Резултати от 1 до 8 от общо 8

Телевизор под климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    6
    #1

    Телевизор под климатик

    Здравейте,преди известно време получих много полезни съвети от вас,и отново имам въпроси надявам се отново на помощ.Реших да сложа нов телевизор при децата,но не им вярвам че ще го пазят още не внимават и като нищо могат да го ударят с някоя играчка, и реших да го сложа на стената,но пак проблем единственото свободно място е под климатика.След като измерих разбрах че струята топъл въздух ще бие точно върху него това проблем ли ще е? Телевизора ще е на 20-25 см под климатика.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2

    Отговор: Телевизор под климатик

    Да, не е добре да го нагрява, то и за климатика не е добре да има нещо под него...А, ако ще и на тавана да го сложиш, пак могат да го уцелят децата...затова им вземи най-обикновен модел и му хвани стойката със скоби за шкафа и нека си играят хлапетата свободно. А като не се гледа тв, може да му слагате някакъв картон отпред, примерно...
    Този пост е редактиран от pilot; 14-08-13 в 17:33.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Отговор: Телевизор под климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deth Виж публикацията
    Здравейте,преди известно време получих много полезни съвети от вас,и отново имам въпроси надявам се отново на помощ.Реших да сложа нов телевизор при децата,но не им вярвам че ще го пазят още не внимават и като нищо могат да го ударят с някоя играчка, и реших да го сложа на стената,но пак проблем единственото свободно място е под климатика.След като измерих разбрах че струята топъл въздух ще бие точно върху него това проблем ли ще е? Телевизора ще е на 20-25 см под климатика.
    Аз преди да взема решение бих пуснал климатика да духа най-силно и бих си разходил ръката там, където ще е телевизора. Според мен точно надолу, успоредно на стената не духа, ама знае ли човек...

  5. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #4

    Отговор: Телевизор под климатик

    Миналата година правих ремонт и се наложи да изместя външното тяло на климатика на друга стена.В момента имам 37 инчов телевизор на стената и под него монтирано вътрешно тяло на подов Дайкин ,който се ползва целогодишно.Не съм забелязал проблеми до сега нито на охлаждане нито на отопление.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #5

    Отговор: Телевизор под климатик

    Също като съветът на pilot

    ако ли не

    1, Пусни климатика на максимум и постави термометър на мястото на телевизора - виж какви са промените в температурата /трябва да е в границите на 0-40/
    2, Вържи ендна лентичка /лента от видеокасета е най-добре/ на жалузите и пусни вентилирането пак на максимум - така ще проследиш точно потока на въздуха

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #6

    Отговор: Телевизор под климатик

    слагай смело - новите лцд тв-та горят по 50-тина вата ток : колко да загрява? виж стара плазма може да гони минимума на добър климатик на отопление

    единственият проблем който виждам е евентуален бъдещ теч от климатика в режим на охлаждане, ако се запуши дренажа.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #7

    Отговор: Телевизор под климатик

    Хитачито 14DX3 e монтирано точно на 30 см над 37" плазма панасоник, поради надделяване на естетическия момент в ситуацията. Наистина тогава не се бях сетил при евентуален "теч" какво може да стане. Но пък в предвид че, помещението е чисто, не виждам това как ще се случи. От друга страна, при оставане с малко фреон, едни други клими - конвенционалки Панасоник и Мидея замръзва вътрешната пита, но пък и работеха при доста по мръсни помещения текат много яко отдолу. Та риска идва от тук.
    Поставянето на ТВ на шкаф и поставяне на предпазен "картон" е доста несериозно. Избери модел с предпазно стъкло, а не да има допир директно с матрицата /предполагам ЛСД/ЛЕД сте избрали/. Моето вече старо ЛГ е точно такова, само че е плазма с предпазно стъкло.
    Относно работата на климатика - на охлаждане няма проблеми. Незнам дали съм си внушил, но като че ли има леко отношение при отопление, понеже ТВ-то излъчва топлина и лъже малко датчика във вътрешното тяло за температурата. Но дори и да е така, разликата в отчитането е минимална.
    Относно струята - при най-ниско ниво на струята, НЕ бие зад ТВ-то. Та това си зависи изцяло от климатика. Не си казал какъв модел ще се монтира.
    При колегата с монтиран ПОДОВ под ТВ - то пък там грам значение няма - нито ТВ-то може да капе, нито да пуска струя въздух към климата, а и не вярвам подовия да бие директно нагоре към ТВ-то.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8

    Отговор: Телевизор под климатик

    Моя също е под климатик на стойка, но струята така или иначе не може да бие директно под телевизора, ката че слагай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Слънчев климатик като комбинация от слънчев панел и климатик - възможни ефекти
    От onitbg във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 15-06-11, 11:34
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  4. Близост на климатик до TFT телевизор
    От vivi.vivi във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-10, 19:58
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе