Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #16

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Препоръчителните якостни натоварвания са според материала за който е предназначен дюбела и диаметъра му - иначе няма смисъл от тях. Неслучайно е посочен за гипсокартон. За тухла и бетон са в пъти по-големи.
    Ето един дюбел за кухини - http://www.kirov.net/?cid=947&pid=3329, той е с малък диаметър, и при него е дадено 15-20 кг.
    Не съм сигурен на VESA стойката, която е 20х20 см към LCD-то на колко са отворите към стената, но са поне 30х30 см. Със захванати през 30 см дюбели няма как да откъртиш парче с 20 кг дърпане.
    (За SU-WL500 например са 40.6cm x 32cm)

    За да си сигурен че няма да падне първо закачи на стойката два дъмпела и ако не паднат за седмица слагай LCD-то

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #17

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Значи според мен тия акостни натоварвания са при натиск точно 90 градуса, сиреч идеално вертикален, докато телевизора малко или много ще опъва дюбела навън и отделно виси надолу, така издръжливостта се изменя според мен до направо изсулване
    Но вторите дюбели биват

  4. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #18

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Аз имах предвид, че гипсокартона ще дрънчи на кухо, не че ще измъкнат басите дюбелите

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #19

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Подобен проблем имах и преди малко повече от година трябваше 2 50" плазми да се закачат за гипсокартон. Решението което и до сега работи е точно тези охлюви, даже и стойка я до пробихме малко и с по 12 охлюва на тв стана без проблеми. А и по 4 винта се завиха в профилите за картона

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    76
    #20

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Получи се - уцелих лайсните и с самонарязващи се видии... работата стана

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    218
    #21

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Един съвет и от мен Може да ползвате метален лист, който да захванете за металната, дарвената основа или направо за гибсокартона. Така няма да се притеснявате каде точно е фрайма и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #22

    Re:Как да монтирам 32" на стена от гипсокартон?

    Цитат Първоначално публикувано от jovanoty
    Един съвет и от мен Може да ползвате метален лист, който да захванете за металната, дарвената основа или направо за гибсокартона. Така няма да се притеснявате каде точно е фрайма и т.н.
    добре листа да се хване за профилите отзад и отгоре да се монтира гипскартона-като се обозначи мястото на листа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 03-04-14, 16:35
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. прекъснат кабел в стена
    От lin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 11
    Последно: 21-12-11, 20:04
  4. ПРЕМЕСТЕНО: Стойка за стена за LCD
    От avenger във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-01-09, 17:07
  5. Как да монтирам новозакупено DVD
    От dimo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-11-05, 18:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе