Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 152 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #121

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Ще е хубаво да потвърдиш цената с конкретна информация и да спреш да се правиш на интересен. В противен случай ще считам, че заблуждаваш хората.

    За останалото всеки може да си направи изводите.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #122

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    От много четене съвсем се обърках.
    Извинявам се за лаишкия въпрос, но бихте ли ми обяснили с прости думи какво ще видя като недостатък на картината на телевизор с примерно 200Hz спрямо 400Hz? Примерно каква ще е разликата между 40F6400 и 40F6500 или между 42W650 и 42W805?

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,479
    #123

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    От много четене съвсем се обърках.
    Извинявам се за лаишкия въпрос, но бихте ли ми обяснили с прости думи какво ще видя като недостатък на картината на телевизор с примерно 200Hz спрямо 400Hz? Примерно каква ще е разликата между 40F6400 и 40F6500 или между 42W650 и 42W805?
    Няма да видиш разлика м/у двата модела. Тези 200Hz, 400Hz, 600Hz, 800Hz показват само общият брой субкадри в секунда. В тази сума влизат както нативният кадър така и изкуствено генерираните - чрез интерполиране на кадри от MEMC блока във видеопроцесора, било чрез сканираща или мигаща подсветка.
    Motion interpolation - Wikipedia, the free encyclopedia
    40F6500 със сигурност е с 100Hz панел, при проверка в сервизното на 40F6400 показва пак 100Hz панел което за мен е под въпрос... Само предположение (не разполагам с доказателство) в 40F6100/6200/6300/6400 има 50Hz панели, но в менюто е поставена позиция за 100Hz панел като по този начин се активира по голям брой генерирани кадри от процесора. Ако се пусне 100херцово опресняване от шасито на 50 и 100 херцови панели единствената разлика е, че на 50 херцовия ще има забележими двойни образи - остатъци от предходният генериран кадър. при 100 херцовия ще са значително по-малко тези остатъци.

    42W650 и 42W805 - нещо подобно на по-горе описаното, но с тази разлика че типа матрици в двата модела са различни, а от там контраст, зрителен ъгъл, ghosting....

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #124

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Ще е хубаво да потвърдиш цената с конкретна информация и да спреш да се правиш на интересен. В противен случай ще считам, че заблуждаваш хората.

    За останалото всеки може да си направи изводите.

    считай каквото искаш аз в безсмислени спорове няма да влизам
    колкото до цените утре може да си ги провериш

    не мисля повече да се "правя на интересен" и да споделям подобна информация
    hristoslav2 одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #125

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    считай каквото искаш аз в безсмислени спорове няма да влизам
    колкото до цените утре може да си ги провериш
    Вече сме утре, нали?

    Такаа, проверявам и какво да видя:

    1. В ТМ са се осъзнали след поста ми и са коригирали цената (явно имаш пръст) -----> PANASONIC TX-P42ST60E
    2. В ТП си е все същата цена, но поне са в пълен синхрон с ТМ, или обратното -------> PANASONIC TX-P42ST60E

    Та, ако ми казваш, че онлайн цената е тази която трябва да гледам, ще ме извиняваш. Мострите могат да си ги пробутват и на по-ниска цена.

    И да, най-добре да спреш с дезинформацията.

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #126

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Всъщност, не е ли вече крайно време Техномаркет и Технополис да започнат да правят отстъпки при покупка на телевизори от членове на Setcom.

    Толкова голям клиентски поток към тях, се генерира от този форум, че самите техновериги трябваше отдавна да го предложат.
    jonov, salky и aldokalcone харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #127

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Вече сме утре, нали?

    Такаа, проверявам и какво да видя:

    1. В ТМ са се осъзнали след поста ми и са коригирали цената (явно имаш пръст) -----> PANASONIC TX-P42ST60E
    2. В ТП си е все същата цена, но поне са в пълен синхрон с ТМ, или обратното -------> PANASONIC TX-P42ST60E

    Та, ако ми казваш, че онлайн цената е тази която трябва да гледам, ще ме извиняваш. Мострите могат да си ги пробутват и на по-ниска цена.

    И да, най-добре да спреш с дезинформацията.

    ти ще ме извиняваш но цената на 42ST60 е 1149лв (както казах преди 2 дни)
    и да спирам с "дезинформацията"

    цените са точно такива каквито ги казах няколко дни по рано но със сигурност няма да повторя тази грешка понеже "се правя на интересен" и "дезинформирам"

    колкото до купуването онлайн ако е останала по 1 бройка в магазин системата не позволява да направиш поръчка

    но явно ти си по добре запознат с това нещо също и с цените

    занапред ти пожелавам успех с информирането на хората
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #128

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Да питам нещо и аз. SONY KDL-32W650ABAEP е със 100 херцов панел нали? До колкото видях в темата на Сони е така.

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #129

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    ти ще ме извиняваш но цената на 42ST60 е 1149лв (както казах преди 2 дни)
    и да спирам с "дезинформацията"

    цените са точно такива каквито ги казах няколко дни по рано но със сигурност няма да повторя тази грешка понеже "се правя на интересен" и "дезинформирам"

    колкото до купуването онлайн ако е останала по 1 бройка в магазин системата не позволява да направиш поръчка

    но явно ти си по добре запознат с това нещо също и с цените

    занапред ти пожелавам успех с информирането на хората
    Цените чак сега ги оправихте.

    Снощи, цената след полунощ в ТП си беше 1249 лв., като имаше онлайн отстъпка 8%, което натъкмяваше цената на 1149 лв.

    Сега гледам, че вече не се предлага онлайн, а цената е 1149 лв. Съдейки по думите ти, е останала по една бройка в магазините, която е мостра, най-вероятно.

    Та, нужни ли бяха толкова гимнастики, за да стане цената толкова, колкото казваш и на тази цена накрая да се продават мострите.

    Ясно ми е, че си вътре в нещата, но като си решил да даваш информация от кухнята, прави го без недомлъвки, защото по тоя начин не си много полезен.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    275
    #130

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Днес в Технополис Sony 42W805 е 1399 лв, та прибрахме 1 бр. За утре - не знам.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    162
    #131

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    От много четене съвсем се обърках.
    Извинявам се за лаишкия въпрос, но бихте ли ми обяснили с прости думи какво ще видя като недостатък на картината на телевизор с примерно 200Hz спрямо 400Hz? Примерно каква ще е разликата между 40F6400 и 40F6500 или между 42W650 и 42W805?
    Преди 2 седмици правих теста с японката на 6 телевизора общо, 3 от които теб те интересуват.
    40F6500 доста добро представяне / не като 40F7000 ама и разликата в цената.../
    40F6400 го слагам на второ място /аз него грабнах/, но дали е с 100Hz панел не знам, но се представи по-добре от 40F6100
    42W650 и за мен и за консултанта се представи зле

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    48
    #132

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Голямо намаление на PANASONIC TX-L47WT60E? Общо взето се колебая между него и Sony 47W805, като съм наясно, че са с пасивно 3D и IPS. Не намерих инфо за lag при panasonic модела, за Sony-то знам, че е доста нисък. Важно е понеже планирам занапред PS4, пък и от PC-то ще играя на него. Как се представя панасоник модела като картина, цветове, черно? Четох няколко позитивни ревюта за него, като от 47W805 имам преки впечатления.
    Моля за мнения главно за панасоника

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #133

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Доколкото си спомням от прочетено преди време, отзивите за миналогодишната WT50 серия са по-добри от тазгодишната. Но честно казано нямам преки впечатления от модела.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,479
    #134

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Ясно ми е, че си вътре в нещата, но като си решил да даваш информация от кухнята, прави го без недомлъвки, защото по тоя начин не си много полезен.
    Не го предизвиквай! Знаеш какво е лоялност към фирмата нали ?

    Цитат Първоначално публикувано от Торанага Виж публикацията
    http://img407.imageshack.us/img407/6127/sdaasd.png

    От някъде: "Проблема с държавите е че се посочва някаква начална честота на сканиране , примерно 114 мхц и телевизора сканира нея като водеща - нашата страна няма такъв установен стандарт..."

    Внимание! Поради заспали държавни чиновници и липса на натиск и интерес от представителствата, у нас няма приет стандарт за начална честота на сканиране. Различните началните настройки на държава в началното меню, определят тази честота както и активноста на някои опции в повечето марки телевизори.
    Все още при избор на държава България при някои марки кабелният цифров тунер и PVR-а не са активни - тествайте сами. Внимавайте с избора на държава, която е на различен часови пояс - ще имате разминаване в показваното време на EPG-то и от там PVR става неизползваем.
    Превръщане Часови пояс

    В таблицата е посочено, кои държави да зададете в началните настройки за да са ви активни всички опции. Ако съм сгрешил нещо - поправете ме. Може да ме допълните, като напишете при коя държава има повече активни опции/приложения и при коя има проблеми.

    Настройки на държава
    ··············· Panasonic
    ···············
    Philips
    ················
    Sony
    ················
    Sharp
    ················
    Samsung
    ················
    LG
    ················
    Toshiba
    ················
    Hitachi
    ················
    Finlux
    ················
    Grundig
    ················
    NEO
    Crown

    ················
    Работен
    вариант
    Германия България България Финландия България България Германия Финландия Финландия Финландия Финландия
    Резервен вариант
    Финландия Германия ***** Финландия
    Германия Германия Германия Финландия Германия Германия Германия Германия
    Втори резервен вариант за по-стари модели
    Словения Финландия Финландия
    Други Германия Други
    ----
    Полша Други други Други Други
    2013
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-13 в 18:51.

  18. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #135

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не го предизвиквай! Знаеш какво е лоялност към фирмата нали ?
    Лоялност ли????

    Точно ти би трябвало да си даваш сметка, че този форум е основен "виновник" за постоянен поток от клиенти към двете техновериги.

    И служителите и собствениците на тези техновериги, най-малкото трябва да са вечно благодарни на този форум!

    Отделно, както споменах вече, трябва да има и бонуси за членовете на Setcom.

    Та, думата лоялност в случая, няма никакво значение.
    sotneron, jonov и aldokalcone харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 152 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе