Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Молба за съвет при избор!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #1

    Молба за съвет при избор!

    Здравейте,

    предстои ми покупка на климатици, които ще бъдат използвани като основен източник на отопление през зимата в апартамент ново строителство, тухла с изолация, южно изложение.

    Спрял съм са на следните два модела, според големината на стаите, които ще бъдат охлаждани/утоплявани:

    Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - за спалня 17 квадрата
    Mitsubishi Electric MSZ-GC35VA - за дневна + кухненски бокс 26 квадрата.

    Интересувам се дали са подходящи и дали има и по-подходящи варианти в същия ценови клас?

    Извинявам се ако темата е коментирана и преди, но съм нов във форума!

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Молба за съвет при избор!

    Ако говориш за климакомското промо 9-ка за 1000 лв и 12-ка за 1200 лв, то в този ценови диапазон могат да им съперничат само 9 и 12LGC на Fujitsu.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #3

    Re:Молба за съвет при избор!

    Климатичетата са ето тези:

    http://www.**********************/klim...c25va-236.html
    http://www.**********************/klim...c35va-237.html

    http://www.**********************/klim...09lgc-128.html
    http://www.**********************/klim...12lgc-129.html


    Въпросът е кои измежду тези Mitsubishi - та и въпросните Futjisu - та утопляват по-добре при ниски температури през зимата и създават по-малко главоболия от техническо естество, в общия случай разбира се?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Молба за съвет при избор!

    Fujitsu са среден клас климатици с тенденция към понижение в качеството.

    Mitsubishi Electric са висок клас климатици с много високо ниво на качество и надеждност.

    Няма никакво основание поставянето на знак за равенство между двете марки, а пък за конкретните модели съвсем никакво.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Молба за съвет при избор!

    Ако при монтажа та GC му отрежат джъмперите за настройка на дефроста, определено него.GE серията е с доста предимства пред GС и LGC, най-малко заради двуредовия топлообменник, заслужава си цената, която не е чак толкова висока.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #6

    Re:Молба за съвет при избор!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ако при монтажа та GC му отрежат джъмперите за настройка на дефроста, определено него.GE серията е с доста предимства пред GС и LGC, най-малко заради двуредовия топлообменник, заслужава си цената, която не е чак толкова висока.
    Преглеждайки техническите характеристики на GE, определено имат предмиство пред GC от гледна точка на по-ниската консумация на ток и по-високите EER и COP коефициенти. Разликата по отношение на шума е минимална и според мен не може да бъде водеща.

    За съжаление разликата в цената без монтажа идва към близо 900 лв., което честно казано идва непоносимо много.

    Заслужава ли си наистина разликата от почти още един климатик в полза на GE серията?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Молба за съвет при избор!

    Заслужава си, но ако не ти стига бюджета и GC ще върши работа.Въпроса не е само в енерго показателите, а в хардуера - новата серия е с нов компресор и двуредов топлообменник, като последното ти дава доста предимства при минусови температури.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #8

    Re:Молба за съвет при избор!

    GC е стария модел и особено при 25цата имам доста резерви ... ако можеш вземи си GC35 и GE25

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #9

    Re:Молба за съвет при избор!

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    нов компресор и двуредов топлообменник, като последното ти дава доста предимства при минусови температури.
    Което ще се яви основно предизвикателство пред климатика.

    Мерси много за съветите, явно ще се поразмисля сериозно преди покупката, предвид, че климатиците ще са основния източник на отопление в дома ми!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:Молба за съвет при избор!

    Да, комбинацията дадена от cooler е добра.Гледам в сервизното, че при GE35 са спестили един заглушител - 2 са, за разлика от GC 35, където са 3, но това може би е поради новия компресор, може да не му трябва, поради направени някакви промени в хладилната част.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #11

    Re:Молба за съвет при избор!

    Ами така като събирам мнения май е най-добре да се ръсна направо за GE и в 2-те стаи за да ми е мирна главата...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re:Молба за съвет при избор!

    Два броя GE е най-добрия вариант, ако имаш бюджет.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    13
    #13

    Re:Молба за съвет при избор!

    Здравейте,

    и аз съм се спряла на споменатите тук Mitsubishi Electric MSZ-GC35VA и FUJITSU ASYA- 12LGC.
    До утре трябва да реша кой да взема и ми е много трудно. Везните клонят към FUJITSU заради функцията да поддържа 10 градуса. Ползва ли някой тази функция и заслужава ли си?
    Идеята ми е когато зимата не съм в къщи да го оставям на този режим.
    А като шум някой може ли да каже впечатления - като dB-ли са еднакви, но дали са еднакво безшумни?

    Моля помагайте

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Молба за съвет при избор!

    Къде живееш, че да използваш функцията за поддържане на 10°? Без отопление зимата може ли да падне температурата у вас под 10°? Ако е така, сериозно трябва да се помисли дали оразмеряваш климатика правилно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    13
    #15

    Re:Молба за съвет при избор!

    Живея във Варна. Не пада често под 10 градуса температурата в къщи, но по цял ден няма никой в къщи и ако го оставям на по-висока температура(гледах че е 16 градуса минималната) няма ли да е излишен разхода? А тази функция 10 градуса няма ли да предпази климатика от изстиване и като се увеличи след това температурата да тръгне по-лесно? освен това вечер едва ли ще го оставям пуснат, защото се спи в стаята и няма да можем да изтраем да шуми.
    Та става въпрос за отопление примерно от 17 до 22 часа вечер. Кой от двата климатика ще е по-добре при такова използване? Кой ще е по-безшумен?

    Стаята е 22 кв.м.(52 куб.м).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Молба за съвет при избор на LCD-TV
    От Demix във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-10-11, 13:39
  2. Молба за съвет при избор на система за домашно кино
    От Stela_111 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-11, 16:58
  3. Молба за съвет
    От bogy във форум Windows
    Отговори: 15
    Последно: 14-09-08, 11:09
  4. ...с молба за съвет
    От orelyt във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-08, 16:29
  5. Молба за съвет
    От commguy_79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 10-02-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе