Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 69 от 152 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,568
    #1021

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Да става, това е модел с шаси на 5-та серия
    UE32F4500AW - СПЕЦИФИКАЦИИ | SAMSUNG
    след месец ще започне да ти малее...по скоро си за 42"

  2.  
     
  3. mvb
    mvb е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1022

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Сигурно си прав, но това е с което разполагам. Продължавам да чета из форума и да ровя по сайтовете. Намирам 40-ки на Филипс до тия пари, но са много постни ... Цитирах Филипс, понеже из форума тук попаднах на мнения че като картина за футбол и кино били добри. Но няма dlna. Ще трябва да пускам филма на лаптопа и да действам с hdmi кабел. Отделно звука трябва да връзвам към домашното кино и става неква веселба ... Попаднах на други мнения, че за 2м - 32ките били малки. Но при тях за тия пари може за се вземат ТВ-та с повече екстри. Надявам се и някой тук да даде добър съвет съобразно моя бюджет. Благодаря в аванс.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,568
    #1023

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    С този бюджет може да си вземеш само 32-ка от ниският клас. Тези модели обикновенно са 6bit + FRC панели. Средният клас са с 8bit панели, а високият клас са с 10bit(8Bit+dithering). От това можеш и сам да се досетиш какава ще е разликата в картината - липса на детайлност и обем на картината.
    Ето ти един модел с DLNA влизащ в твоят бюджет.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...G-32LB570B-LED

  5. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    9
    #1024

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте, търся съвет при покупка на нов тв, ето условията според указанията в началото на темата:


    1. Технология > LED/LCD

    * А) Задачи, възложенни на телевизора.
    гледане на тв
    гледане на филми чрез флашка/компютър
    работа с компютър - рядко
    игри - рядко

    * Б) Условия на гледане
    гърбом към светлината
    гледане от 5м и от 2 м

    * В) Ваша лична специфика при прегледа. - не знам какво означава това

    * Г) размер - 50-55 инча

    * Д) цена - до 2000 лева или най-много до 2500

    * Е) марка - нямаме особена привързаност, но имаме домашно кино сони през което вадим звука на сегашния ни тв и ги контролираме с едно дистанционно. При сходни/равни условия бихме предпочели сони.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,568
    #1025

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Ето ти няколко предложения
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...0LE760E-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...50H6400-3D-LED
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...5LB730V-3D-LED

    В случай че държиш да е сони
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-50W815-3D-LED

    За гледането на филми от флашка..съветвам те да ги тестваш на място в магазина, като обърнеш внимание на възпроизвеждането на субтитрите и възможностите за настройки в менюто

  7. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    9
    #1026

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    казано честно не знам по какъв критерий да различа предложенията ти, сонито съпоставимо ли е с другите тв като качество? Гледането от флашка не е някакъв приоритет, ако ще се гледа ще бъде най-вероятно от комп.

    - - - - - - - - - -

    преди няколко дни бяхме в голям магазин и (освен другото) ни препоръчаха и KDL-805, не че имам особено доверие в консултантите, но след това четох в нета и видях добри отзиви. Гледах също модела на сони който ти ми препоръча > KDL-815 защото двата са (почти) еднакви по характеристики и цена. Така и не успях да открия разликите между тях. Предполагам, че 815 има нещо повече или е по-нов от 805.

    - - - - - - - - - -

    Христославе, доколкото успях да прочета в нета сонито 815 има по-добра картина от самсунга 6400, от своя страна последния има по мощен процесор за по гладка работа с приложения. Докато четох за сонито попаднах на добри думи за този модел пак на сони > KLD-50W829, но за съжаление все още не се продава у нас. Освен това серията W9** на сони я описват като светия граал Според теб заслужава ли си да се пресилваме с девете серия? Доста са солени цените.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1027

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте. Нуждая се от съвет за покупката на 32" LED телевизор. Държа предимно на качеството на картината и надеждността. Smart функции и 3D не ме интересуват. Бях се ориентирал към PHILIPS 32 PFH 4109 / 88 или PANASONIC TX-L32EM6E но и за двата прочетох отрицателни коментари в темата и сега избора ми стана още по-труден.
    А и един принципен въпрос: Каква ми е далаверата от Full HD вместо HD Ready, ако на телевизора ще гледам основно кабелна телевизия и филми от флашка?
    Мерси предварително!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,568
    #1028

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Kubrat Hristov
    1. Съпоставимо е.
    2. И на мен ми е трудно да разбера каква е разликата между 800, 805, 807, 815, 817, 828, 829 все си мисля че са опциите и тунерите.
    3. W950B много му е надута цената заради трилуминоса...- иначе е добър. На много хора им розовее и затова я изключват. Тази функция уж разширява цветовото пространство - компенсира най вече насищането на червеният цвят.
    W950B Series | Телевизори | Sony BG
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-55W955-3D-LED
    Помоли да поставят един до друг 815 и 950, като изравниш режимите и настройките на картината, за да видиш каква е разликата и да си прецениш сам дали си струват тези 1200 лева отгоре...

    Цитат Първоначално публикувано от oficer1 Виж публикацията
    Здравейте. Нуждая се от съвет за покупката на 32" LED телевизор. Държа предимно на качеството на картината и надеждността. Smart функции и 3D не ме интересуват. Бях се ориентирал към PHILIPS 32 PFH 4109 / 88 или PANASONIC TX-L32EM6E но и за двата прочетох отрицателни коментари в темата и сега избора ми стана още по-труден.
    А и един принципен въпрос: Каква ми е далаверата от Full HD вместо HD Ready, ако на телевизора ще гледам основно кабелна телевизия и филми от флашка?
    Мерси предварително!
    Никакава далавера няма в Full HD на 32" - няма да забележиш разликата.
    Бюджет?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #1029

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте. Моля за мнение. Насочил съм се към LG LB630V. Интересува ме само качеството на картината и това как се справя с бързите сцени. Гледам основно спорт и филми. Благодаря предварително.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    9
    #1030

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравей Христославе, днес ходих до "града на техниката" и разглеждах кошниците отново. Действително 9** серията се отличава с по-хубава картина, черното е толкова черно че тъмната част на екрана изглежда изключена. Невероятно. НО струва ми се надценката е прекалена ... Гледахме с благоверната и ни се стори, че 55'' е нашия размер. Видяхме и 55W815 и ни се стори добър.
    Смяташ ли, че трябва да се чака този 55W829 и изобщо как може да се разбере кога ще излезе на мегданя?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,568
    #1031

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от festeritto Виж публикацията
    Здравейте. Моля за мнение. Насочил съм се към LG LB630V. Интересува ме само качеството на картината и това как се справя с бързите сцени. Гледам основно спорт и филми. Благодаря предварително.
    Според мен не е подходящ за спортни предавания.



    Kubrat Hristov
    W950 е с local Dimming + матрица AMVA5 и поради тази причина имаш по-добро черно.
    но ако толкова държиш на черното си вземи
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...50VT60E-PLASMA
    За 55W829 тук някой беше споменал че като попитал в Сони център му отговорили,че другият месец щели да внесат и от тях.

    а в случай,че поставиш този
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...60ZT60E-PLASMA
    редом до W950 в тъмно помещение ...ще ти увисне ченето като видиш разликата в черното :rolleyes:

    локалната подсветка има един голям минус -при гледане натъмно под ъгъл се виждат ореоли около светлите обекти
    http://img840.imageshack.us/img840/5237/lg1w.jpg
    http://img259.imageshack.us/img259/942/philips1.jpg

    фронтално е добре
    http://img177.imageshack.us/img177/1513/lg2x.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-05-14 в 00:44.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    9
    #1032

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Да ти кажа Христославе, просто бях впечатлен защото съм свикнал да гледам тъмносивия екран на компа когато трябва да е черно. Но като че ли не съм достатъчно развълнуван (!) за да дам хиляда и отгоре лева в повече. Също така плазмите съвсем не са ми по вкуса заради склонността им към светло-татуировки. Интересна е информацията за 829-та, има ли той някакви предимства пред 815-та, но по-важно за мен е твоето мнение - заслужава ли си да се чака?

  16. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    8
    #1033

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Цитат Първоначално публикувано от oficer1 Виж публикацията
    Здравейте. Нуждая се от съвет за покупката на 32" LED телевизор. Държа предимно на качеството на картината и надеждността. Smart функции и 3D не ме интересуват. Бях се ориентирал към PHILIPS 32 PFH 4109 / 88 или PANASONIC TX-L32EM6E но и за двата прочетох отрицателни коментари в темата и сега избора ми стана още по-труден.
    А и един принципен въпрос: Каква ми е далаверата от Full HD вместо HD Ready, ако на телевизора ще гледам основно кабелна телевизия и филми от флашка?
    Мерси предварително!
    Никакава далавера няма в Full HD на 32" - няма да забележиш разликата.
    Бюджет?
    Благодаря за бързия отговор! Бюджета ми е 600-700 лева.

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #1034

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    W950 е с local Dimming + матрица AMVA5 и поради тази причина имаш по-добро черно.
    W950B не беше ли с IPS матрица на LG?

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1035

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Я и аз да попитам.... нещо - от таз годишните модели на Сони (по-специално сериите 815 и особено 829) има ли 55" ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе