животно като преходник PAL->D-SUB и ако е някой е ползвал/виждал такова, впечатления?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    703
    #5

    Re: Монитор в телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Ако се включа и аз, без да отварям нова тема - кроя подобни планове за старото 21"CRT, разполагам с видеорекордер с доста читав приемник, та: има ли такова животно като преходник PAL->D-SUB и ако е някой е ползвал/виждал такова, впечатления?
    Разбрах какво питаш и не съм виждал такова устройство. Само да те насоча че PAL е стандарт за цветна телевизия а D-SUB е тип интерфейс! Така че въпроса ти звучи доста забавано!

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    Re: Монитор в телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Разбрах какво питаш и не съм виждал такова устройство. Само да те насоча че PAL е стандарт за цветна телевизия а D-SUB е тип интерфейс! Така че въпроса ти звучи доста забавано!
    "Е те хората ме разбраха", както казва Тончо Токмакчиев! Трябва и да се забавлявате все пак - гледам FearMe по-горе съвсем го е ударил на забава, само Black Adder чакаме още Насочен съм вече що е PAL, просто по подобен начин бяха формулирани машинариите, дето открих из нетя.

    Все пак благодаря за отговора, тъй като явно имаш доста опит из тия области май търся баш бяла лястовица.

  8.  
     
  9. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #7

    Re: Монитор в телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Ако се включа и аз, без да отварям нова тема - кроя подобни планове за старото 21"CRT, разполагам с видеорекордер с доста читав приемник, та: има ли такова животно като преходник PAL->D-SUB и ако е някой е ползвал/виждал такова, впечатления?
    Вероятно търсиш нещо като http://www.grandtec.com/products/video/videomate.html
    Комелсофт ги продават тия. Има и обратното - VGA към TV

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #8

    Re: Монитор в телевизор

    Бре, тъкмо мислех и аз да пусна подобно запитване към знаещите - само че при мен става дума за 19" лсд монитор...
    Цитат Първоначално публикувано от elcos
    Има и 3 ти вариант който е най - добър:
    Купуваш си устройство като това http://get.bg/catalog/product_info.p...ducts_id=26272 и имаш картина и звук. Аз лично го ползвам без проблем. Излишно е да казвам че вариантите с работещ комп или ваденето на части от монитора хич не са добро решение за мен !
    това как се свързва с монитора - чрез DVI или D-Sub?

    звука може ли да се пуска през говорителите на монитора?

    и нещо много евтино ми изглежда, в мултирама имаше някакви подобни до към 200 лв....верно ли бачка добре?

  11. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #9

    Re: Монитор в телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Io
    Вероятно търсиш нещо като http://www.grandtec.com/products/video/videomate.html
    Комелсофт ги продават тия. Има и обратното - VGA към TV
    Благодаря ти много, Io!

    Hihimor, през D-SUB се връзва (явно това имат предвид под VGA изход). Ако имаш LCD само с DVI вход не знам.. Аудиовръзката е тривиална - към всяко у-во с аудиовход, било то монитор с говорителчета.

  12. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #10

    Re: Монитор в телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    Бре, тъкмо мислех и аз да пусна подобно запитване към знаещите - само че при мен става дума за 19" лсд монитор...
    това как се свързва с монитора - чрез DVI или D-Sub?

    звука може ли да се пуска през говорителите на монитора?

    и нещо много евтино ми изглежда, в мултирама имаше някакви подобни до към 200 лв....верно ли бачка добре?
    Работи, един колега има същото! Към монитора се свързва през D-SUB. Звука излиза на стандартен стерео жак => можеш през каквото искаш да го прекарваш после. Пак в Комелсофт има такива на AVER Media, те са по-скъпи, вероятно същите си гледал и в Мултирама. На АВЕРите има варианти с DVI и по-високи резолюции ако не се лъжа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. От монитор телевизор
    От sandyrs във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 16-11-12, 02:19
  2. монитор за PC +телевизор
    От GAL61 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 29-06-07, 10:36
  3. Телевизор или монитор и САТ приемник?
    От roumen68 във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 04-09-06, 23:54
  4. Телевизор и PC монитор
    От alexi_dobrev във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 11-10-05, 22:02
  5. Направете си телевизор/монитор за 3000$
    От Xpert във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-06-04, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе