Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 76

Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #31

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Van Basten ,По-добре се замисли за живота на подсветката , защото 30W за 10часа са по-малко от 6 стотинки на ден Х 365 дни прави само 22 лв. икономия годишно . Това има само значение в глобален мащаб ,не вярвам ,че някой е опрял до тези 6ст./дневно или 20лв/годишно.
    При мен телевизора работи 17часа средно дневно .
    Какво имаш предвид под "живота на подсветката" - че LED ще се скапе по-рано от обикновен LCD ?

    А иначе, по памет ми се струва, че LED имаше и други ползи... по-добре предаване на черното, което имало значение, например когато има нощна картина на екрана... или се бъркам ?

    Цитат Първоначално публикувано от lion73bg
    29'' CRT има консумация от 100 до 150 вата,можеш да погледнеш отзад на лепенката пише колко е.Ако ще гледаш кабелна тв без декодер няма да ти хареса качеството на картината на LCD.Както каза и ivodivo трябва много качествен сигнал.
    Междудругото ме замисляш за нещо... знам, че ще прозвучи тъпо, но на някои LCD телевизори ми се струва, че дават някак си "зърнеста" картина... в началото си мислех, че от сигнала (например обикновена кабелна, а не цифрова) или от това, че например телевизора е само HD ready, а не FullHD... но наскоро гледах отново един чисто нов Philips, който си беше FullHD и свързан с Булсатком даваше кофти картина... наистина не мога да разбера от какво може да е.... гледал съм други LCD на Булсатком и са перфектни, а в случая "зърнеста" картина, а както казах телевизора си беше FullHD (не че гледахме HD канали, но дори за обикновени цифрови си изглеждаше зле...)

    От какво може да е това ? Чудех се - нещо кофти кабели... или "неправилни" кабели... например да е свързан през Scart, а да трябва да е с HDMI... или нещо от сорта ??! Другия вариант е наистина да си от кофти модел на телевизора ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    11
    #32

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Не е от кабели толкова може телевизора,ако искаш картина като на CRT си вземи плазма.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #33

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Van Basten , за кой модел Филипс говориш , че има зърнеста , картина ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #34

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    Van Basten , за кой модел Филипс говориш , че има зърнеста , картина ?
    Модела е
    Phillips 32PFL4606H

    Мисля, че това е линк към модела:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-32PFL4606H

    Разцъкахме го на няколко канала и не изглежда добре... не знам дали се изразих правилно с това "зърнесто" определение... по-скоро исках да кажа, че все едно сигнала е аналогов, а всъщност си е от Bulsatcom.... но го няма това насищане на картината, което е характерно за цифровите телевизии...


  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #35

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Аз лично не виждам смисъл да сменяш 29" за 32" няма да видиш някаква кой знае каква разлика.
    Предлагам да се насочиш към 40" като наблегнеш на качеството на картината,гаранция и т.н.(както се казва по рядко се купува ТВ),медия плеър може да си вземеш допълнително(има и по евтини варианти)
    На LCD-та им е необходим много качествен сигнал.На нашите кабеларки трудно се справят

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #36

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от Van Basten
    Модела е
    Phillips 32PFL4606H
    Мисля, че това е линк към модела:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...IPS-32PFL4606H
    Разцъкахме го на няколко канала и не изглежда добре... не знам дали се изразих правилно с това "зърнесто" определение... по-скоро исках да кажа, че все едно сигнала е аналогов, а всъщност си е от Bulsatcom.... но го няма това насищане на картината, което е характерно за цифровите телевизии...
    И друг беше се изказал за този модел нещо такова , но поне не маже като 5-та серия . Аз чак такава разлика не виждам , но ако този модел не те устройва ще трябва за Филипс да отидеш на 6606 и нагоре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #37

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от tany
    Аз лично не виждам смисъл да сменяш 29" за 32" няма да видиш някаква кой знае каква разлика.
    Предлагам да се насочиш към 40" като наблегнеш на качеството на картината,гаранция и т.н.(както се казва по рядко се купува ТВ),медия плеър може да си вземеш допълнително(има и по евтини варианти)
    На LCD-та им е необходим много качествен сигнал.На нашите кабеларки трудно се справят
    Ами не знам - както казах и аз не съм решил още - в смисъл, сегашния телевизор казано честно не ми е малък, а за картината съм убеден от това, което съм виждал на LCD с цифрова картина, че ще е по-добре... В допълнение обсъжданата тук тема за гледането на филми, което в момента не правя на CRT-то... така че както казах, приемам нещата като упдейт на качеството + 3" големина... а по памет, май реалната големина на диагонала в инчи на LCD беше повече от CRT (поне така беше при мониторите, където май при CRT се мереше диагонала със все рамката на монитора, така че "чистата" площ на 17" монитор беше повече от чистата на 17" CRT.... не знам дали е така и при телевизорите де).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    46
    #38

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Диагонала и при CRT си се мери чист(не се включва рамката)Не забравяй че при LCD-то образите ще са ниски и дебели(в зависимост от формата)при нас почти няма тв 16/9 все още(а и не се знае кога ще има)
    Иначе само цифрова и се замисли за 40"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #39

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    @Van Basten, относно дилемата плеър вграден или не, замисли се колко пъти си сменил монитора на компа и компа към монитор. Доколкото разбирам имаш допир с компютри. Колегите са ти дали няколко много добри варианти, вземи си качествен монитор, тоест ТВ с размер поне 37'' 32 много бързо ще ти омалее. След което има външни плеъри, сет топ боксове и прочие, не забравяй че при кодеци и прочие динамиката е много голяма, излизат все нови и нови, фирмите произвеждащи мултимедийни устройства ъпдейтват софтуера много по-бързо отколкото фирмите произвеждащи ТВ, а и при ТВ-тата има една тенденция че се поддържа софтуера 1-2 или макс. 3 год. Докато тези които произвеждат Мултимедийни плеъри го правят по дълго а и има доста форуми за тях и т.н.
    Та идеята ми е вземи си един Philips LCD (за мен на пазара в момента са най-добре, макар че не съм фен на марката) с качествена картина и по малко външни екстри, да има само DVB-T i DVB-C MPEG4 тунер. Има такива около 1000 лв. Медия плеъри с тонове.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #40

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от ogggo
    @Van Basten, относно дилемата плеър вграден или не, замисли се колко пъти си сменил монитора на компа и компа към монитор. Доколкото разбирам имаш допир с компютри. Колегите са ти дали няколко много добри варианти, вземи си качествен монитор, тоест ТВ с размер поне 37'' 32 много бързо ще ти омалее. След което има външни плеъри, сет топ боксове и прочие, не забравяй че при кодеци и прочие динамиката е много голяма, излизат все нови и нови, фирмите произвеждащи мултимедийни устройства ъпдейтват софтуера много по-бързо отколкото фирмите произвеждащи ТВ, а и при ТВ-тата има една тенденция че се поддържа софтуера 1-2 или макс. 3 год. Докато тези които произвеждат Мултимедийни плеъри го правят по дълго а и има доста форуми за тях и т.н.
    Та идеята ми е вземи си един Philips LCD (за мен на пазара в момента са най-добре, макар че не съм фен на марката) с качествена картина и по малко външни екстри, да има само DVB-T i DVB-C MPEG4 тунер. Има такива около 1000 лв. Медия плеъри с тонове.
    Благодаря колега за мнението !

    Само да попитам какво имзш предвид под "тонове" в последното ти изречение ?
    "Медия плеъри с тонове." ?

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #41

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Има в предвид, че пазара е пренаситен със различни модели медия плеъри.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #42

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Има в предвид, че пазара е пренаситен със различни модели медия плеъри.
    Точно това имах предвид модели евтини, по скъпи много скъпи с по-малко или повече опции, избор голям.
    А и по лесно ще смениш плеър за 150 лв. отколкото ТВ за 1500 примерно.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    343
    #43

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от ogggo
    Точно това имах предвид модели евтини, по скъпи много скъпи с по-малко или повече опции, избор голям.
    А и по лесно ще смениш плеър за 150 лв. отколкото ТВ за 1500 примерно.
    Да ама никой не може да записва от кабелна телевизия предавания!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #44

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от juspar
    Да ама никой не може да записва от кабелна телевизия предавания!
    Ефирна за сега http://shop.topdigital.bg/prod/72//%...ll-HD-Explorer

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #45

    Re:Кой вариант за гледане на филми на LCD телевизор да избера ?

    Цитат Първоначално публикувано от ogggo
    Точно това имах предвид модели евтини, по скъпи много скъпи с по-малко или повече опции, избор голям.
    А и по лесно ще смениш плеър за 150 лв. отколкото ТВ за 1500 примерно.
    LOL, било "тонове" като количество... реших че е някаква функция...

    Междудругото, наистина взех да се озъртам за Media player-и и попаднах на 2 наистина интересни предложения (признавам си - основно като цена, но мисля че и другите характеристики не са лоши):

    HYUNDAI L110B:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-HYUNDAI-L110B

    HYUNDAI L110W:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-HYUNDAI-L110W


    Струват по 119 лв., което мисля че е ОК на фона на цените на останалите... Не знам дали всъщност има разлика между тях с изключение на цветовете де...

    Възпроизвежданите видеоформати изглеждат добре - пропускам ли нещо ?

    Интересното ми е, че въпреки че цената както казах е сравнително ниска в сравнение с останалите плеъри, имат и 2 функции, които доколкото разбрах се броят за екстри:
    * МРЕЖОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ
    * БЕЗЖИЧНА РАБОТА

    Първата предполагам следва да я разбирам като LAN, а втората като възможност да направя свързването с компа Wireless през рутер ?

    Кажете си мнението - вярно, че е малко куча марка... ама май като функции е добре....


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Кой вариант PVC дограма да избера?
    От kolev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 8
    Последно: 24-08-12, 19:27
  3. евтин вариант за гледане на свободни телевизии
    От tihogr във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 10-10-10, 01:30
  4. Кой вариант от всичките да избера?
    От G_R_U във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-09, 10:43
  5. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе