Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #16

    Отговор: Моля за съвет

    По принцип има , но сега не мога да ти постна адреса , нямам го под ръка .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    20
    #17

    Отговор: Моля за съвет

    LED LCD Philips 42PFL5008K нещичко за този модел ? в сравнение с по горе споменатите LG i PANASONIC ?


  4. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #18

    Отговор: Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Инж. Маг. Тодор Грудев Виж публикацията
    LED LCD Philips 42PFL5008K нещичко за този модел ? в сравнение с по горе споменатите LG i PANASONIC ?
    В началото на всяка тема на съответната марка има много информация за матриците на новите модели. IPS не са най-добрият избор за матрица, има AMVA, S-PVA с по-добър контраст и ниво на черният цвят. Повечето телевизори с пасивно 3Д са със Ips матрици. Philips са китайци и вече не са предишната фирма.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    20
    #19

    Отговор: Моля за съвет

    Javorenator .... коментара трябва ли да значи че филипса отпада като вариант и какво би ми казал за LG-то което споменах по рано

  6. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #20

    Отговор: Моля за съвет

    Според мен не би трябвало да имаш притеснения - доста части са китайски в некитайските марки телевизори . Важното е на теб да ти хареса избрания ТВ .

  7. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #21

    Отговор: Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Инж. Маг. Тодор Грудев Виж публикацията
    Javorenator .... коментара трябва ли да значи че филипса отпада като вариант и какво би ми казал за LG-то което споменах по рано
    Ами не че отпада, но да не си мислиш че много по-добър от другите, марката е същата, собственика е друг.

    Royal Philips Electronics (NYSE:PHG, AEX:PHI) today announced that it has entered into a term sheet to transfer its Television business into a joint venture with TPV Technology (0903.HK) as part of a long-term strategic partnership. The new company will be 70% owned by TPV and 30% by Philips.

    Вече има много марки телевизори които ползват IPS матрици на LG и трябва да се гледат моделите.

    Нищо не мога да кажа за ЛГ, по-добре си намери някое ревю(може да питаш в раздела за ЛГ) но задължително го виж на живо, не разчитай само не ревю.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    23
    #22

    Отговор: Моля за съвет

    Здравейте, аз също бях пуснал подобна тема преди няколко седмици. Колебаех се между LG LA690S и Samsung F6400, огледах и Панасоника.

    В крайна сметка се спрях на LG-то, основните причини за избора ми бяха че LG имаше сателитен тунер който ми позволява чрез Ca modul да ползвам единствено и само едно дистанционно, по удобно и по добре направено меню (поне за мен), Пасивно 3D определено ми допада повече... от активното усещам странно напрежение в челото и очите. На последно място вложените материали по корпуса на LG-то изглеждат по солидни и по красиви ( въпрос на вкус). Като минус че се предлага само с едно дистанционно Magic Remote.

    Samsunga имаше една идея по жива картина която според мен не беше естествена.. цветовете сякаш не бяха реални.. сметнах го за маркетингов трик за привличане на клиенти. Няма сателитен тунер, както и активното 3Д което предизвиква дискомфорт в мен. На последно място не ми хареса хром никеловия цвят на стойката и рамката на телевизора също така ми се видя много пластмасов.

    Panasonika, няма сателитен тунер, по сложно меню, не поддържа Flash Player и Активното 3D което не ми допада(някой хора го предпочитат).

    Мнението е мое и не го налагам на никой, просто споделям защо избрах LG-то.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    20
    #23

    Отговор: Моля за съвет

    Насочил съм се и аз към LG но един продавач консултат спомена че съм щял да имам проблеми с card holdera /modul-a/ с цифрова телевизия m-sat. Не ми обясни защо но сасипа всичко детско в мен . Ако някой е на м-сат и има такива наблюдения моля да сподели !

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #24

    Отговор: Моля за съвет

    Ако не гледаш спорт (50хц панел) и не ти пречи сравнително по-ниските нива на контраст (и "черно") , то ЛГ-то е сравнително добър "бюджетен" избор . Огледай внимателно и за DSE .

    п.п. Долу-горе като представяне (може би малко по-добре в бързите сцени) е и Панасоник ЕТ60.

  12. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #25

    Отговор: Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако не гледаш спорт (50хц панел) и не ти пречи сравнително по-ниските нива на контраст (и "черно") , то ЛГ-то е сравнително добър "бюджетен" избор . Огледай внимателно и за DSE .

    п.п. Долу-горе като представяне (може би малко по-добре в бързите сцени) е и Панасоник ЕТ60.
    На доста места е писано че 50хц не е пряко свързано със Motion Blur, твърди се 50хц не е определщо за качестото на картината, повече са факторите. Най-добре е човек да си избере телевизора и да го види на живо.


    Пример: What is the Refresh Rate?

    As said above, the Refresh Rate is mostly a marketing gimmick. While the 120Hz alone is not worth it, it usually comes with a better panel, which could have a better response time and could produce a better image.
    This is by no mean a guarantee. In the video to the right, you can see that a 60Hz TV (the LG LN5300) and a 120Hz TV (the LG LA6200) have visually the same amount of motion blur.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    20
    #26

    Отговор: Моля за съвет

    Привет колеги,
    След обстойния прегленд на форума от дял LED телевизори за 2013 г ми се поизясни картинката. Обобщено телевизорът ще се ползва за гледане на цифрова телевизия, ще го ползвам за монитор на персоналният ми компютър, използването на 3Д функци (евентуално и 3D игри), разстоянието от което ще се гледа е от 2,60 до 3 метра а мястото му ще е до голям вратопрозорец който е със щори, рамерът му трябва да е от 40`` do 42``.
    Спрях се на мпдел : SONY KDL-42W805ABAE2 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Не съм много сигурен но от тва което разбрах по чиждестранни форуми разбрах че свързването на безжична мишка и клавиатура към този модел е невъзможно някои ако има наблюдения над този казус да пише.
    Моля за вашите коментари и евентуално предложения за други марки и модели.
    Също така ако някой може да ми каже от къде да си дръпна Тест ехе за флаш драйв ще съм му много благодарен.

    П.С.
    Благодаря на всички за отделеното внимание.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #27

    Отговор: Моля за съвет

    За безжичните, ти трябват драйвъри които да инсталираш на ТВ - а това е невъзможно.
    Можеш да свържеш USB клавиатура
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42FT60E-3D-LED
    Телевизори Viera - Smart VIERA LED TV - TX-L42FT60 - overview - България
    с 2 броя 3д очила в комлекта

  16. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #28

    Отговор: Моля за съвет

    Колега Инж.Маг. Тодор Грудев , аз бих взел това - цък и за разликата в парите една мултимедийна джаджа , която да ти плейва 3Д съдържание и да си вържеш към нея безжична мишка и клавиатура .

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #29

    Отговор: Моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    На доста места е писано че 50хц не е пряко свързано със Motion Blur, твърди се 50хц не е определщо за качестото на картината, повече са факторите. Най-добре е човек да си избере телевизора и да го види на живо.


    Пример: What is the Refresh Rate?

    As said above, the Refresh Rate is mostly a marketing gimmick. While the 120Hz alone is not worth it, it usually comes with a better panel, which could have a better response time and could produce a better image.
    This is by no mean a guarantee. In the video to the right, you can see that a 60Hz TV (the LG LN5300) and a 120Hz TV (the LG LA6200) have visually the same amount of motion blur.
    Какво пишат по разни платени ревюта и рекламни материали обикновено няма много общо с действителната ситуация - една година го гледах такъв 50хц с уж 400MCI - пълна трагедия си беше при гледане на футбол . 200 CMI на Самсунг 50F6400 , който тествах вчера е като топ клас модел спрямо 47LM660 .

    За 2.60-3 м 40/42" бързо ще ви се сторят малки , ако мястото позволява - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...46F6400-3D-LED - също е добър вариант , а и няма проблеми със свързването на периферия .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-09-13 в 19:00.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #30

    Отговор: Моля за съвет

    javorenator@
    И към наблюденията на svetlio1 мога да добавя, че е важно и кой е производителя на панела и ревизията.

    svetlio1@
    Гледал си го...сега да не гледаш нещо по-голямо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за съвет
    От armen във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 29-04-13, 22:17
  2. Моля за съвет
    От loszetas във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-04-12, 20:19
  3. Моля за съвет
    От Lubo7745 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 01-10-11, 08:37
  4. Моля за съвет за 2 бр. 9-ки
    От dwd във форум Климатици Midea
    Отговори: 26
    Последно: 11-03-11, 10:45
  5. Моля за съвет!
    От Pinto във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 15-06-02, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе