Резултати от 1 до 10 от общо 10

Молба за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #1

    Молба за съвет

    Отказах се от малкия размер телевизор и започнах да гледам 32 инчови. От форума тук разбрах, че по-малък не си струвало.
    Та, ходих да гледам в Техномаркет и си харесах ей този на Тошиба. Просто ми хареса като цветове, то от друго не разбирам де. И гледах да има двата цифрови тунера. За друго не знам. Та затова питам, дали е добър.
    Попаднах на консултант, който много разбира и той ми каза, че за себе си би взел по-голям, 40 инча и по-специално един от тези двата:

    този за 1150 лв(нямат го още в сайта на Техномаркет)
    или
    този за 1350 лв.

    Тъй като макс разстояние, от което ще се гледа TV-то е 3 м, му казах, че по-големият ще изморява очите, а той каза, че най-новите матрици вече не създават такива проблеми, т.е. няма значение разстоянието, от което ще се гледа. Та... посъветвайте ме. 40 инчовите наистина са впечатляващи. А момчето ме увери, че в момента Тошиба предлага много добра комбинация на матрица и софтуер и цената си струва.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #2

    Re:Молба за съвет

    Преди това ако си гледала на по-малък тв (с кинескоп може би?) един 40" тв ще е шок за теб. На големите дисплеи дефектите в картината си личат повече и на кабелна тв изглежда ужасно. Ако ще гледаш предимно HD филми 40" е добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    19
    #3

    Re:Молба за съвет

    аз лично наскоро си взех 32" и съм доста доволен , гледам го и аз от около 3 метра и е добре , но все пак смятам ,че една идея нагоре в инчовете нагоре ще е още по-добре , но дори и да избереш 32' няма да съжеляваш

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #4

    Re:Молба за съвет

    Уточни какво и от къде(източник) ще гледаш на телевизора.
    Ще ти дам пример: Аз имам 46". Когато гледам ТВ искам да го отрежа наполвина за да не виждам толкова много бозата която предават повечето канали. Когато гледам HD филми съжалявам, че не се понапънах още малко за 52".

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #5

    Re:Молба за съвет

    Телевизорът ще бъде включен към цифрова телевизия Булсатком.

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #6

    Re:Молба за съвет

    Вземи 40 XV733G, отличен избор като цена/качество/размер, серията LV е доста орязана . 3м. си искат най-малко за 40" .На Булсатком не можеш да ползваш вградените тунери .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    79
    #7

    Re:Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    На Булсатком не можеш да ползваш вградените тунери .
    Така ли? Ееее, а тогава към кого да се включа? Аз толкова държа на тези тунери, именно, за да не ми се налага да им ползвам преобразуващото устройство на Булсатком.

    А 3 м е максималното разстояние, от което ще се гледа TV-то. Затова са ми колебанията относно инчовете.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #8

    Re:Молба за съвет

    Вариянтите са два да не ползваш външен тунер:
    1.Сменяш сменяш Булсатком с някоя цифрова кабелана (Например Близуу) Почти всички телевизори вече имат вграденн DVB-C тунер.
    2.Оставаш на Булсатком и си търсиш телевизор с DVB-S тунер. Сони бяха пуснали модели KDLXW5800 мисля че нещо такове беше серията. Но това са стари модели и не се произвеждат. Не знам в кои от новите модели има сателитен тунер. Нека спецовете да кажат.

  11. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #9

    Re:Молба за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от irenaiva
    Така ли? Ееее, а тогава към кого да се включа? Аз толкова държа на тези тунери, именно, за да не ми се налага да им ползвам преобразуващото устройство на Булсатком.

    А 3 м е максималното разстояние, от което ще се гледа TV-то. Затова са ми колебанията относно инчовете.
    Трябва да избереш някой от кабелните оператори, които са на разположение в твоя град или район,тогава се спасяваш от външния тунер/ сет топ бокс/ Не е гаранция ,че дори телевизора да има вграден сателитен тунер( DVB-S) ще можеш да гледаш Булсатком , трябва и картата да е Ирдето ,с която вече не работят, само стари абонати я имат.Такива тунери по правило имат само някои модели в най-горния клас.
    И от 2,5 м става за 40" като говорим за SD сигнал , а за HD е даже малък.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #10

    Re:Молба за съвет

    По-добре се откажи за момента да гледаш сателитна телевизия с вграден тунер. Аз ползвах известно време (ITV Partner) и се отказах, защото ми свърши търпението. Оказа се, че нашите велики оператори постоянно бърникат из пакетите програми и вградения тунер се побърква, защото няма откъде да се ъпдейтва постоянно, а на проиводителите на ТВ не им дреме за постоянните "подобрения", които се правят в програмите при нас. В западноевропейските страни не е така. В момента съм с външен приемник за цифрова кабелна ТВ и нямам ядове. Все пак не съм изгубил надежда, че нещата ще се оправят и сателитната чиния си стои монтирана и чака.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор на LCD-TV
    От Demix във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-10-11, 13:39
  2. Молба за съвет при избор!
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 16-08-10, 17:31
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 11:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе