Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #1

    LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Здравейте, имам два въпроса -

    1. Имам старо домашно кино на Sony, което с предния телевизор беше свързано посредством 3.5мм кабел към чинчове и се ползваше в режим аудио, сега е свързано посредством 3.5мм към 3.5мм, идеята е, че домашното кино попринцип си има TV режим и предполагам, че трябва през HDMI да го свържа, за да свири докато е на TV режим, но доколкото си спомням от тестове преди години нищо не се случваше. Сега новия телевизор има и ARC HDMI, но предполагам това няма да помогне, защото DVD е старо и не поддържа такова нещо. Гадното е, че използвам две дистанционни и се чудя има ли някакъв начин да съкратя това на ДВД и да използвам само това на ТВ-то. Модела на ДВД е DAV-DZ230 и няма почти никакви изходи отзад или отпред. Отворен съм за предложения, ако има изобщо.

    2. Вчера гледах HDR клипове в youtube и останах доволен от картината. Въпроса ми беше, че досега основно съм гледал филми формат .avi или .mkv файлове, виждам, че има Blu-Ray варианти в тракерите и въпроса ми е те дали ще могат да тръгнат на телевизора ако ги пусна през външен хард или ще ми трябва алтернативен плеър или изобщо няма да стане? И забелязах, че в зам&нда има само един Bly-ray HDR филм, като цяло няма ли повече такова съдържание и къде мога да открия, предполагам в пирата ще има и повече, но все пак ми трябват и субтитри, които ако се разминават с релиийза няма да е ок. Ако имате предложения откъде си набавяте такива филми, защото искам да си пусна нещо качествено тези дни да се насладя на картината. Ако няма вариант за HDR филм, то поне как да се справя с пускането на другите или няма да имам проблем - слагам на хард и пускам?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #2

    Re: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    2, ТВ няма да разпознае блу рея, или от пц или от външен медиа плейър.
    Ако ще е от ПЦ, за да гледаш HDR, ще ти трябва външна видеокарта. Най-евтиното е GT1030.

    По точка 1 - видях, че има SPDIF, вземи си кабел - евтин(не се харчи) и вържи тв към киното, което поддържа DD и DTS.
    Има голям шанс ако гледаш MKВ-тата през вградения плейър, да имаш т.н. lyp sinc разминаване

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Аз също ползвам моето LG свързано с оптичен кабел към домашното кино. Когато гледам филми няма разминаване, получава се леко разминаване при гледане на телевизия и клипове от YouTube. Виж в този сайт. В zamunda качват remux в mkv format, което е целият филм без компресия, но без менюта и други екстри, което върви като всеки друг mkv на телевизора.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #4

    Отговор: Re: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Цитат Първоначално публикувано от lilos Виж публикацията
    2, ТВ няма да разпознае блу рея, или от пц или от външен медиа плейър.
    Ако ще е от ПЦ, за да гледаш HDR, ще ти трябва външна видеокарта. Най-евтиното е GT1030.

    По точка 1 - видях, че има SPDIF, вземи си кабел - евтин(не се харчи) и вържи тв към киното, което поддържа DD и DTS.
    Има голям шанс ако гледаш MKВ-тата през вградения плейър, да имаш т.н. lyp sinc разминаване
    Значи да забравя да е по лесния начин слагам хард диск и да си гледам филми, ще трябва да вързвам лаптоп към ТВ... Плеъри не ми се купуват поне на този етап.

    Имам лаптоп с AMD Pro 560X 4 GB GDDR5 предполагам, че ще свърши работа?

    А за кабела - https://images-na.ssl-images-amazon....9L._US500_.jpg така ли трябва да изглежда от едната стра SPDIF, а от другата 3.5мм за телевизора?

    Попринцип имам рутер RT-AC68U, с usb порт 3.0 за хард диск, но предполагам и така няма да стане да пускам blu-rey на тв през рутера.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Аз също ползвам моето LG свързано с оптичен кабел към домашното кино. Когато гледам филми няма разминаване, получава се леко разминаване при гледане на телевизия и клипове от YouTube. Виж в този сайт. В zamunda качват remux в mkv format, което е целият филм без компресия, но без менюта и други екстри, което върви като всеки друг mkv на телевизора.
    Ще ги погледна мерси. Значи от замунда remux в .mkv формата трябва да тръгва от хард без проблем на телевизора, не държа на менютата и останалите екстри. С кой плеър гледаш, този на телевизора ли?
    А вече ако искам да гледам blu-rey ще трябва да вързвам компютър така го разбрах аз.
    Този пост е редактиран от berpan; 02-03-19 в 12:24.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #5

    Re: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    https://s3.amazonaws.com/hs-wordpres...4339/spdif.jpg - такъв е кабела, от СПДИФ на ТВ към СПДИФ на киното.

    Първо си купи кабела и тествай с външния диск, аз съм с по-нисък клас LG - 50uk6470 и имаше разминаване звук-картина. В настройките на ТВ има корекция на звука, но пак се виждаше lip sync разминаване.
    Тествай !
    Лаптоп върши работа, има HDMI2.0, дано и видеото да има хардуерно ускорение HEVC

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #6

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    http://www.img-share.eu/f/images/589...1551523054.png Това са изходите на домашното кино отпред и отзад, къде се свързва този spdif кабел в случая?
    Този пост е редактиран от berpan; 02-03-19 в 12:56.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #7

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Отзад над SCART изхода, номер 3.
    А, грешка, това не е SPIDF, а е за радиото. Изглежда няма такъв вход за съжаление. Не знам какъв е този DMPORT (2)...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #8

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    И аз точно това гледам, че имам само DMPORT, няма го въпросния SPDIF

    Добре де, а как тогава мога да подкарам аудиото да излиза в ТВ режим на DVD. Би трябвало да е с HDMI, ако няма друг начин, но преди като съм пробвал не става.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #9

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Само през аналоговите скарт и 3.5 - освен тв ще сменяш и аудиото

    Блу рей би трябвало да си се гледат без проблем - просто пускаш от папка STREAM и ти трябват външни субтитри.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #10

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Само през аналоговите скарт и 3.5 - освен тв ще сменяш и аудиото

    Блу рей би трябвало да си се гледат без проблем - просто пускаш от папка STREAM и ти трябват външни субтитри.
    Първото не го разбрах сигурно е нещо като шега не знам иначе телевизора е свързан в момента посредство 3.5мм - 3.5мм и се ползва в режим АУДИО домашното кино, но си мисля след като има ТВ режим по какъв начин може да изкара звук от там, предполагам, че трябва да е по HDMI, дргуго не се сещам... ще трябва да се пробва пак тези дни, може ли нещо HDMI кабела да не ми е съвместим и да е стар или всички HDMI си пренасят аудио без значение? И
    дали ако има някакъв начин да съм по оптика към ТВ и DMPORT към DVD да се изкара по-хубав от този по аудио кабела. Цялата идея е да се изкара максимално качествено аудио и да се избегне използването на дистанционното за DVD, ако изобщо е възможно.

    За филмите ще дръпна един blu да пробвам, относно субтитрите досега ги дърпах и ги правех с името на филма, сега какво трябва да направя, за да тръгват?

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #11

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    С това домашно кино вариантът ти е само стерео звук през 3.5mm жак от телевизора към плеъра отпред. DMPORT-ът няма общо с SPIDF, така че отпада. Филмите си ги правиш както и досега си правил със субтитрите. През HDMI не става, защото плеърът е стар модел и не поддържа HDMI ARC, не е от кабела.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #12

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    За .mkv филмите ясно, че пак по същия начин са субтитрите. Въпроса е за другите blu-ray където са от 40 до 500 файла какво правя?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    281
    #13

    Re: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Съжалявам, Гоогле ми изкара снимка при търсене със СПДИФ отзад, подведох те.

    Замундовските блу рейки 99% съм сигурен, че тв няма да ги подкара.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #14

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    За .mkv филмите ясно, че пак по същия начин са субтитрите. Въпроса е за другите blu-ray където са от 40 до 500 файла какво правя?
    Те няма да работят. Ще тръгнат отделните m2ts файлове от папката BDMV \ STREAM, като най-големият файл е филмът, но е същото ката да си свалиш REMUX в MKV формат, така че не виждам смисъл.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #15

    Отговор: LG SK8500 - свързване на домашно кино + гледане на съдържание с високо качество

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Първото не го разбрах сигурно е нещо като шега не знам иначе телевизора е свързан в момента посредство 3.5мм - 3.5мм и се ползва в режим АУДИО домашното кино, но си мисля след като има ТВ режим по какъв начин може да изкара звук от там, предполагам, че трябва да е по HDMI, дргуго не се сещам... ще трябва да се пробва пак тези дни, може ли нещо HDMI кабела да не ми е съвместим и да е стар или всички HDMI си пренасят аудио без значение? И
    дали ако има някакъв начин да съм по оптика към ТВ и DMPORT към DVD да се изкара по-хубав от този по аудио кабела. Цялата идея е да се изкара максимално качествено аудио и да се избегне използването на дистанционното за DVD, ако изобщо е възможно.

    За филмите ще дръпна един blu да пробвам, относно субтитрите досега ги дърпах и ги правех с името на филма, сега какво трябва да направя, за да тръгват?
    Имах предвид, че освен нов тв ще трябва да си купиш и нова аудио система/ресивър, за да ползваш многоканалните формати - с настоящата дамо двуканално аналогово аудио.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 22:51
  2. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 21:03
  3. свързване на тв с домашно кино
    От pl10 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-14, 17:51
  4. Свързване на телевизор, домашно кино и лаптоп.
    От омегаджията във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 18-12-11, 08:46
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе