Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 59 от 152 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #871

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Това по скоро е било image retention т.е. не е трайно и изчезва за 2-3 минути.
    При LCD така нареченият image retention не изчезва - това са захабени участъци на цветният филтър(избелели). Получават се от продължително държане статично изображение на екрана(десктоп на монитор - в продължение 3-4 години).




    Сравнение на зрителните ъгли в няколко нови модела.

    Toshiba-50L1400U-Viewing-Angle.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-04-14 в 12:47.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #872

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Ами то на доста екрани с IPS го има image retention, основно на монитори е често забележимо, поради естеството на ползване, това не значи че на телевизорите го няма, ако се вгледаш.
    За image burn съм съгласен, че е трайно.
    Този пост е редактиран от pilot; 06-04-14 в 12:48.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #873

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ами то на доста екрани с IPS го има image retention, основно на монитори е често забележимо, поради естеството на ползване, това не значи че на телевизорите го няма, ако се вгледаш.
    За image burn съм съгласен, че е трайно.
    Няма как при телевизорите LCD да се получи, ако не се гледа продължително една и съща програма, или дори да стои статично изображение с дни. Вариант е да се получи image retention при мониторите, защото там винаги имаш статични елементи, като taskbar-а, иконите по работния плот и други.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #874

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Няма как при телевизорите LCD да се получи, ако не се гледа продължително една и съща програма, или дори да стои статично изображение с дни. Вариант е да се получи image retention при мониторите, защото там винаги имаш статични елементи, като taskbar-а, иконите по работния плот и други.
    Е, аз какво казвам?:rolleyes: Поради естеството на ползване.
    Ако гледаш дълго, примерно ски с тъмно лого, може да видиш IR след това на сив, син, зелен фон...
    Този пост е редактиран от pilot; 06-04-14 в 13:00.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #875

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Е, аз какво казвам?:rolleyes: Поради естеството на ползване.
    Ако гледаш дълго, примерно ски с тъмно лого, може да видиш IR след това на сив, син, зелен фон...
    Под дълго, имах предвид телевизора да не се изключва...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #876

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Под дълго, имах предвид телевизора да не се изключва...
    Както и да е, то зависи и от марката на матрицата, до каква степен е предразположена към отпечатък.
    Нека да правим разлика между IRetention и IBurn.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #877

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Както и да е, то зависи и от марката на матрицата
    При еднакви цветни филтри?
    Зависи от зададените настройки за яркост и контраст на монитора , както и от скриинсейвъра.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #878

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    На една марка монитор с т.нар. IPS матрица, но наличен с панели от двама производителя. Еднакви настройки, еднаква статика и време. На единият почти не се забелязва временен отпечатък, на другия си личи. Нативните им контрасти не са еднакви.
    Или монитор с една и съща марка матрица, две бройки - различна степен на отпечатък, макар и по-слабо уловима, пак при едни настройки за яркост...
    Този пост е редактиран от pilot; 06-04-14 в 15:04.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #879

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Моя монитор пък ми се е случвало да заспивам и да е оставал включен и ssaver-а да не е сработил, е, никога не е имало проблеми с отпечатъци, но е с TN матрица. Да не би IPS-те да са по-податливи към прогаряне? Вкъщи имаме няколко монитора и не съм виждал никога подобни отпечатъци, имаме и LG 42LM660 - при него също няма, вече е е на 1 година и половина. При приятели съм гледал - не съм забелязвал. Така че според мен това е било зверско истезание на въпросното LCD. Вие сигурно говорите за някакви монитори, които ги държите постоянно на десктоп? Еми и аз на моя монитор почти всекидневно съм на десктоп, вече е навъртял над 30 000 часа и няма подобни дефекти, а въобще не е пазен и често е забравян на статични образи с часове.

    При LG-то същата работа, често е оставян вечер да работи на една и съща програма - единственото което виждам е DSE-то, но image retention или burn-in не съм виждал. Според мен говорим за частен случай, не че не е възможно, на всички е ясно, че и LCD може да прогори, но е много, много по-трудно от плазмите.

    pilot, твоите IPS-и как сте ги ползвали, че сте ги прогорели?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #880

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Не говорим за траен отпечатък, а за временен, който след 2-3 минути изчезва напълно. Таскбар, някой контрастни елементи от прозореца с браузъра и т.н. В нета има тест за IR с една шахматна решетка...

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #881

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Мда, може и мострата да е бил с временен, тъй като не ходих след това пак да я гледам. Благодаря за разяснението.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    6
    #882

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Стар модел на висока цена ...
    svetlio1 предполагам, че визираш 42WL968...Стар е от 2012 края, но ме интересува впечатления от работата с него...има ли проблеми, какви са ако има...харесаха ми дизайна и характеристиките обаче не виждам никакви коментари за него...ако имате впечатления ще съм благодарен преди да дам парите за него...сравнен с 6 и 7 ма версии на Филипс са на една цена. ЛГ също в момента имат такива оферти...

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #883

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Да за него става въпрос - прилична картина , не особено добри и логични менюта (е ,свиква се ама ...) и почти неизползваем "смарт" (ако може така да се нарече) - за такъв модел (и толкова стар) разумната цена би трябвало да е под 1000лв
    Ето ти доста по-добри предложения за тая сума -
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA
    SAMSUNG UE-40F6500 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LA690S-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-42W805-3D-LED

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #884

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница


  18. Member Аватара на dilyn
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    170
    #885

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте!!! Мои родннини обмислят покупката на нов теливизор,42инча бюджет около 1200лева за предпочитане ЛСД.Ако може някави и идеи и препоръки.Благодаря ви предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе