Вижте резултатите от анкетата: Коя 3D технология избирате за себе си?

Гласували
696. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С активни очила

    265 38.07%
  • С пасивни очила

    245 35.20%
  • Не харесвам 3D

    48 6.90%
  • Чакам 3D без очила

    138 19.83%
Страница 123 от 156 ПърваПърва ... 73113121122123124125133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,831 до 1,845 от общо 2328
Like Tree98Одобрявам

Мнения и Избор на 3D телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #1831

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Technotest, aз ще дам мнение само за точка 4. Купих си Samsung 55H6410 за спалнята(там гледам в по-голяма част от времето), като и аз съм на принципа "колкото повече, толкова по-добре". Разстоянието е около 3.20, но за моя изненада се чувствах супер некомфортно при гледане, много голям ми идва екрана. Имам 42" плазма в хола и ги размених. Сега ми е добре, като мисля че за това разстояние максимума ще е 50" и в момента се оглеждам за 48"-50". Разбира се всеки човек е различен и според THX, това разстояние е добре, но за мен лично много идва 55".

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1832

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от modem Виж публикацията
    Technotest, aз ще дам мнение само за точка 4. Купих си Samsung 55H6410 за спалнята(там гледам в по-голяма част от времето), като и аз съм на принципа "колкото повече, толкова по-добре". Разстоянието е около 3.20, но за моя изненада се чувствах супер некомфортно при гледане, много голям ми идва екрана. Имам 42" плазма в хола и ги размених. Сега ми е добре, като мисля че за това разстояние максимума ще е 50" и в момента се оглеждам за 48"-50". Разбира се всеки човек е различен и според THX, това разстояние е добре, но за мен лично много идва 55".
    Може да има дискомфорт за около 2-3 дена ако не си свикнал на големи екрани и то най-вече на SD резолюция - разпъната на HD...
    Ами аз като гледам от 4-4,5м 120 инча не се оплаквам и напротив може и още - виждам детайли които на телевизора не правят впечатление, който ми е 46 в същата стая и мога да гледам паралелно и на него...
    Ако видeoсигнала е HD не виждам проблем да се гледа 55 инча от 3 метра... Но всеки сам да си прецени - има достатъчно мостри по магазините където може да погледа от подходящото разстояние...

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,586
    #1833

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Ако ще продължиш с Булсат , то трябва да забравиш за СД каналите от пакета им и да гледаш само ХД пакета ... и то пак с известни условности , но поне ще е сравнително добре. Отделно от това аз също съм за 55" , но трябва да се наблегне основно на ХД канали/материал. Всъщност 3.30м е максималното разстояние ли ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    19
    #1834

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте. Купих си Philips 55PFS6609 и след няколкодневно ръчкане мога да споделя впечатления, ако някой се колебае дали да си взима точно този модел:
    - Красив телевизор, определено, но тва е един от малкото му плюсове, заедно с амбилайт-а и цената (за този размер).
    - Не лоша картина, но не е и нещо особено. Има леки затъмнения по ъглите, но съвсем леко. Забелязва се и т.н. clouding, но също много леко. Клипа с японката върви без да насича макар, че има размазване (за разлика от филипс 7008 на мой колега, там освен че размазва и насича). На теста за фокус на текст не се справя много добре (Text Focus photo - J. Vincent photos at pbase.com). Няма Bleeding, поне не осезаем (7008-цата на колегата има при това дразнещ). На клипчето със сградите замазва също и прескачат някои обекти.
    - много дървено меню, много объркано
    - при включване на флашка не я детектва автоматично (за разлика от филипс-а на колегата)
    - много често субтитрите ми тръгват на маймуница, въпреки че са настроени на кирилица. Налага се да влизам пак в менюто и отново да маркирам кирилицата (въпреки, че е избрана) за да тръгнат нормално.
    - Дистанционното е изключително леко, качеството му е доста ниско, изглежда така все едно е сглобявано в час по трудово от 6 годишни китайчета.
    - Ужааасен input lag, направо е невъзможно човек да играе на този телевизор, дори и със включен Game mode.
    - 3D-то е под всякаква критика, просто не става за гледане. Обектите се виждат, има сенки, движещите се оставят замазани следи. Не знам дали аз не правя нещо както трябва или толкова са му възможностите на телевизора.
    - Не потдържа DTS.

    Като цяло мнението ми не е особено положително.
    Това е на първо време, надявам се на някой да съм бил полезен
    hristoslav2, stanislav77 и master89q харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    11
    #1835
    Келепира за всеки е различен. Просто исках да информирам други съфорумци за отстъпката.Реално може би само Технополиса предложиха скромните -10%, но реални.Доволен съм от покупката на 42w829 и мога да Ви кажа - реалния образ е Sony.

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    То пък големият келепир - 10%. На запад са 25-50% и в някои случай стигат 80%. Разходих се днес да видя цените, и за пореден път се убедих, че у нас мениджърите на търговските вериги не стават за постовете които заемат....Днес по случайност се окзах в магазина и помогнах с покупката и теста на един H7000 в Технополис. Оказа се, че в магазина е имало само две бройки от модела. Това не е зареждане за черен Петък - това е отбиване на номера.
    salky одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    113
    #1836

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    И аз да вметна за келепира . Телевизора го бях избрал много преди това - Samsung 55H6400, който под 2000 лева не беше падал. На черния петък беше намален на 1700, което е супер, защото аз бях решил да го плащам на 2000. На място обаче реших да взема белия модел Самсунг 55Н6410, който беше намален от 2300 на 1850. Това обаче беше малко измамно, защото преди това този телевизор беше в промоция от 2300 на 2000, но аз го знаех това предварително, защото редовно следях цените. Тоест там реално бе паднал от 2000 на 1850, но все е нещо. С тези 150 лева разлика си купих от емага Driving Force GT, който иначе си струва 300 лева.
    Като цяло съм много съм доволен от черния петък, това е новост за България и тепърва прохожда тази идея. В САЩ, на черния петък пазаруват основно по-бедните хора, а в България масово сме такива . Колко години съм гледал примерно Амазон и съм преглъщал жадно, не е истина. Миналата година бяха само емага, а сега почти всички търговци се включиха, кой с каквито отстъпки може. Някой неща може да са мострени (визирам тех...маркет), но това е риска, все пак ако го купиш онлайн си имаш 15 дни за връщане.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,310
    #1837

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Не е точно така!
    Не знам какво сте се прехласнали по този e-mag!
    Да не споменавам, че освен другото, заблуждават с рекламата "най-големия електронен магазин в Централна и Източна Европа". Доколкото знам, оперират само в Унгария, Румъния и България.
    Колкото до % намаление - както и в другите магазини, най-голям процент е за стоки с малко налични бройки или стари модели.

    Миналата година имаше подобни "черни петъци" на друга дата в ТМ. На същата дата ТП намалиха по същия начин с 10% всички стоки, като и в Зора имаше някакво намаление. Тази година по-рано също се проведоха подобни акции.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #1838

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от reg.s Виж публикацията
    ... Клипа с японката върви без да насича макар, че има размазване (за разлика от филипс 7008 на мой колега, там освен че размазва и насича). На теста за фокус на текст не се справя много добре (Text Focus photo - J. Vincent photos at pbase.com). Няма Bleeding, поне не осезаем (7008-цата на колегата има при това дразнещ)...
    Колегата ти да се поразрови малко из 7008 и няма да му насичат ни японки, ни китайки, да не говорим за размиването...
    Ka4akow одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1839

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Здравейте, относно Philips-40PFL8008S -на като харектеристики всичко изглежда прекрасно, ама все пак вашето професионално мнение - има ли някакви "подводни камъни"
    алтернативи от Panasonic или Sony? Държа на перфектната картина откъм цветове,контраст и плавни движения, 3D активно, WI-FI, Smart екстрите много не ме вълнуват...40-46"
    Благодаря предварително


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #1840

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Със същия Philips съм от половин година. Нямам претенции да съм професионалист, но смятам, че отговаря на всичките ти изисквания - наистина перфектна картина в 2D и 3D. Единствения му недостатък - малко мудната навигация в менютата, но с това се свиква.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1841

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Със същия Philips съм от половин година. Нямам претенции да съм професионалист, но смятам, че отговаря на всичките ти изисквания - наистина перфектна картина в 2D и 3D. Единствения му недостатък - малко мудната навигация в менютата, но с това се свиква.
    плеър, субтитри? спорт?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #1842

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Плеъра е почти всеяден. Субтитрите не могат да се настройват като размер и позиция, но са с прилична големина. За спорт и динамика - няма проблем, все пак е с 200 херцов панел. В началото ще ти се наложи доста да си поиграеш с настройките, за да получиш перфектната картина, но това общо взето е приятно занимание.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1843

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    много благодаря, и все пак имате ли впечатление от аналози Сони и Панасоник с цени до 1400 - 1500 лв макс...Виждам колко се прехласват по Самсунг, обаче първо дизайна и използваните материали мееко казано ме отвръщават, а относно картината ме дразнят изключително нереалните, ярки и студени цветове...до сега най-съм впечатлен от цветовете на Панасоник, на Сони също донякъде, там пък контраста е по-добър...както и при Филипс струва ми се...

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #1844

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Човече, всичко е до настройки! Със самсунг съм (55Н6400) и не искам да ти го хваля, но след доста игра с настройките, цветовете ги докарах като на калибриран Eizo (на око). Има изключително подробни настройки за цвят! А за материалите, ти си знаеш.
    Plamen Chonkov одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    148
    #1845

    Отговор: Помощ за избор на 3D телевизор / FAQ - на първа страница

    Да, предполагам че е така...основния проблем е,че 40-46" екрани рядко присъстват в по-високите класове серии...само Philips-a, и Panasonica имат читави 40" например...или греша? изобщо има ли значение, когато се гледа основно БУЛСАТ КОМ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе