Резултати от 1 до 14 от общо 14

Колко време изкара вашето LCD TV ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    3
    #1

    Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Здравейте.Много отдавна чета в този форум,запознах се и научих много неща през годините-бих казал най-добрият форум! С други думи преди да купя нещо свързано с тематиката първо сядам да прочета тук .До скоро нямах регистрация и не бях коментирал нищо до днес:
    Колко време изкара моето LCD TV Samsung UE32C4000PW-точно 2години и един месец и умря.Лош късмет или??? Знам че компаниите не искат да си караме по десет години с телевизорчетата защото конвейра върви ама чак пък толкова.През живота си до сега съм си купил 5 телевизора всичките си работеха до момента в който ги продам,подаря не по малко от 6 години.Този Samsung ми беше първото LED LCD TV-радост голяма ,чудна картина през кабелният му тунер,плеерът чете филмите със субтитри без проблем,около 3 сантиметра дебелина.Платих 999лв най-много от всички ТВ-та закупувани от мен преди това.
    Моля споделете колко време ги имате ползвате и имали изобщо някой да е изкарал 7-8 години с LCD TV. Благодаря Предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Първият ми Самсунг 37R81 си бачка още (по 6-10ч. на ден ) без проблеми от септември 2007 - освен малко прах в единия ъгъл няма други проблеми ("да чукна на дърво") . За краткия живот трябва най-много да благодарим на "еколозите" .

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Че кой има полза от уреди които работят дълго ? Клиента винаги трябва да е прецакан.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #4

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    По приказки на сервизни техници, в първите години, повечето LCD телевизорите не са издържали повече от 3 години .
    Средното време на живот на един LCD телевизор /преди да се повреди/през 2009г. е 4 години.

    Въпрос на късмет и бройка.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    В момента имам лсд модели от 2007 и 2008 година ,които работят по 10-12 часа дневно и работят,работят...Като направят 7-8 години пак ще ти пиша колега .Но от първото ми лсд Самсунг се отървах много бързо и ако пак се спра на тази марка ще си доплатя 5 годишна гаранция със сигурност.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolai Vasilev Dimitrov
    точно 2години и един месец и умря.Лош късмет или???
    42LD750 - точно месец и нещо след края на 2 годишната гаранция се повреди. Оказа се проблем с инверторите на подсветката. Срещу 100лв в сервиз (но не официалния) го оправиха.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Благодаря за споделеното.Без ТВ не може и сега от трън та на глог или от Самсунг на LG,както granity е написал 5год. гаранция.Затова и се спях на тази марка сега дават безплатна 5год гаранция на някои модели от горните серии.Собственик съм на LG 42LM640S.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    21
    #8

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Мойто Sony LCD от май 2008 още не е мръднало. Може би все пак марката и ниската цена оказват влияние върху качеството на продукта.

  11. Junior Member Аватара на smqnab
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    95
    #9

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Цитат Първоначално публикувано от krassendeltchev Виж публикацията
    Мойто Sony LCD от май 2008 още не е мръднало. Може би все пак марката и ниската цена оказват влияние върху качеството на продукта.
    Е как , sony (нашето ) е най-доброто .

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #10

    Re: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    How Long Do Plasma and LCD TVs Last?

    How Long do HDTV Plasma TV and LCD/LED TVs last? What's the Life Span?

    Manufacturer figures for longevity are closely guarded but I have added some here for your review:
    • Panasonic: States in new specifications that new plasma TVs and monitors are good to 100,000 to half life.
    • Sony: Now out of the plasma market. Does not list a figure for LCD lineup.
    • Samsung: Lists 100,000 hours for plasma lineup.
    • LG: States 100,000 hours for both plasma and LCD.
    • Sharp LCD panels: States 100,000 hour life.

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    бой с чука докато не заработи отново :)

    А стига бе, веднъж и аз да изкарам касмет! Миналото лято 42" LCD PHILIPS от промоция сдаде багажа по гореописания сценарий - няколко месеца след изтичане на 2 -годишната гаранция. Лампичката му взе да мига и толкоз. След три дена псувни, хлопания по корпуса и включвания и изключвания от щепсела, взе че тръгна ненадейно. До ден днешен не е мръднал. Стават чудеса.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #12

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Цитат Първоначално публикувано от granity Виж публикацията
    ще си доплатя 5 годишна гаранция със сигурност.
    Тази удължена гаранция не е ли някаква уловка?За труд и транспорт на тв дават 40лв.А в сервизите гледам цени за труд по 120-140лв.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    3
    #13

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Цитат Първоначално публикувано от zumbaiu Виж публикацията
    Тази удължена гаранция не е ли някаква уловка?За труд и транспорт на тв дават 40лв.А в сервизите гледам цени за труд по 120-140лв.
    Задавайки така въпроса реших да погледна гаранционната карта подробно.Нищо особенно не открих обичайните условия само дето вместо 24 мес. пише 60 месеца.Никъде не пише че трябва да се заплаща каквото и да било докато си в гаранция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    44
    #14

    Отговор: Колко време изкара вашето LCD TV ?

    Не ставаше дума за нормална 5год. гаранция а за тази която доплащаме.
    Вид устройство / Ценови диапазон Премия за период 2+3 Обичайни повреди или увреждания Поправка / подмяна на Разходи за части Разходи за труд/ транспорт
    LCD TV
    от 750 до 1000 лв
    100,79 лв. Липса на картина, липса на звук LCD модула 400.00 лв 40.00 лв
    http://www.technopolis.bg/b2c/nav/255/26/

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 16:15
  2. Отговори: 8
    Последно: 26-03-06, 20:33
  3. Отговори: 27
    Последно: 03-03-04, 21:18
  4. Отговори: 4
    Последно: 23-01-04, 11:45
  5. За колко време става добавянето на нов сайт в....
    От saint056a във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 5
    Последно: 11-01-04, 02:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе