Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #1

    Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Здравейте колеги, имам чувството, че съм много близо, но нещо не излиза този звук... Свързах двд през hdmi и успях да го накарам да го контролирам през дистанционното на LG-то, тоест в момента когато пусна ТВ се пуска само и домашното кино и когато го спра спира, също така мога и да контролирам звука когато натискам от LG дистанционното + - увеличава и намаля звука директно на самото ДВД тоест мога да мина изобщо без дистанционното на ДВД, това което всъщност исках, но звук не мога да подкарам не мога да разбера защо... успявам да го контролирам, а не мога да подкарам звук... Избрал съм от менюто на LG тв да е HDMI. Ще съм много благодарен ако някой помогне.

    https://www.sony.co.uk/electronics/s...VZkAnT_Nbq7hvA Ползвах този GUIDE където на страница 70 е обяснено точно коя функция да включа и съм я включил, тв автоматично разпозна и пусна опцията SIMPLINK само дето звук продължава да не излиза, пробвах и към друг HDMI не само този, който е ARC, защото така или иначе ДВД няма опция арк, защото е старо.

    Съжалявам, че пускам нова тема, но в старата съм писал последен и никой няма да я погледне, ако пиша пак. А и да не забравя ЧЕСТИТ 3 МАРТ на всички.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #2

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Ами като няма арк как да ти изкара звук.Ако има оптика пусни му оттам звука

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #3

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Няма нищо това е доста стар модел на Сони домашно кино, единствените портове отзад са HDMI и SCART, самото ДВД си има опция ТВ откъдето да изкарва звук през HDMI когато изобщо не е имало ARC-ове и какви ли не други неща. Всички други неща сработват само звука не иска да се покаже...

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #4

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Добре де, нужно ли е да пускаш една и съща тема по този въпрос няколко пъти... няма как да стане с това домашно кино и това е.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #5

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Написал съм защо съм пуснал същата тема колега, когато последно аз съм си писал в моята тема и после реша да напиша нещо друго ново не излиза като ново мнение... Не виждам логика след като домашното кино има такава опция и след като успявам да го контролирам през дистанционното на телевизора да не може да изкара звук, работата е на половина свършена, но не мога да я свърша докрай и затова пуснах нова тема. Извиних се още в първия пост.

    - - - - - - - - - -

    Ето дори сега съм писал в темата ми, а пише, че последно съм писал вчера и не излиза като ново мнение.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #6

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    след като HDMI на това домашно кино не поддържа ARC няма да стане

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #7

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Добре забравяме за това, явно всичко друго ще може, но не и да изкара звук. Друг въпрос - старата плазма, която беше вързана до преди това към домашното кино изкарваше много по-добър звук през него отколкото новото LG, което ме навежда на мисълта, че явно усилвателя му е слаб на самото тв нямам представа дали е това. Не направих тест, но сигурно от телефона ще изкарам по-добър звук от домашното, отколкото телевизора изкарва - почти няма бас и е някакси приглушено. Някакъв усилвател ли трябва да търся и ще стане ли работата?

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    В настройките на ЛГ-то няма ли опция как да работи 3.5 изхода - като аудио изход или като изход за слушалки?


    Вземаш си някакъв съвременен усилвател/ресивър с цифрови входове (оптика, коаксиал, HDMI ARC) и си решаваш проблема.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #9

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Има опция като аудио изход е зададено, пробвах и на слушалки, но нямаше разлика, освен, че тогава можех и да усиля от дистанционното на тв и като го сложа на максимум колоните пръщяха...

    Нищо не разбирам от тези усилватели/ресивъри - някакъв пример, който е читав - Модел, марка? И тогава свързването как ще става - 3.5мм жак към Sony-то и другата 3.5мм. част ще влиза в усилвателя ли? И от там от усилвателя към тв? Тогава ще мога ли да го вържа към ARC HDMI и да се пуска пак ДВД-то с ТВ и да се спира с него без да се занивам да контролирам с две дистанционни?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #10

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Няма да стане така.Търси решение да настроиш звука на дом кино.Иначе ресивъра влече нови колони активен субуфер и пари повече отколкото си дал за ТВ то.Телевизора има ли скарт.Пробвай оттам да изкараш звука с преходник.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #11

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    И аз това исках да го мъча и уж го мъчих, но не се получава. Успявам само да го контролирам, но не и да изкарам звук. Телевизора е 2018 модел, няма скарт, предполагам от доста време не им слагат скартове. Мислех си ако има някакъв преходник от SCART към HDMI едното в двд - другото в ТВ, но не знам дали ще стане.
    Този пост е редактиран от berpan; 05-03-19 в 16:38.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #12

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Това ти е вариантът, ако искаш да си ползваш сегашната система...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #13

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Не е ли HDMI единствения начин, за да разпознава телевизора домашното кино и съответно да се включва или изключва заедно с него и да не ми се налага да ползвам неговото дистанционно? Или и с оптика ще стане?

    Пак казвам аз телевизора съм го вързал с домашното кино посредство аудио кабел 3.5мм от двете страни, цялата идея е да се свърже домашното кино с тв и да се пуска заедно/спира заедно с него и звука да се контролира единствено само от дистанционното на телевизора - нещо, което успях да направя през HDMI, но не успях да получа звук, тук на снимката виждам само евентуална оптика, с която да го вържа към телевизора през това устройство и понеже не съм запознат въпроса ми е през оптика ще може ли да се контролира от телевизора?

    - - - - - - - - - -

    https://www.aliexpress.com/item/Tosl...AbTest=ae803_5

    Иначе това нещо струва 5$ най-лесно ще го поръчам, но ще го чакам 1-2 месеца и ако не сработи ще е напразно. Това отдолу значи ли, че по този начин няма да бачкат всички колони, а ще е само стерео?


    Note:

    1, The SPDIF input must be Stereo PCM, please configure the output of your device, It won't work with Dolby 5.1

    2, Only Support 2.1 Channel, Not for 5.1 Channel, Please Set The Audio Output to PCM or LPCM.

    Този пост е редактиран от berpan; 05-03-19 в 18:58.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #14

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Само по хдми може да се управляват свързани устройства.Другото е да изкараш звук на що годе прилично ниво

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #15

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Значи това нещо най-вероятно няма да ми свърши почти никаква работа, освен евентуално да изкара една идея по-силен звук.

    - - - - - - - - - -

    Единственото нещо, за което се сещам е SCART към HDMI преходник евентуално, но нямам представа дали ще помогне и дали ще пусне звук така или евентуално ресивър/усилвател също ако има шанс знам ли.
    Този пост е редактиран от berpan; 05-03-19 в 20:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 02-03-19, 20:49
  2. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 23:51
  3. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 22:03
  4. свързване на тв с домашно кино
    От pl10 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-14, 18:51
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 11:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе