Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

Тежък избор за малко пари :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #1

    Тежък избор за малко пари :)

    Привет на всички !
    Отвратително полезен форум имате Изгубих си 12 часа четене (вместо да работя) - толкова е увлекателно и изчерпателно написано всичко. Та сега направо на трилемата ми.
    Отдавна се каня да сменя CRT-то си, няма да ме заровят с него все пак При родителите ми има Sharp LCD, Samsung LCD и понеже Sharp-a ми е скъп в нормалния среден клас, а Samsung повече никога не бих взел (не съм доволен от никой техен продукт : от микровълнова та до ТВ), се загледах в Panasonic.
    Марката ми е отдавна на сърце, фен съм и. И се спрях на 3 модела. 32DT30 (LCD), P42S30, P42UT30 (Plasma). Разстоянието, с което разполагам варира от около 1.70м, до 3.20 - 3.80м. И като се зачетох, виждам че UT30 има презредово сканиране в 3D режим. Искам да знам фатално ли е това за триизмерното ми преживяване, много ли е лошо и всякакво друго мнение. Ще ми се 3D TV, прочетох ревюто и за DT30, ама пусти диагонал - май е малък за 3D. S30 e алтернатива ако нищо друго няма. Та моля за вашето експертно мнение и ще го взема предвид (не съм от хората, които само сондират и накрая вземат съвсем друго нещо).
    Мерси предварително !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #2

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Привет maxxbg
    При растояние за гледане от 3.20 - 3.80м няма да забележиш презредовото 3Д на P42UT30 - може, но само на големите диагонали 50-55 и то от далеч по-близко растояние.
    32 инча определено е малък за пълноценно 3Д изживяване.
    P42S30 ще ти предложи далеч по-добра картина от горните два модела.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #3

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Щеше ми се да е 3Д, това значи ли че спокойно мога да взема UT-to ако не намеря S30 ? Дали ще забележа този недостатък (презредовото) от около 2м ?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #4

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Само да попитам това презредово - SBS ли ще рече, или interlace?

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Само да попитам това презредово - SBS ли ще рече, или interlace?
    interlace

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #6

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Някой може ли да даде съвет дали все пак си струва UT предвид и дефицита на S30 ?

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от maxxbg
    Щеше ми се да е 3Д, това значи ли че спокойно мога да взема UT-to ако не намеря S30 ? Дали ще забележа този недостатък (презредовото) от около 2м ?
    При добър сигнал не би трябвало.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1330982439[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от granity
    interlace
    Благодаря!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #8

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от maxxbg
    Някой може ли да даде съвет дали все пак си струва UT предвид и дефицита на S30 ?
    Струва си. Основната видима разлика в картината е подобреният контраст в S30.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #9

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Мерси много за мненията. Щом не е толкова фрапантна разликата ако няма S, ще взема UT

  12. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #10

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    "ако няма S, ще взема UT" Има и още много други алтернативи - споделям го като многогодишен ползвател на Панасоник. Изостават те напоследък с екстрите - и без да ми мигне окото ... мога да стана ползвател на Тошиба или Хитачи.Следва от само себе си. Все пак, не съм се оженил за никоя марка... Панасоник не следва да разчитат на досегашното развитие - рискуват всички марки /не само тези на Вестел/ изцяло да са ги доизненадали. Поне за Европа.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Най-важната "екстра" в един ТВ е картината ,а в посочените плазми на Панасоник тя е доста добра -LCD-та с подобна картина струват доста повече.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #12

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    @TNN -вероятно има и ценители на гъдели като вградени браузъри, директен достъп до YouTube и подобни. Аз не държа на тях. Искам просто един сносен ТВ, ако може да е 3Д. Ако не - здраве да има. Както и svetlio1 каза - алтернативните като технология дисплеи са с доста по-високи цени за тези диагонали и сходно качество на картината. А моят бюджет е ограничен, пък заем или лизинг да си купя ТВ няма да взема. Не и сега, не и при тази несигурност. Четейки мнения за Тошиба особено, не виждам много положителни отзиви, за Хитачи разбирам че това ще им е май последен опит да се пробват на пазара на ТВ. Може и да съм кон с капаци, но LG и Samsung в тази ценова ниша няма да си купя.
    Все пак, мерси за мнението. Ценя всяко аргументирано такова

  16. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #13

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Най-важната "екстра" в един ТВ е картината ,а в посочените плазми на Панасоник тя е доста добра -LCD-та с подобна картина струват доста повече.
    +1 и аз смятам,че инвестицията в плазмен Панасоник си заслужава.

  17. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #14

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    maxxbg, оня ден в Техномаркет за кой ли път разглеждах и съпоставях 32 инчови телевизори без 3D.Най много ми харесаха PANASONIC TX-L32E30E http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...4423&scenario= и
    TOSHIBA 32RL838G http://www.technomarket.bg/products/...shiba-32rl838g Тази Тошиба в събота ще е на промоция в Метро за 718,80 лв и разликата в цената вероятно ще предопредели избора ми. Няма да я купя само, ако на място установя причини, които да ме разубедят.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #15

    Re:Тежък избор за малко пари :)

    Не е лош панасоника 32 ама ми малее тоя диагонал. От поне 1.80 ще го гледам, пусна ли си FullHD и загивам...освен ако нямам лупи вместо очила. Аз затова бях включил и 32DT30, но колегата горе излезе прав - малко е като размер просто. Иначе DT e флагмански клас и много ми хареса

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 05-11-13, 16:18
  2. Голям телевизор за малко пари :)
    От petkov във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-10, 19:46
  3. Отговори: 0
    Последно: 15-06-10, 10:15
  4. Хубав ъпгрейд за малко пари...
    От kod във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 24-08-05, 14:32
  5. Кой иска да изкара малко пари?
    От Zegee във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 24-09-03, 22:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе