Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 47
Like Tree4Одобрявам

Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #31

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Ааами вие сте си виновни, че си ги увеличавате толкова много Защо няма да стане, не трябва ли да прави точно това?

    Или пък това - https://www.aliexpress.com/item/FSU-...AbTest=ae803_3
    Този пост е редактиран от berpan; 09-03-19 в 18:41.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #32

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Ако проблема е само дистанционното най безпроблемното вариант е да си вземеш едно универсално дистанционно.Лидълските ако ги намериш са 15лева и са отлични подържат и макроси , с дисплей са и тн.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #33

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Това е просто разклонител на сигнал до 4 HDMI устройства с един изход HDMI( който се включва в телевизора). Удобно е ако ТВ няма свободни HDMI.
    И "изкарва" аудио (едната версия на устройството само) през оптика или 3.5 мм жак.
    На теб ти трябва друг преобразувател само на аудио, коментиран по назад в темата.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #34

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Това е просто разклонител на сигнал до 4 HDMI устройства с един изход HDMI( който се включва в телевизора). Удобно е ако ТВ няма свободни HDMI.
    И "изкарва" аудио (едната версия на устройството само) през оптика или 3.5 мм жак.
    На теб ти трябва друг преобразувател само на аудио, коментиран по назад в темата.

    https://www.aliexpress.com/item/192K...to=ITEM_DETAIL
    Добре де, а това видя ли го и то ли не става? Колегата по-нагоре каза, че не ставало, но не каза защо, според мен трябва да върши точно тая работа по това, което са написали...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    Ако проблема е само дистанционното най безпроблемното вариант е да си вземеш едно универсално дистанционно.Лидълските ако ги намериш са 15лева и са отлични подържат и макроси , с дисплей са и тн.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
    Колега имам LG Magic Remote мислиш ли, че искам да го заменя с универсално за 15лв. ?
    Този пост е редактиран от berpan; 09-03-19 в 19:58.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #35

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    https://www.aliexpress.com/item/192K...to=ITEM_DETAIL
    Добре де, а това видя ли го и то ли не става? Колегата по-нагоре каза, че не ставало, но не каза защо, според мен трябва да върши точно тая работа по това, което са написали...

    - - - - - - - - - -



    Колега имам LG Magic Remote мислиш ли, че искам да го заменя с универсално за 15лв. ?
    Замени го с Harmony за 300 лева тогава и всичко точно.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #36

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Относно този преобразувател, Не ти е необходим. Това е ако искаш да разделяш HDMI audio сигнал на аналогов или цифров аудио сигнал.
    Само ти трябва spdif/toslink to RCA/3.5 mm жак.
    Напиши в али-то и гледай за резултати.
    Предложението на frost на първа страница в темата е показал точното устройство/преобразувател, което ти е необходимо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #37

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Това ти е вариантът, ако искаш да си ползваш сегашната система...

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Вземи си само конвертора и ще е по-добър звука (би трябвало да е и по-добре от преди с плазмата) - вече ако искаш и управление с едно дистанционно минаваш на описаните по-горе варианти.
    Малко късно отговарям, но преди две седмици се навих да поръчам въпросното устройство и преди ден дойде, останах супер разочарован обаче... Разлика в звука няма абсолютно никаква, единственото, което прави е да действа като преходник от 3.5мм към оптика - звука е абсолютно същия и е все толкова зле, а уж се говореше, че с това би трябвало да изкарва по-хубав звук отколкото е изкарвало, когато е било вързано към плазмения телевизор.
    Този пост е редактиран от berpan; 08-11-19 в 13:36.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #38

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Интересно защо тогава поне 5 човека ми препоръчаха да го купя това, а сега когато питам защо звукът е същия с или без него никой не отговаря...

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #39

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Сега прочетох цялата тема пак , но нещо не видях за кой звук точно става въпрос, че е зле
    - от телевизионни канали
    - от плеъра на телевизора
    - от външен източник

    - всички варианти звучат еднакво зле спрямо старата конфигурация с плазмата на Панасоник


    Ако е последното може да предположим 3 причини
    - преходника е скапан/дефектен или оптичния кабел
    -тв просто подава скапан сигнал (аз залагам на това)
    - "киното" се е скапало

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #40

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Сега прочетох цялата тема пак , но нещо не видях за кой звук точно става въпрос, че е зле
    - от телевизионни канали
    - от плеъра на телевизора
    - от външен източник

    - всички варианти звучат еднакво зле спрямо старата конфигурация с плазмата на Панасоник


    Ако е последното може да предположим 3 причини
    - преходника е скапан/дефектен или оптичния кабел
    -тв просто подава скапан сигнал (аз залагам на това)
    - "киното" се е скапало
    Първо ти благодаря, че си се хванал отново да четеш цялата тема. А иначе - еднакво зле си е звука и с преходника и без него, просто няма никаква разлика и цялото това устройство е като прост преходник от 3.5мм към оптика и нищо друго. Като за мен преходника работи щом излиза звук когато е вързано да минава през него, кабела дойде с него някакъв супер тънък е, но и той предполагам работи след като се чува. На киното нищо му няма, ако му пусна музика през телефона е съвсем друго. А за телевизора е ясно, то нали всички заложихме на това, че са осакатили 3.5мм. жак нарочно, за да им се продават soundbar системите, обаче нали връзвайки го през оптиката щеше уж да е по-добре? Сега какво излиза, че и оптиката е осакатена и трябва да подавам сигнал само през HDMI Arc ли?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #41

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Ми само предполагам, малко не ми се вярва да е толкова зле и през цифровия изход - не можеш ли да вземеш някакъв по-добър кабел (евентуално от познат на заем) за проба?

    Както писах - възможно е и "китайчето" да е твърде куцо ...

    Пускал ли си някой flac или филм с добър саунд от вграденият плеър - и там ли е зле?
    Да не би някоя настройка в тв да скопява сигнал - някой изравнител или шумопонижител?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #42

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ми само предполагам, малко не ми се вярва да е толкова зле и през цифровия изход - не можеш ли да вземеш някакъв по-добър кабел (евентуално от познат на заем) за проба?

    Както писах - възможно е и "китайчето" да е твърде куцо ...

    Пускал ли си някой flac или филм с добър саунд от вграденият плеър - и там ли е зле?
    Да не би някоя настройка в тв да скопява сигнал - някой изравнител или шумопонижител?
    Чак толкова задълбочени тестове не съм му правил да търся конкретен филм с добър саунд, пробвах го с телевизията и с клип от youtube. То ако работи по-добре откъдето и да му пусна ще е по-добре, а то се чува абсолютно еднакво, защото ги пробвах едно след друго и ясно си пролича, че разлика няма.

    https://www.aliexpress.com/item/3287...chweb201603_53
    И все пак аз продължавам да си мисля, че това е точно нещото, което ми трябва на мен - свързвам домашно кино към него и hdmi arc към телевизора и така хем ще има по-добър звук (надявам се ), хем и ще мога да си контролирам силата от дистанционното на телевизора. Мисля така, защото чета ревютата, които са писали хората отдолу под самия продукт и масово точно затова го ползват, но не съм рискувал да го поръчам, защото по-нагоре в темата ми казаха, че правело друго нещо и не ми трябвало...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #43

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Аааа, телевизия и ютюб не са мярка за качество - свали няколко песни с добро качество и пробвай , като подадеш калпав сигнал няма как да очакваш добър краен резултат. Виж и варианта с друг кабел преди да се хвърлиш на други покупки и накрая резултата да е същия.

    п.п. теоретично това е същото устройство, което имаш , но с повече възможности за свързван.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #44

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Аааа, телевизия и ютюб не са мярка за качество - свали няколко песни с добро качество и пробвай , като подадеш калпав сигнал няма как да очакваш добър краен резултат. Виж и варианта с друг кабел преди да се хвърлиш на други покупки и накрая резултата да е същия.

    п.п. теоретично това е същото устройство, което имаш , но с повече възможности за свързван.
    Аз няма все да го ползвам с flac файлове и топ съраунд филми. Ясно е, че сигнала на телевизията или youtube не е страхотен, но щом там не работи, то не ми върши работа.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #45

    Отговор: Свързване на Sony домашно кино с LG sk8500

    Идеята ми беше да тръгнеш по веригата , за да установиш къде е проблема.
    1. с добър изходен сигнал и проверка на опциите в тв
    2. с други кабели
    3. тв да подаде звук към друг усилвател без външния ЦАП - ако там всичко е ОК ...
    4. ... остава евентуален проблем с преобразувателя (ЦАП) и замяната му с друг - горният линк си е към по-модерен вариант на твоя - дали ще е качествен или без дефект ... стискаш палци

    ... поне аз бих минал тия стъпки

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 02-03-19, 19:49
  2. Свързване на домашно кино с приемник и тв 5.1
    От Цветомир Цветков във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-14, 22:51
  3. Свързване на домашно кино към ТВ????
    От ghostmc във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-14, 21:03
  4. свързване на тв с домашно кино
    От pl10 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 17-01-14, 17:51
  5. 5.1 звук при свързване на телевизор с домашно кино
    От premdhyan във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-11, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе