Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 76

Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #1

    Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Здравейте,

    Веднага си признавам, че въпроса ми е породен най-вече от ценови причини, но така или иначе искам да разбера и всички други технически плюсове и минуси.

    Накратко - решил съм да си взема нов LCD телевизор, където със сигурност ще искам да мога да гладам филми от външен USB носител. Естествено основния вариант, който ми дойде на ум е този на 90 % от приятелите ми, които си взеха, а именно - закупуване на TV от по-висок клас (разбирай и по-скъп) с вграден USB player, като се търси такъв, който да възпроизвежда повече файлови формати, бг субтитри и т.н.

    От скоро обаче се замислих за втори вариант, който според мен би ми излязъл по-евтин - да си взема среден клас телевизор с FULL HD (което ми се очертава, като минималното задължително условие) и към него отделно да си купя външен DVD player. Гледам тези външни плеъри вървят по около 70 до 100 лв. (предполагам няма да си взема някой от 50 лв., въпреки че едва ли са толкова лоши). Та си мисля, че вероятно ще достигна обща цена на системата с възможност за гледане на телевизия с минимум 100-200 лв. по-ниска от това да взема висок клас телевизор с вграден media player.

    Сега, въпросът ми е дали правилно разсъждавам и дали тъй като не разбирам много, не изтървам някоя "тънка подробност"...

    От една страна, не знам да не се получат някакви проблеми със съвместимости на сигнала от външния плеър към TV или пък евентуално някакви проблеми с качеството на възпроизвеждането - все пак сигнала ще преминава през кабел и вероятно, качеството няма да е толкова добро като вградения в телевизора плеър.

    От друга страна, един приятел (работил е в монтажен завод на Panasonic в Чехия, поради което считам че си има идея от тези работи), ми изтъкна, че освен ценовите мотиви, има и технически да избера външен плеър - едната е, че според него, външните плеъри винаги са с повече функционалности от вградените, а от друга - при недай си боже прецакаване на вградения плеър в телевизора, си създаваш повече проблеми - при ремонт - пращаш целия телевизор... което при външен плеър си спестяваш.

    Отделно сега се сещам, че при вградените май трябва да се внимава доста какви формати четат, като тези с които наистина си спокоен, че четат почти всичко са наистина доста по-скъпи. Предполагам при DVD player-ите, дори на най-обикновените модели четат всичко...

    Та това ми е най-общо питането, какво ще ме посъветвате да избера:
    (1.) телевизор с вграден плеъер
    или
    (2.) "обикновен" телевизор + външен DVD player ?

  2.  
     
  3. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #2

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Всъщност въпросът за момента с медия плеъра е поставен така: Самсунг( заради наличие на DTS звук) или другите + външен медия плеър . Това разбира се това ограничава изборът неимоверно , за догодина ще видим и другите марки какво ще направят по-въпроса.
    Ако се сравняват обаче модели от една марка, то тези без медия плеър в повечето случаи или са най нисък клас или стари модели . Всъщност в средния клас , за който си се приготвил ,всички марки и модели от тази година имат такъв плейващ видео , като има разлики в субтитрите и форматите .
    Та като извод , ако си избираш телевизор гледай да се абстрахираш от медия плеъра , защото външен с много по-големи възможности струва 150-180лв. , ако изборът ти като картина и цена те спре на Самсунг ще имаш и вършещо работа ( донякъде ) плеърче.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Basten, аз бих избрал ТВ + външен плеър с възможност за вграждане на хард диск! Правилно ти е казал твоя познат, че външните плеъри са по-функционални но и по-удобни...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #4

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Всъщност въпросът за момента с медия плеъра е поставен така: Самсунг( заради наличие на DTS звук) или другите + външен медия плеър . Това разбира се това ограничава изборът неимоверно , за догодина ще видим и другите марки какво ще направят по-въпроса.
    Ако се сравняват обаче модели от една марка, то тези без медия плеър в повечето случаи или са най нисък клас или стари модели . Всъщност в средния клас , за който си се приготвил ,всички марки и модели от тази година имат такъв плейващ видео , като има разлики в субтитрите и форматите .
    Та като извод , ако си избираш телевизор гледай да се абстрахираш от медия плеъра , защото външен с много по-големи възможности струва 150-180лв. , ако изборът ти като картина и цена те спре на Самсунг ще имаш и вършещо работа ( донякъде ) плеърче.
    Колега, малко не разбирам много от техника - можеш ли ми кажеш какво е "DTS звук" - виждам, че го изтъкваш при Самсунг ?

    А иначе за вградените плеъри - съгласен съм, че вече много телевизори ги имат, но все пак има и много такива, които за мен са абсолютно безполезни... ако пратя баща ми в Техномаркет или Технополис със задача да купи телевизор с плеър, със сигурност ще се върне с някой телевизор с USB player, който обаче ще се окаже, че чете само MP3 и jpg.

    Мисълта ми е, че искам плеъра да чете всички стандартни видео формати, а не само музикални и 2-3 видео и след това да се налага да конвертирам филми или да губя време и да търся точно определен формат на филма, който искам да гледам.

    В тази връзка, въпреки, че вече много от средния клас телевизори имат плеъри, не съм сигурен, че ще са ОК като функционалност по отношение гледането на филми... като добавим и че четенето на бг субтитри се поддържа на още по-малко от тях....

    P.S. Защо изтъкваш толкова високи цени на външни плеъри (150-180 лв.) - има страшно много в диапазона 80-100 лв. и поне на пръв поглед четат всички основни формати... мисля, че би следвало да ми свършат работа... единствено ме притеснява както казах съвместимостта с телевизора, т.е да няма проблеми със самото "четене" на сигнала от DVD плеъра, иначе нямам притеснения във възпроизвеждането от самия външен плеър...

  6. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #5

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Повечето филми , които са в MKV формат са с DTS звук , само в Самсунг плеъра чете DTS ( за който се заплаща лиценз) , другите марки нямат и се налага предварително преконвертиране във формат AC-3 . Това важи най-вече за MKV файлове при другите видео формати -Divx , Xvid и т.н. няма проблем .
    Казвам 150-180 ,защото все пак за 80-100лв. не вярвам да са нещо особено , а отличниците са в диапазона над 400лв.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #6

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Повечето филми , които са в MKV формат са с DTS звук , само в Самсунг плеъра чете DTS ( за който се заплаща лиценз) , другите марки нямат и се налага предварително преконвертиране във формат AC-3 . Това важи най-вече за MKV файлове при другите видео формати -Divx , Xvid и т.н. няма проблем .
    Казвам 150-180 ,защото все пак за 80-100лв. не вярвам да са нещо особено , а отличниците са в диапазона над 400лв.
    Това със звука на mkv файловете определено не го знаех, така че благодаря за информацията - определено ще ми е полезна ! А иначе това какво означава, че ако не си със Самсунг и си свалиш филм в mkv., трябва да го преконвертираш през някоя програма преди да можеш да го пуснеш на TV, така ли ? .... ужас

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    И аз се пресъединявам към хората които те съветват за външен медия плеър. От седмица ползвам 32D6000 на Самсунг и вграденият му плеър макар и да плейва всичко е доста малоумен. Субтитрите са малки, звука на плеъра спрямо HDMI входовете е много по-силен и трябва всеки път да го намаляш преди да превключиш на плеър. Превъртането напред и назад е през кадър вместо просто да забърза както го правят медия плеърите.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Van Basten ,колегите имат предвид медия плеъри ,а не DVD плеър с възпроизвеждане на DIVX -нещо такова http://www.topdigital4you.com/index.php?cid=72&p=8 .
    stenly за звука си включи предварително /преди да влезеш в медиа плеъра/ "сила на звука" /или нещо подобно беше / в менюто с аудио настройките -при мен върши работа ,а за превъртане ползвам стрелките "ляво" и "дясно".

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    svetlio1
    Благодаря, проспал съм я опцията явно. Вече работи по-добре ....но мнението ми за външен медия плеър си остава. Аз само дебна да излязат такива които четат bluray 3D

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #10

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Van Basten ,колегите имат предвид медия плеъри ,а не DVD плеър с възпроизвеждане на DIVX -нещо такова http://www.topdigital4you.com/index.php?cid=72&p=8 .
    stenly за звука си включи предварително /преди да влезеш в медиа плеъра/ "сила на звука" /или нещо подобно беше / в менюто с аудио настройките -при мен върши работа ,а за превъртане ползвам стрелките "ляво" и "дясно".

    Хм, чакайте, че ме замислихте...

    Каква е разликата между т.нар "DVD player" и "Media player" ? Имам предвид, доколкото са външни устройства и четат различните видове видео файлове и имат USB портове ?

    Извинявам се за въпроса, може би съм поизпуснал нещо в технологиите, но наистина не ми е ясна разликата...

    P.S. В Техномаркет и Технополис съм гледал различни плеъри в диапазона 70-100 лв. (естествено има и по-слъпи). които по описание възпроизвеждат всичко.... казано честно, ги именувах "DVD player", но знам ли - може част от тях да са от тези т.нар. "media player"....

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    DVD плеъра е това:

    Служи за гледане на DVD дискове и ако е малко по-умен евентуално някое филмче през флашка.




    Медия плеъра си е устройство за гледане на филми. Вързва се през HDMI и възпроизвежда 1080p което си е радост за окото.
    Съвременните модели се вързват в локалната мрежа като могат да показват мултимедийно съдържание което се намира на компютъра ти. Има модели с вграден твърд диск и торент клиент позволяващ да сваляш филми директно от плеъра и още доста други "благини" за които DVD плеъра може само да си мечтае


  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Медиа плеъра не може да се сравнява с DVD, има много повече функционалност.
    Забележката ми е да не е на АСУС

    Между другото, медиа плеър може да си направи сравнително лесно от излишен компютър...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #13

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Вероятно си гледал нещо такова :
    http://www.technomarket.bg/products/...20/lg-dvx-692h -става за обикновените DIVX /XVID
    ,но за ХД филми ще ти трябва нещо такова :
    http://www.technomarket.bg/products/...p-r1-hd-player
    http://shop.topdigital.bg/index.php?...&prod=245&mod= /това е един от най-евтините, макар че вече е доста стар /,а за 70-100лв не се сещам за някой ,който да си струва.
    Прочети повече в темата за мултимедийни плеъри https://forum.setcombg.com/index.php/board,116.0.html
    3Д моделите от 2012г .
    П.П. Ха ,изпревариха ме !

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #14

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Вероятно си гледал нещо такова :
    http://www.technomarket.bg/products/...20/lg-dvx-692h -става за обикновените DIVX /XVID
    ,но за ХД филми ще ти трябва нещо такова :
    http://www.technomarket.bg/products/...p-r1-hd-player
    http://shop.topdigital.bg/index.php?...&prod=245&mod= /това е един от най-евтините, макар че вече е доста стар /,а за 70-100лв не се сещам за някой ,който да си струва.
    Прочети повече в темата за мултимедийни плеъри https://forum.setcombg.com/index.php/board,116.0.html
    3Д моделите от 2012г .
    П.П. Ха ,изпревариха ме !

    Aaaaaaa... направо ме убихте.... и ме върнахте в изходна позиция...

    Ами всъщност, точно "това" съм гледал.... казано честно мислех, че плейва всичко... а какво излиза - само DivX/xVid, така ли ?

    А ако трябва да се дават около 200 лв. за външен плеър, предполагам едва ли вече ценово има смисъл да правя комбинация телевизор + плеър....

    Добре де, тези DVD плеъри наистина ли са толкова дървени ?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #15

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    От DVD плеърите имаше смисъл ,докато се гледаше главно СД материал ,но вече са си "остаряла" технология /то и за това цените са им такива/. А варианта с външен мултимедиен плеър е винаги по-добър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 19:34
  2. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 20:27
  3. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 02:30
  4. Кой вариант от всичките да избера?
    От G_R_U във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-09, 11:43
  5. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 06:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе