Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 62 от 106 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #916

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Щом държиш на вградения плеър, за 3Д филмите ще трябва да се задоволиш с 2Д субтитри (srt или sub).
    Имай предвид, обаче, че вградения плеър не поддържа и Блу-рей видео форматите (ISO, m2ts), така че ще можеш да гледаш само "орязаните" mkv (в повечето случаи HALF SBS/OU) Блу-рей рипове.
    В този ред на мисли, щом основно ще се гледат филми бих ти препоръчал за този бюджет да комбинираш мултимедиен плеър с тв Samsung EH6030, който е орязан откъм "смарт" функции,но затова пък е на приемлива цена.
    До колкото знам - поддържа m2ts.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #917

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    До колкото знам - поддържа m2ts.
    Samsung-а може и да го поддържа - ОК (всъщност май не съм попадал на 3Д филм в такъв формат). Така или иначе остава проблема с 3Д субтитрите?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #918

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    всъщност май не съм попадал на 3Д филм в такъв формат
    Всички филми на Blu-ray, без значение дали в 2D или в 3D са именно в този формат - m2ts.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    8
    #919

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Щом държиш на вградения плеър, за 3Д филмите ще трябва да се задоволиш с 2Д субтитри (srt или sub).
    Имай предвид, обаче, че вградения плеър не поддържа и Блу-рей видео форматите (ISO, m2ts), така че ще можеш да гледаш само "орязаните" mkv (в повечето случаи HALF SBS/OU) Блу-рей рипове.
    В този ред на мисли, щом основно ще се гледат филми бих ти препоръчал за този бюджет да комбинираш мултимедиен плеър с тв Samsung EH6030, който е орязан откъм "смарт" функции,но затова пък е на приемлива цена.
    Не обсъждаме LG, но предполагам вградените плеъри не се различават и отново няма 3D суб и затова твърдо Самсунг така ли?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #920

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от raziel66 Виж публикацията
    Всички филми на Blu-ray, без значение дали в 2D или в 3D са именно в този формат - m2ts.
    Имах предвид Remux-овете.

    Мая, прегледай темата за избор на 3Д телевизор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #921

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Баси, не е истина в какъв филм се вкарах с това купуване на телевизор! (rofl)
    Тръгнах от флагмана на Тошиба, който бе на примоция за 949 лв, това за 46 инча тв (същият е с около 200 лв по-скъп в техно веригите)! След това се загледах по този и този, накрая реших, че ще е тоя (промоцията е убийствена, същият тв, в другата голяма верига е с нормална цена 2200), дори специално заради мен го докараха от Силистра, за момент се поколебах относно флагмана на панасоник за 2012 wt50, който също е на чудна промоция, с около 2000 лв надолу, спрямо цената му преди година. Но проблеми с черния цвят и контраста ме отказаха.
    В мола бяха наредени един до друг f6100, f6500 и f7000 на Самсунг. На един и същ рекламен клип, на една и съща настройка на картината, 7-ма серия показва много повече детайли, особено при тъмни сцени. Като добавим и възможността да се ъпгрейдва хардуерно, реших че това е телевизорът за мен.

    Понеже цената на тазгодишния модел ми идва малко височка, вчера си отмъкнах щастливо този, преборвайки се за 200 лв отстъпка, понеже е мостра, а и миналогодишен модел. Сега с телевизора си говорим взаимно и се слушаме. Даже от време на време му махам. (rofl) Тая джаджа ще излезе по-умна от мен накрая. Упътването може да се мери с "Война и мир" - към хиляда страници е! И е вкарано цялото в телевизора, книжното е в значително съкратен вариант (правилно са се досетили, че повечето хора днес не четат много-много книжки). Сигурно ще ми отнеме седмици, докато му разуча всички чалъми. Определено един от най-добрите LED телевизори въобще и с перфектна 3D картина. Сега остана да намеря някой, който да ми калибрира цветовете. Днес минах през 3 сервиза, като ги питах дали могат да го калибрират, ме изгледаха странно и ми казаха, че всичко било до окото. > Реших, че е безсмислено да ги питам, дали имат колориметър.
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,500
    #922

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    mike28
    Честито сега ако успееш да го научиш да пере и да чисти...може да разкараш жената :rolleyes:
    Ама и ти си намерил кого да питаш за калибрация...Сервизните техници правят само диагностика, поръчват на представителството съответният компонент и после го подменят. При подмяна на видеопанел с нов, в случай че е различен като модел/марка от оригиналниат, влизат в сервизното и променят съответната позиция за марката панел. Телевизора си има вкарани при първоначалното зареждане настройки за всеки аналагочен/съвместим/ панел и след промяната в сервизното меню автоматично си променя настройките - това не означава че е калибриран. Това дори в завода става набързо и приблизително.
    Сега даже калибрират една бройка и после при зареждането на софтуера, зареждат същите постигнати параметри на настройките във всички произвеждани модели, а това е погрешно...трябва да се калибрира всяка бройка поотделно.

    Завода на Хитачи От 7-ма минута нататък



    WOOO е запазена марка на Хитачи HITACHI : Wooo World :

    Филипс


    TV Assembly Line - YouTube
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-08-13 в 23:44.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    21
    #923

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Нали, като в оня виц за бобъра, дето правел чудни минети - тръсвам го в ръцете на жената и й казвам - "научи го да прави мусака и си обирай крушите оттук"
    Както и да е, любопитно ми е - дали има някаква съществена разлика в матрицата и изобщо хардуерно, между моя и тазгодишния модел.
    И има ли някой, който е закупил еволюшън кита - усеща ли се съществена разлика преди и след него. Наистина е безумно да искат за 2 ядра, едно дистанционно и ъпгрейд на така или иначе почти безполезния смарт хъб - 600 лв.
    В амазон го намерих за 240 лв, ама докарването дотук е проблем. В немския ebay цените почват от около 420 лв, в английския се доближават до нашата.
    Относно калибрацията - наистина не ми се ходи в горния подраздел, доста четене ми се насъбра последните 2 седмици, а и имам да се боря с упътването на тв-то. Някой знае ли човек, който извършва подобна дейност за района на Русе. Евентуално координати и някаква приблизителна цена, че наскоро четох за едни 160 лв, които определено ми се виждат множко. Още повече, че след 6 месеца май пак трябвало да се прави, щото цветовете си губили настройката или нещо от сорта (ще ме прощавате за невежеството).
    Този пост е редактиран от mike28; 07-08-13 в 06:14.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #924

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    "Калибрирай" го според твоите вкусове и разбирания. Това е най-правилното за домашен телевизор. Другата калибрация за която говориш се прави когато се ползват монитори за пред печат и реклама - за да съвпадат цветовете на това което виждаш и на това което ще излезе от машината.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #925

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от mike28 Виж публикацията
    Нали, като в оня виц за бобъра, дето правел чудни минети - тръсвам го в ръцете на жената и й казвам - "научи го да прави мусака и си обирай крушите оттук"
    Както и да е, любопитно ми е - дали има някаква съществена разлика в матрицата и изобщо хардуерно, между моя и тазгодишния модел.
    И има ли някой, който е закупил еволюшън кита - усеща ли се съществена разлика преди и след него. Наистина е безумно да искат за 2 ядра, едно дистанционно и ъпгрейд на така или иначе почти безполезния смарт хъб - 600 лв.
    В амазон го намерих за 240 лв, ама докарването дотук е проблем. В немския ebay цените почват от около 420 лв, в английския се доближават до нашата.
    Относно калибрацията - наистина не ми се ходи в горния подраздел, доста четене ми се насъбра последните 2 седмици, а и имам да се боря с упътването на тв-то. Някой знае ли човек, който извършва подобна дейност за района на Русе. Евентуално координати и някаква приблизителна цена, че наскоро четох за едни 160 лв, които определено ми се виждат множко. Още повече, че след 6 месеца май пак трябвало да се прави, щото цветовете си губили настройката или нещо от сорта (ще ме прощавате за невежеството).
    160лв., дори си е евтино...;-)

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    8
    #926

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    Щом държиш на вградения плеър, за 3Д филмите ще трябва да се задоволиш с 2Д субтитри (srt или sub).
    Имай предвид, обаче, че вградения плеър не поддържа и Блу-рей видео форматите (ISO, m2ts), така че ще можеш да гледаш само "орязаните" mkv (в повечето случаи HALF SBS/OU) Блу-рей рипове.
    В този ред на мисли, щом основно ще се гледат филми бих ти препоръчал за този бюджет да комбинираш мултимедиен плеър с тв Samsung EH6030, който е орязан откъм "смарт" функции,но затова пък е на приемлива цена.
    Колебая се между 40ЕH6030 и 40F6400, но вместо мултимедиен плеър имам XBOX360 - да вържа него към тв-то с HDMI, а пък към бокса външен хард през USB и оттам качество SBS и 3D суб?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #927

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте! Първо, поздравления за hristoslav, както и за всички други, които помагат Мисля да взимам тв, за което моля за малко помощ. Бюджетът ми е до 1000лв. По принцип не държа чак толкова на смарт функция, както и на 3Д, но пък и да ги има, няма да е излишно (все пак технологиите напредват, а ТВ не се взима за година-две). Телевизора ще се гледа от разстояние 2-2,5м. Днес ходих в Техномаркет и Твхнополис-а, за да видя какво предлагат. В ТМ ми казаха, че 32" ми стига, а в ТН препоръчаха дори и 40". И в двата магазина похвалиха най-много Филипс. В ТМ ми предложиха модел 3-та серия, който след като погледнах в темата за тази марка, веднага се отказах от него. Засега съм се ориентирал към няколко модела:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...FL5008K-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-TX-L39E6E-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...2LM620S-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...32F6400-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...32F6100-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...UE-32F5500-LED

    Филипса за тази цена и тези характеристики, като че ли ми изглежда най-изгоден. Не знам колко е от значение това, че е 5-та серия. Телевизора ще се използва предимно за гледане на телевизия, повече мачове и по-малко филми. В ТМ ми предложида и този https://www.technopolis.bg/b2c/detai...2LA6130-3D-LED. Казаха ми. че Филипс-а и Панасоник-а дават по-реални цветове за разлика например от Самсунг.

    Ще съм ви благодарен, ако ми дадете по-компетентно мнение и някаква насока.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #928

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    От ника ти се подразбира, че ще гледаш доста футболни мачове . В този случай е по-добре да вземеш плазма .
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T50E-3D-PLASMA

    Ако държиш да е LED поне можеш да вземеш по-голям диагонал от 32 инча .
    SAMSUNG UE-40EH6030 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    LG 42LA6130 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #929

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от juvefen Виж публикацията
    Здравейте! Първо, поздравления за hristoslav, както и за всички други, които помагат Мисля да взимам тв, за което моля за малко помощ. Бюджетът ми е до 1000лв. По принцип не държа чак толкова на смарт функция, както и на 3Д, но пък и да ги има, няма да е излишно (все пак технологиите напредват, а ТВ не се взима за година-две). Телевизора ще се гледа от разстояние 2-2,5м. Днес ходих в Техномаркет и Твхнополис-а, за да видя какво предлагат. В ТМ ми казаха, че 32" ми стига, а в ТН препоръчаха дори и 40". И в двата магазина похвалиха най-много Филипс. В ТМ ми предложиха модел 3-та серия, който след като погледнах в темата за тази марка, веднага се отказах от него. Засега съм се ориентирал към няколко модела:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...FL5008K-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-TX-L39E6E-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...2LM620S-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...32F6400-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...32F6100-3D-LED
    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...UE-32F5500-LED

    Филипса за тази цена и тези характеристики, като че ли ми изглежда най-изгоден. Не знам колко е от значение това, че е 5-та серия. Телевизора ще се използва предимно за гледане на телевизия, повече мачове и по-малко филми. В ТМ ми предложида и този https://www.technopolis.bg/b2c/detai...2LA6130-3D-LED. Казаха ми. че Филипс-а и Панасоник-а дават по-реални цветове за разлика например от Самсунг.

    Ще съм ви благодарен, ако ми дадете по-компетентно мнение и някаква насока.
    За 2-2,5 метра горещо те съветвам да вземеш 40-42"!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    37
    #930

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    За 2-2,5 метра горещо те съветвам да вземеш 40-42"!
    Да, по принцип знам, че колкото е по-добра картината, толкова по-отблизо може да се гледа. Откъдето обаче идва и другото ми чудене. Ние сме на кабелен оператор и имам ТВ/монитор Самсунг, на който съм сложил кабела във вградения тунер. На SD каналите като му дам инфо и излиза 576i, а на HD - 1080i. Та се чудя ТВ като е по-голям, дали няма да е по-лоша картината при такъв сигнал. Операторът предлага и HD приемник за 100лв., но не знам дали ще има подобрение в картината с него. От Ямбол съм, а операторът е Диана Кабел, ако има значение.

    А за този http://www.technopolis.bg/b2c/detail...TX-L39E6EK-LED какво ще кажете. Гледам, че в ТП е на промоция с 0% лихва, тъй като ще го взимаме на изплащане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 106 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе