Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 68

Телевизори, използващи ШИМ - PWM за контрол на подсветката

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #31

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Мисля, че е много важно, как е реализирано използването на PWM и по-точно, на каква честота работи.

    Поправете ме ако греша, но честотата варира от 90Hz до 22kHz. При моделите с частичен или пълен local dimming, PWM работи на висока честота и съответно не се забелязва и не дразни окото.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #32

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowmen Виж публикацията
    ШИМ-а си дразни при по-дълги сесии,говоря от личен опит...никога не съм имал проблем с активно/пасивно 3D,т.е. сравнително добре понасям различните режими ,подсветки и т.н. Но при работа с монитори,които имат PWM ,просто очите ми стават на бъркани яйца при повече от 2 часа сесия.Променях настройки-контраст,яркост,драйвери и други безуспешно.Вярно,че IPS матрицата има по-добро цветопредаване ,но каква полза като на всеки час-два трябва да правя по 20 минути прекъсване...Така че проблема си го има и изобщо не е за пренебрегване,не може да се купи монитор за 900-1000 лева,висок клас-професионален,и той да се окаже с неравномерна подсветка,блийдинг,ШИМ и тем подобни.Ако има някой,който смята това за редно,нека си купува подобни продукти с мисълта,че не му развалят зрението...
    Не, че трябва, ами е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Било то с какъвто и да е монитор, при това на всеки час - 15 минути почивка, билото без ШИМ, ГРИМ, и т.н....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #33

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Съгласен съм,но не мога да пренебрегна разликата и усещането за силен дискомфорт,което ги имам при нови 27" LED модели,спрямо предишния LCD Samsung HD2770 TN+Film...отделно зачестилите проблеми с bleeding,local diming и други при последните поколения монитори,дори среден/висок клас,предназначени за професионални цели.Това ли трябва да бъде технологичния напредък,за който човек да се ръси хилядарка ?

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #34

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от theshadowmen Виж публикацията
    Съгласен съм,но не мога да пренебрегна разликата и усещането за силен дискомфорт,което ги имам при нови 27" LED модели,спрямо предишния LCD Samsung HD2770 TN+Film...отделно зачестилите проблеми с bleeding,local diming и други при последните поколения монитори,дори среден/висок клас,предназначени за професионални цели.Това ли трябва да бъде технологичния напредък,за който човек да се ръси хилядарка ?
    Просто сменяш с друг такъв, ако е много изразен блийдинга, клаудинга и т.н.;-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    121
    #35

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Привет, прочетох статията за ШИМ резулирането и проверих моят 40RL938 вързан по HDMI с лаптоп. Има ШИМ и се забелязва като вдигна задно осветление и яркост и размахам един молив пред екрана, заедно с това намалам двата показателя и насечените дрвижения са налице. За това както пише в края на статията вдигнах нивата на яркост и задно осветление от телевизора и ги намалих от лаптопа в панела за настройка на видеото. На практика при тест изглежда по-добре.

    Като се погледа така с тези настройки и ме заболяват очите , върнах както си е било преди и ще трябва да свиквам
    Този пост е редактиран от Rusin atanasov; 24-10-13 в 21:26.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Стара Загора - центъра на Вселената...
    Мнения
    48
    #36

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Я махни свързването по HDMI и го с лаптопа през PC/VGA,ако има такъв вариант...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #37

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    То това няма никакво значение за подсветката и не оказва влияние върху ШИМ-а.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #38

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Но за сметка на това ще имаме и по лоша картина...

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #39

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката


  12. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    338
    #40

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Rusin atanasov Виж публикацията
    Привет, прочетох статията за ШИМ резулирането и проверих моят 40RL938 вързан по HDMI с лаптоп. Има ШИМ и се забелязва като вдигна задно осветление и яркост и размахам един молив пред екрана, заедно с това намалам двата показателя и насечените дрвижения са налице. За това както пише в края на статията вдигнах нивата на яркост и задно осветление от телевизора и ги намалих от лаптопа в панела за настройка на видеото. На практика при тест изглежда по-добре.

    Като се погледа така с тези настройки и ме заболяват очите , върнах както си е било преди и ще трябва да свиквам
    Прекомерно ярък екран без ШИМ на подсветката вреди много повече на очите, отколкото нормално ярък екран с ШИМ. Което не значи, че второто решение не е вредно, но поне е по-малкото зло!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #41

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Немога да да разбера защо при Samsung D7000 през HDMI и вграденият плеър има ШИМ , но през вградените тунери DVB-C : T : S2 и външен сателитен приемник с HDMI няма ШИМ ?

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #42

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Щото тия сенки и затъмнения дето ги виждате зависят и от това какъв сигнал се подава/възпроизвежда. прогресивен (progressive) или презредов (interlaced).
    Искаш ли да ти покажа "ШИМ" на кинескопен телевизор ?

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #43

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Не съм на 100% сигурен но при Samsung 55H8000 няма видим ШИМ , според заснетото с камерата на телефона ?




  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #44

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хаха ,това е една от причините да ползвам плазмен телевизор ,а монитора ми е Dell U2413 който няма шим моите очи са много чувствителни на тая тема почва едно сълзене зачервяване ..
    Плазмите имат такова трептене, че и LCD с най-гадния шим не може да го надмине. U2413 няма шим, но овърдрайва му е плачевен и не може да се изключва. Пусни си теста с японката на него и се наслаждавай зеленикави артефакти по лицето.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #45

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    монитора има десетки режими .. при някои овърдрайва е кофти ,но при някои е ок .. при нормална експлоатация не се забелязва и не дразни .. между другото като цяло е прекрасна машина с много хубави цветове ,чудесна стойка нямам съществени забележки единствено малко дразни IPS glow предния ми беше VA панел но това си е недъг на технологията .. а очите ми определено усещат разликата когато няма шим ( доста се застоявам пред монитора )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  2. проблем с подсветката на телевизор LG RZ-32LZ55
    От stoyan.a във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-12, 00:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-03-12, 09:06
  4. Отговори: 6
    Последно: 12-02-12, 13:10
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-12-03, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе