Вижте резултатите от анкетата: Кои параметри са най-важни при избора на вашият (бъдещ) телевизор ?

Гласували
220. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество и достоверност на картината

    211 95.91%
  • Други функции - (DLNA, Wi-Fi, Bluetooth, DMPort, и др.

    54 24.55%
  • Удобство на ползване и ергономика

    49 22.27%
  • Всеядност на вграденият плейър

    47 21.36%
  • Цена и най-голям избор на модели в магазина

    35 15.91%
  • Допълнителните екстри - браузър, социални мрежи, Аррs....

    25 11.36%
  • Препоръки във форуми и различни издания

    74 33.64%
  • Препоръки на познати, съседи и приятели

    17 7.73%
  • Препоръки на продавач-консултантите в магазина

    4 1.82%
Отговори на анкетата
Страница 12 от 106 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 1580
Like Tree129Одобрявам

Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013 /ръководство на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #166

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте...

    Купих си SAMSUNG 40ES6710.
    Качеството на SD сигнал от вградения тунер е УЖАСНО!, размазано, ситни надписи трудно се четат!
    Същия сигнал подаден от външен декодер през HDMI изглежда много по-добре!
    Какво означава това? Че вградения цифров тунер е "некачествен" ли?

    Някой забелязал ли е такъв проблем при него. Предполагам че тунера (MPEG декодера) не е много различен при различните модели САМСУНГ.
    За сажаление нямам никакви наблюдения върху други марки и модели телевозори.

    Иначе от магазина казаха че сам можел да го върна до 8 дни след покупката без да обяснявам защо... чуда се какво да права...

    мерси...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #167

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    А сигурен ли си , че гледаш цифровия тунер ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #168

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    1. LED телевизор PANASONIC TX-L37E5E
    2. SAMSUNG UE-40EH6030
    3. TOSHIBA 40TL938
    4. SHARP 40LE510

    Спрях се уж на тези телевизори, по принцип не държа на wi-fi готовност понеже не смятам да си взимам донгъл (нали така се казваше) за 100-на пари отгоре, с други думи казано не ми се плащат някакви екстри които не мога да използвам ако не дам още пари, не държа на 3D-тo. Тошибата изглеждаше добре и там всичко му е пуснато, няма донгъл, какво мога да очаквам от него, самсунга е на промоция (като тошибата).

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #169

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    napalno sam siguren za cifrovia tuner.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #170

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Виж си настройките за картината - направи ги като тези за HDMI входа щом там ти харесват - не би трябвало да има разлика .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #171

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    nastroikite sa ednakvi! posto izobrajenieto ot wgradenia tuner e po-razmazano! Dori ako vzema signala ot vansnia dekoder prez analogov RGB, pak e po kacestven ot vgradenia tuner! !! inace televizora e "hubav", ima vsekakvi interneti i t.n. . Daje v momenta pisa ot nego i zatova sam na latinica!

    Пиши на кирилица!
    Този пост е редактиран от Momchil; 17-02-13 в 00:56.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,569
    #172

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Хм , интересно - няма как от аналогов сигнал да е по-добра картината - може би наистина нещо не е наред тунера на тв - това на коя кабелна е ? Щом са ти дали възможност за замяна - отивай и го сменяй .

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    5
    #173

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    FA Cup и Game of Thrones (филма) на SAMSUNG UE40EH6030, o-o-o-o, да!Assassin's creed и King's Bounty (3D) ще почакат още малко за HDMI, че ми трябва над 1.5 м.Благодарности на hristoslav2 за съветите!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #174

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    телевизията е от blizoo. Приемника е също техен. Вероятно след MPEG декодирането се прилагат някакви методи за да се подобри качеството на SD сигнала. Явно приемника на blizoo го прави по-добре от телевизора!
    Този телевизор (40ES6710) има и други проблеми със обработката на сигнала. Така нареченото ClearMotion наистина създава по-плавно и ясно изображение в някои случаи, но в други има странни ефекти като "прескачане" на изображението (все едно пропуска няколко кадъра)...
    Лошото е че за пръв път купуван LCD телевизор и нямам никакви наблюдения за други марки и модели...

  12. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #175

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Clear Motion го сложи на минимум, за да не се получават тези накъсвания, или поне ще ги сведеш до минимум. Що се отнася до проблема с цифровия тунер, явно нещо не е наред с него, защото не би трябвало да ти е по-лоша картината.

    И аз бих ти препоръчал да го замениш все пак.

    P.S. Другото, което бих ти препоръчал е ако ще го заменяш, направо да си вземеш по-голям диагонал за тези пари. 1600 лв. са прекалено много за 40"

    На прима виста можеш да погледнеш този Philips-------> Philips 46PFL5537K/12
    Този пост е редактиран от Momchil; 17-02-13 в 12:28.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #176

    Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    то не че е фрапираща разликата... Ако нямаше с какво да сравня можеби нямаше да забележа, ама съм дал толкова пари и ще ме е яд! Ако беше някоя TOSHIBA за 900лв нямаше толкова да ме дразни сигурно!
    Сега вече сравних с други два телевизора, единия PHILIPS серия 5 от 2009 и едно LG което е по скоро монитор със тунер.
    И двата нямят такова размазване! иначе си имат други кусури.

    Ето и едни снимки за какво става въпрос:

    това е с вградения тунер на телевизора
    int.jpg

    това е с външния декодер на Близу
    ext.jpg

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #177

    Отговор: Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Здравейте,

    Реших да си купувам телевизор и имам нужда от малко помощ, бихте ли ми препоръчали

    Спрял съм се на LED телевизор. За съжаление размерите на мястото където ще слагам телевизора са до 90 см ширина, а до колкото гледах 40'' надхвърлят 90 см (92-93), поради тази причина се спрях на 32'', а и все пак ще ми е първия LED телевизор, така че не смятам за чак толкова голям проблем. Телевизора ще се ползва за телевизия (на NET1 цифрова и HD канали, включително доста футбол) и за гледане на филми, като нямам претенции дали ще е през HDMI с компютър или през достатъчно бързо работещ външен харддиск. Разстоянието от телевизора ще е малко (1.5 до 2 метра). За цената да е до 1000 лв, като не виждам смисъл от 3D (тъй като ще е малък) или разните бонус функции с интернет, които няма да използвам. По-добре естествено е ако е по-евтин.

    Разглеждах цените в Техномаркет и Технополис, но не съм сигурен, че там са най-евтините. Принципно съм се спрял на Samsung и LG, но прочетох, че тук хвалите доста и 32'' на Panasonic.

    Ето няколко модела, който съм харесал (според това което четох, че е добре да има):

    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-32eh5300
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-32eh5450
    http://www.technomarket.bg/products/...77/lg-32ls5600

    От тези трите мисля, че LG-то е най-зле.

    Има и два модела 3D на същите пари:
    http://www.technomarket.bg/products/...ng-ue-32eh6030
    http://technomarket.bg/products/09121308/lg-32lm3400
    Този пост е редактиран от livfc; 18-02-13 в 12:13.

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #178

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    livfc, общо взето си се насочил добре в избора. Според мен, най-добре е да вземеш EH5300, защото е с direct led подсветка.

    Все пак можеш да погледнеш и EH5000, който също отговаря на изискванията ти и е може би един от най-добрите бюджетни модели, като качество на картината. Единствения минус е може би липсата на 100 Hz, но не съм много сигурен, че и EH5300 е 100 Hz.

    Ето и едно ревю на модела, където е Highly Recommended, оценка доста рядко давана за LED телевизор: Samsung UE32EH5000/ UE40EH5000 (EH5000) LED TV Review

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #179

    Отговор: Re: Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от livfc Виж публикацията
    Здравейте,
    Реших да си купувам телевизор и имам нужда от малко помощ, бихте ли ми препоръчали
    Вземай куфарчето с инструментите и...това, че ти е първи лсд тв, какво общо има? С размерът бързо се свиква, а пък за качеството на сигнала си има ХД.
    Този е 93см. :SAMSUNG UE-40EH6030 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria и 100хц реални, което за спорт е важно.
    Иначе за 32", Панасоник вадят хубава картина, но и цената е по-висока за 32" с 100Хц реални:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...NIC-TX-L32ET5E

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    50
    #180

    Отговор: Помощ за избор на LCD/Plasma телевизори-2013/ръководство на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от shadowman Виж публикацията
    1. LED телевизор PANASONIC TX-L37E5E
    2. SAMSUNG UE-40EH6030
    3. TOSHIBA 40TL938
    4. SHARP 40LE510

    Спрях се уж на тези телевизори, по принцип не държа на wi-fi готовност понеже не смятам да си взимам донгъл (нали така се казваше) за 100-на пари отгоре, с други думи казано не ми се плащат някакви екстри които не мога да използвам ако не дам още пари, не държа на 3D-тo. Тошибата изглеждаше добре и там всичко му е пуснато, няма донгъл, какво мога да очаквам от него, самсунга е на промоция (като тошибата).
    Може и да звучи пристрастно, но за мен Самсунг е лидера що се отнася до телевизори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 106 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  2. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе