Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 56 от общо 56

Тежък избор за малко пари :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #46

    Re:Тежък избор за малко пари :)


  2.  
     
  3. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #47

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Ние си имаме Toshiba 32RL838 и HITACHI 24 H8L03 - и нищо корейско точно сега изобщо не ни интересува. Поздрави

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #48

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от TNN
    Ние си имаме Toshiba 32RL838 и HITACHI 24 H8L03 - и нищо корейско точно сега изобщо не ни интересува. Поздрави
    Toshiba да не мислите че е с Японски панел?;-)

    Поздрави

  5. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #49

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Не мисля това, разбира се. Лошото е, че ако тези Тошиба и Хитачи нещо дефектират, вероятно отново ще си внуша, че възможна причина е "корейското качество" на нещо си. Иначе още ми работят оригинални японски Фунай от 1993 г и Сони Тринитрон от 1995 г. И двата все още не се е налагало да бъдат отваряни - дори за почистване от насъбрал се вътре прах.През тези години сестра ми си бяха купили корейски Goldstar - доколкото си спомням го гледаха май само 7-8 години. Поврежда им се няколко пъти и накрая го смениха с Панасоник - същият 11-12 години също въобще не е отварян. Иска ми се подобна надеждност да е налице и при всичко корейско, но още не съм чул или прочел за нещо такова.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #50

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Ами чудно ми е тогава, като дефектират Японските модели, тогава какво ще си казвате. Купете си към днешна дата Sony и се надявайте матрицата да е "Японска"...

    Поздрави

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #51

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Ами сега ще чуеш и вече мисля ,няма смисъл да го натякваш .
    Моя Самсунг 21" стерео /вече не помня модела/,100% mаde in Korea ,закупен 1993/4 г /не помня/ си работи без проблеми вече почти 20г ,като скалата за цветност е на около 55 /да кажем по средата ,защото няма стойности в цифри/. Около 10г. от това време е работил нон стоп по 15-20 часа на ден в заведение ,а сега съм го подарил на приятел и продължава да си работи без проблем ,като за целия период му е заменен само тунера с хипербанд такъв /стария си работи/.Заедно с ТВ закупих и микровълнова и прахосмукачка ,които също още работят!
    Това ,на което ти казваш корейско качество ,всъщност е унгарско ,словашко ,чешко и руско такова и особено последното ,не го препоръчвам на никой.

    п.п. Ползвам още 4 "корейски" LCD TV /ЛГ и Самсунг/ като "служебни" и работят по 10-12 часа дневно също без проблем ,като най-стария е вече на 5 години.
    95% от домашната електроника вече се произвежда с "живот" 5 години и ако очакваш твоето Хитачи ,например да изкара 10 г. ,те очакват още много разочарования ,а морално сегашните модели са остаряли само след 2-3 години.

  8.  
     
  9. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #52

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Бих бил и съм благодарен, че са надживяли в пъти експлоатационния си срок.Имам предвид старите телевизори - защото за цялостно японски модел сега не ми се разхожда до Токио или Осака. Или поне до някъде другаде в Азия. Ще ми излезе "златен" подобен телевизор. Не, че не ми се ходи на екскурзия до там... Около нас на достъпни цени са телевизорите на Vestel. Не желая да ме обявяват за луд - заради абсурдното желание за притежаване на изцяло японски телевизор.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #53

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    95% от домашната електроника вече се произвежда с "живот" 5 години и ако очакваш твоето Хитачи ,например да изкара 10 г. ,те очакват още много разочарования ,а морално сегашните модели са остаряли само след 2-3 години.
    [/quote]
    Има си специални отдели във всяка фирма, който се грижат техните продукти да не са вечни и същевременно да не разочароват много клиентите си .

  11. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #54

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    "95% от домашната електроника вече се произвежда с "живот" 5 години" . Няма подобно нещо - или поне още аз не съм го установил... Затова и не ми се вярва за сефте да съм разочарован. Според мен е нормално уредите да се ползват поне по 10 години, а зaщо не и повече... Друг е случая, когато решим сами да си ги обновяваме - дори и когато още си работят. Сега нямам и идея точно докога добре ще работят полската Тошиба и турското Хитачи у дома...Направил съм избора си към настоящата година и не ме интересуват възможни хипотетични разочарования на неизвестен следващ етап. Тогава следва да се мисли - или ще се поддържат... или отново ще се сменят.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    315
    #55

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от getsata73
    95% от домашната електроника вече се произвежда с "живот" 5 години и ако очакваш твоето Хитачи ,например да изкара 10 г. ,те очакват още много разочарования ,а морално сегашните модели са остаряли само след 2-3 години.

    Има си специални отдели във всяка фирма, който се грижат техните продукти да не са вечни и същевременно да не разочароват много клиентите си .
    За съжаления това е абсолютно вярно.И в автомобилната промишленост е така.......Иначе биха фалирали.

  13. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #56

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    5 години за един е телевизор , който работи по 3-4 часа и то не всеки ден са нищо , но ако бачка като при мен по 18часа на ден е вече съвсем друго. Така че коректното е да се говори за часове работа .

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-13, 17:18
  2. Голям телевизор за малко пари :)
    От petkov във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-10, 20:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-06-10, 11:15
  4. Хубав ъпгрейд за малко пари...
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 24-08-05, 15:32
  5. Кой иска да изкара малко пари?
    От Zegee във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-03, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе