Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на kre10
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    61
    #1

    Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Здравейте, търсих много относно тези проблеми но може би не е било правилно, без резултат.
    Та вземах ти телевизор който реших да включа с HDMI кабел към компютъра си, и възникнаха няколко проблема:
    1. След като закачих HDMI кабела монтиора ми работния стана "Монитор 2" а телевизора "Монитор 1" и немога да ги завъртя успях да си направя "Монитор 2" да ми е default но все пак остава проблема не решен, все пак трябва да мога да ги сменя. Ако изключа HDMI кабела монитора отново си става "Монитор 1". Видео картата която ползвам е Nvidia 520. Прикачам Screenshot на настройката.
    2. Докато не работя на компютъра ми монитора ми преминава в стендбай режим, през това време примерно гледам телевизия. Ако реша да бутна нещо на компютъра си или компютъра ми се събуди по някаква причина, телевизора ми автоматично превключва на HDMI порта на който е закачен компютъра. И обратно ако компютъра премине в стендбай режим телевизора пак се включва на на телевизия. телевизора е Panasonic TX-L42E30E.
    3. Този проблем не е много важен за решаване, но все пак факта че немога да намеря решение ме побърква. Звука ми не излиза през HDMI при гледане на филми.
    Прикачам и настройките в който се вижда че не ми е свързано HDMI аудио-то от контролния панел.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Хвани с ляв бутон единият монитор и се опитай да го провлачиш там където мислиш , че му е мятстото. И въобще защо от тук правиш настройките а не от контрол панела на nVidia ?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    2) - използвай порт HDMI 2 на телевизора, не първия - втория.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #4

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Тва за номера монитор - и на мен чат пат ми се омесват, ама с вкл. изкл. и ръчкане се оправят.

    За звука - когато искаш звука да минава през ХДМИ-то - трябва да го SET DEFAULT-неш. Незнам в случая, защо бутона стои НЕактивен! И обратното - ако ХДМИ-то е включено в компа и в ТВ-то - за да НЕ минава през тв-то звука, трябва да направиш ДЕФОУЛТ - Спийкърите! Дано си ме разбрал. Това за кой порт на тв-то, мисля че няма значение! Наистина погледни най-сигурно инструкциите на тв-то.

  6. Junior Member Аватара на kre10
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    61
    #5

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    HDMI е вклчен в 4 порт на телевизора не мисля че е от порта, а звука не е активен през HDMI-а незнайно по каква причина. Мисля скоро да преинсталирам отново бозата че явно нещо от там се е объркало надявам се и това да подреди мониторите в правилния им ред.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #6

    Re:Проблем при свързването на на телевизор 

    Panasonic ли каза ,че е телевизора? Техните лсд модели са малко странни за свързване в смисъл имам по стар модел свързан на HDMI 3 и звукът влиза отделно с чинчове на на AVI 3 панела.Така,че входа при тях има значение.Погледни в упътването кой вход за какво препоръчително се ползва от HDMI портовете.Съветът ми е да опиташ на 1ия,а може и колегата да е прав с 2ия.Но на 3 или 4 според мен нямаш шанс.Поне до 2008г.бяха така.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на kre10
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    61
    #7

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Интересно е че немога да си намеря упътването, а когато включа компютъра на порт 2 и 3 въобще не ми детектва телевизора. Но на порт 4 отстрани вече такъв проблем няма

  10. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #8

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Значи оправи тази малка подробност ,така ли да разбирам.Звук има ли на порт 4 ?

  11. Junior Member Аватара на kre10
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    61
    #9

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    На порт 4 има звук, и не се пуска автоматично след като компютъра се върне от стендбай. Но ми е интересно защо 2 и 3 вобще не детектват нищо.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #10

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Пробва ли с преименуване на HDMI порта на тв на "РС" и за всеки случай си преинсталирай драйвърите на видеокартата - помага.

  13. Junior Member Аватара на kre10
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    61
    #11

    Re:Проблем при свързването на на телевизор с HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Пробва ли с преименуване на HDMI порта на тв на "РС" и за всеки случай си преинсталирай драйвърите на видеокартата - помага.
    Преинсталирах всичко дори Windows-а но с преименуването на портовете не съм пробвал да видя дали ще има разлика. Другата седмица ще имам една козола да пробвам на всички HDMI какво ще покаже

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със звука от телевизор Panasonic през HDMI.
    От milenskior във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 13
    Последно: 14-02-13, 19:24
  2. Проблем с HDMI връзка между настолен компютър и телевизор !
    От Compare във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 18
    Последно: 05-04-11, 14:16
  3. проблем при свързването на radeon2600pro c LCD TV PHILIPS 42 HELP
    От sannde във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-09, 10:50
  4. Проблем при свързването на ЛСД–ТВ и ЛАПТОП
    От bambuka във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 7
    Последно: 02-04-08, 00:26
  5. Проблем със свързването със Hit.bg
    От shanto във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 09-02-08, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе