Резултати от 1 до 7 от общо 7

Всичката техника на един разклонител?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #1

    Всичката техника на един разклонител?

    Здравейте,

    На много места срещам мнението, че е добре всичката черна техника да бъде на един разклонител, но реално никъде не съм видял причината за това.
    В момента съм сложил компютъра, телевизора и скромно озвучаване на един разклонител, но скоро ми предстои разместване на мебели и с цел спестяване на кабели наоколо, ми се ще да направя следната конфигурация:

    * Телевизор и озвучаване на един разклонител
    * Компютърът на друг

    Телевизорът е свързан с компютъра посредством HDMI и LAN кабел.
    Ще има ли някакъв проблем в цялата работа?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #2

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Друг ще трябва да ти отговори по-професионално, но това, което аз съм виждала, е голям проблем при разменени фази на някои от контактите в помещението.
    Идеята е не "съвсем всичката техника", а по-скоро нещата, които са свързани по между си. Което в твоя случай е същото.

    Измери си контактите и ако са наред, би трябвало да можеш да игнорираш това "правило".
    Също така при всяка промяна на ел.инсталацията отново измервай.

  4. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #3

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Всъщност важното е да бъдат включени на един токов кръг и най-вече на една фаза. Използвайки един разклонител за цялата аудио-видео техника изключва вероятността за грешка , но не е задължително. Добре е да се постави един разклонител със добра токова защита за цялата техника , така ще излезе и по-евтино и няма как да се обърка нещо.
    Важно е контакта , в който е включен разклонителя да е заземен и да няма някакви оттечки . На пръв поглед това са елементарни неща , но са честа причина за големи щети .

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Хм... пообърках се допълнително. Какво означава разменени фази/една фаза?
    Двата контакта са на една стена, но не съм сигурен, че са на един кръг. Предполагам, че ще го установя най-лесно като спирам предпазителите на таблото?

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Двата контакта са на една стена, но не съм сигурен, че са на един кръг. Предполагам, че ще го установя най-лесно като спирам предпазителите на таблото?
    Да - така лесно ще установиш на коя фаза са.
    Добре е с мултицет да се замери и защитното заземяване/зануляване на контактите дали е наред.
    /Защото може единият да е офазен/

  7. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #6

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Обикновено в един апартамент всичко е на една фаза , но често в къщи и офиси има трифазен ток и тогава има контакти на различни фази . Когато апаратура е включена на различни фази , а помежду си е вързана с разни кабели се създава реална опасност при загуба на нулата или някакъв пробив на елемент и прочее да потече ток от двете фази сумарно и тогава гърми цялата техника поради висок волтаж.
    При една фаза , но на различни кръгове , поради различните дължини на кабелите/кръговете/ потенциала е различен и също крие опасност за тази чувствителна техника.
    В твоя случай , ако контактите са захранени един от друг или от една разклонителна кутия няма проблем ,при други хипотези или неизвестност на схемата по-добре си захрани всичко, което е свързано помежду си с кабели/СКАРТ,HDMI, чинчове..../ от единия контакт , чрез разклонител да ти е мирна главата .

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:Всичката техника на един разклонител?

    Така, преди малко установих чрез спиране на предпазителите, че двата контакта са свързани заедно. Инсталацията уж е наред, преди 2 години я е гледал жичкаджия. За съжаление нямам мултицет (а и не знам как да работя с него), но наличният фазомер не показва нередности.
    Предвид ситуацията, стигам до извода, че няма проблем да ги сложа на 2 разклонителя.

    Благодаря на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. UPS или обикновен разклонител със защита?
    От startboy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 26-01-11, 19:49
  2. UPS техника
    От shilovski във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-10, 19:05
  3. Разклонител за крушки - откъде?
    От vitoshabg във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-10, 22:53
  4. Открадната техника
    От NO CARRIER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 08-10-07, 18:28
  5. Разклонител с едно водещо гнездо
    От stancho_75 във форум Домашен майстор
    Отговори: 16
    Последно: 27-06-07, 07:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе