Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 56

Тежък избор за малко пари :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #16

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Според мен при отстояния 2-3 м - 32 инча са достатъчни. Hitachi 46H8L03 http://electron.bg/hitachi-46h8l03-p...Path=21_141_25 доста ми харесва, но нямам подходяща стая за подобен телевизор.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #17

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Е, и аз нямам. Ама ще видим какво има неразпечатвано, че ако се набия на някоя мостра....

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #18

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    3 м си е за 46-50" .

  5. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #19

    Re:Тежък избор за малко пари :)



    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    3 м си е за 46-50" .
    За тези диагонали са препоръчителни отстояния 3,10-5,00 м. Ако съм най-често на 2-2,50 м ще ми е близо и няма да мога обхвана с поглед цялата картина. Отделно ще ме дразни всяко смущение в качеството на сигнала.Ще имам подобен ефект и ако застана на 1-1,30 м пред 32 " и той също ще ми изглежда уж по-голям.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #20

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Колега ,това да не е кинескопа - сега гледам 40" от 2.50 -3 м и мие малък /ТВ-то де / , а на ХД филм съм сигурно на 1.8-2 м.

  7. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #21

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Hitachi 24H8L03 ми е отличен от 1.50 - 2 метра, а също е Full HD. Не е необходимо пресилване на тема "колкото се може по-голям"... Поздрави

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #22

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Според таблицата на Панасоник, която в момента не мога да намеря се казва следното : 3 пъти диагонала на екрана е оптималната дистанция за гледане. Или иначе казано минимум 1.70 м, максимум 2.40 приблизително, карайки по памет от таблицата.

  10. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #23

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Тези отстояния за какъв диагонал са валидни? Аз изчетох доста методи и таблици с отстояния и накрая реших да се водя съобразно нормално човешко зрение. Отклонения например с няколко диоптъра променят нещата - в едната или в обратната посока.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #24

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Ами за 42" гледах аз. Но дори и да спазиш правилото за 3 пъти диагонала, се получава около 3 м максимум за SD канали, за HD съм сигурен, че беше 1.67 м. А очила не нося, та сигурно ще съм улеснен в това отношение.

  12. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #25

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    При най-вероятно отстояние при нас, при гледане в хол , 2 - 2,80 м, съпоставки ме доведоха до дилема - Philips 32PFL5606H или TOSHIBA 32RL838G ? В събота ми се иска най-после да съм го избрал... Непрепоръчително е човек вечно да се занимава със съпоставки между различни телевизори.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #26

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    В някоя от другите теми ти бяха казали една поговорка -От трън та на глог, че по-висок ! При толкова мнения за проблеми с 3 и 5 серия на Филипс ти отиваш точно на тях. Не знам какво толкова имаш против "корейските" марки /тв са корейски толкова ,колкото и Филипс е холандски/ ,но едва ли има модел на Самсунг и ЛГ ,който да е по-зле от избраните от теб. Успех!

    П.П. А 32" за 2.80 си е малък ,както и да го извърташ.

  14.  
     
  15. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #27

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Няма причини за извъртания - Philips 32PFL5606H и TOSHIBA 32RL838G са произведени в Полша. За мен корейските марки са с предварителен червен картон - защо е така съм писал в други теми. Нека, който желае, да си купува корейски изделия на техническото им развитие. Дано пък издържат поне 6-7 години безаварийна експлоатация... За най-често отстояние 2-2,50 м, 32 инча си са и препоръчителни - нужно ли е и още да се спори? Ще проверявам лично и тези мнения за проблемите с 5-тата серия на Филипс. 3-тата сега вече не ми е интересна.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #28

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Категорично и аз съм против LG/Samsung ако имам пари за нещо еквивалентно от Panasonic/Philips/Sony. И аз мислех тази седмица да съм приключил, ама още не са дали заплати. И като гледам няма да заваря неразпечатван S30, та ще ходя като извънземен из нас със 3D очилца Съвсем сериозно направи справката за дистанция на гледане - не се бъзикам, 2.80 са ТВЪРДЕ много за 32, аз за 2 м искам 42, а ти 10 инча надолу. Ако мястото не ти го позволява е друг въпрос. Но да не се прецакаш, че ТВ не се купува на всяка седмица.

  17. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #29

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    "аз за 2 м искам 42, а ти 10 инча надолу" Напоследък повечето неща се гледат у нас на монитор или на два лаптопа. Жената и дъщерите се чудеха защо въобще ми е още един телевизор- обаче TOSHIBA 32RL838 надделя при моите съпоставки и днес в Метро си купих и този тв. Отлична картина, добър звук, не установих неравномерна подсветка. Мониторът ми е Филипс. Досега си имам телевизори Фунай, Сони, Панасоник и Хитачи - касае се за последните 20 години. В изправност са и работят още. Старият Фунай е на село и добре лови със стайна антена само първа, втора и Нова, защото в ефира там само това е налице. Сонито е от 1995 г и отдавна е при родителите ми. А 32RL838 тепърва ще го доразучавам. Поредна японска марка - поне като авторски права.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #30

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Е, честито в такъв случай Сега остана и аз да се обзаведа да тествам малко 3Д филми + гейминг...
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331478887[/time]_________________________________________________

    Абе днес чета доста обезпокоителна информация : в комплекта на UT30 нямало очила. А те са по около 120 лв. за чифт. Истина ли е това ? Ако може някой по-запознат да ме светне, понеже е доста съществен минус за мен. Поне едни можеха да сложат вътре за 1000 лв цена.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-13, 16:18
  2. Голям телевизор за малко пари :)
    От petkov във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-10, 19:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-06-10, 10:15
  4. Хубав ъпгрейд за малко пари...
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 24-08-05, 14:32
  5. Кой иска да изкара малко пари?
    От Zegee във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-03, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе