Резултати от 1 до 13 от общо 13

Избор на 3D монитор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #1

    Избор на 3D монитор?

    Здравейте, пред закупуване съм на хубав 3D монитор като за сега съм се спрял на LG D2343P-BN като другия вариант е LG D2342P-PN. Първият е с IPS матрица, а вторият с TN, поне само тази разлика открих?! Някой, може ли да сподели впечатления или да предложи по-добър монитор до 500 лв и мин. 23 инча?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #2

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Любопитно ми е, защо ти е 3D на такъв малък диагонал ?

    Сравнение на двата модела
    http://www.lg.com/bg/PDFServlet.pds?...&bvHidden=true


    За 200 лева отгоре си вземаш 32"
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LA6130-3D-LED

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Защото ще го ползвам като основен монитор на компютъра, а 32 инча са прекалено много за тази дейност. За това ме интересува, кой да избера и дали има по-добър за тея пари.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #4

    Отговор: Избор на 3D монитор?


  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    55
    #5

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Аз съм с ето този:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LED-TV+MONITOR
    Повече от 6м го ползваме и сме доволни. Единствения недостатък според мен е, че много отразява светлината ако е близо до прозорец.
    Тъй като се ползва за монитор, освен за тв в кухнята, не мога да кажа дали има проблеми със събтитрите на 3Д през флашка.
    Това едва ли Ви е проблем, защото ще го ползвате като монитор.
    Надявам се, че сте запознати с характеристиките на видеокартата на пс-то Ви.
    Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Да, и тези ги гледах, но за мое най-голямо учудване нямат DVI вход, само hdmi и d-sub

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #7

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Цитат Първоначално публикувано от Zzipper Виж публикацията
    Да, и тези ги гледах, но за мое най-голямо учудване нямат DVI вход, само hdmi и d-sub
    Отсъствието на DVI вход или dual-link такъв, не трябва да те притеснява, ако HDMI входа е 1.4.
    Основната разлика между двата е, че DVI-D при FullHD резолюция поддържа минимума от 100 Hz честота на опресняване за старите 120Hz модели монитори /144Hz за новите/, изисквана от картите на nVidia само при гейминг в 3D, а HDMI - 24 Hz. За комфортен геймплей в 3D през HDMI на 60 Hz трябва да слезеш на 720р - 1280/720.
    Без да подлагам на съмнение качествата на IPS матриците, макар че аз като геймър и 3D фен не съм виждал или чел за такива предлагащи по-качествено 3D изживяване и по-нисък лаг, от тези с TN матрици, ще добавя че сегашният ми 27" модел на Асус избрах на база опит с предния 23" модел на LG заради съвместимостта им с активната 3D технология на nVidia.
    Нямам представа каква карта ползваш, нито пък "нещата" на ATI как се справят с 3D визията, но ако не държиш какъв е DVI входа можеш да разгледаш този модел.

    Монитори | Asus 23.0" Wide VG23AH, Full HD 1080p 3D IPS LED-Backlit monitor, 1920x1080, 250 cd/㎡, 80000000:1, 5ms, 178

    и евентуално останалите предлагани там.

    И за финал един линк за четиво и размисъл на тема 3D монитори.

    3D МОНИТОР: 3D МОНИТОРИ - ТОП 5

    Успех при избора!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Аз в момента съм с LG W2363V, който не е 3D и е с TN матрица и понеже се налага да взема нов монитор за другия компютър реших да е 3D предимно заради филмите и по-малко заради някоя игра. От друга страна ми се иска този път да е IPS матрицата и това LG D2343P се доближава най-много до това, което търся и днеска го поръчах. Само се надявам в следващия месец-два LG да не искарат по-нов модел за същите пари и да ме хване яд.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #9

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Честито! Щом си направил вече избора - по-трудната част е минала. Ползващите и 3D монитори /освен 3D телевизори/ за десктоп и/или мобилните си компютри, както знаеш сме малцинство, така че ще ми е интересно да прочета два-три реда /когато намериш време за това/, как се справя при игрите на пасивно 3D през HDMI интерфейса. За полза от опцията 2D->3D от самия монитор, разбира се, и дума не може да става.

    Поздрави!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Днеска очаквам да ми го доставят, след това ще пиша с какви впечатления съм останал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #11

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Първите ми впечатления са:
    Позитивни: по-реални цветове (IPS матрица), 3D е страхотно има дълбочина и обем.
    Отрицателни: При бързи движения има по-забелязващо се замазване. Личи си дистанцията между пикселите! Белият фон не е плътно бял, а пикселизира, същото е и при цветните тонове. Уж D2343P (IPS) е с растояние между пикселите 0.265 също, както на другия ми монитор W2363V (ТN матрица), но при втория картината е плътна и тези пиксели не си личат. Не знам на какво се дължи това, пробвах всички настройки, но положението не се подобрява

    Не знам какво да правя, да го връщам ли или не...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #12

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Цитат Първоначално публикувано от Zzipper Виж публикацията
    Личи си дистанцията между пикселите! Белият фон не е плътно бял, а пикселизира, същото е и при цветните тонове. Уж D2343P (IPS) е с растояние между пикселите 0.265 също, както на другия ми монитор W2363V (ТN матрица), но при втория картината е плътна и тези пиксели не си личат.
    Абсурдно е да виждаш преградите между пикселите....освен ако не го гледаш от 10см. Останалото зависи от настройките и качеството на подаваният сигнал.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Избор на 3D монитор?

    Гледам го от около 70 см, ако се приближа повече не ми прави впечатление (примерно 30 см), което е странно. Сега пуснах да гледам мач в HD при пуснат Respond Time на Fast, което намалява от 14ms на 5ms и след топката се забелязва едно черно петно (сянка), което го нямаше при W2363V s TN матрица и 2ms. Толкова ли е осезаема разликата между 2 и 5ms?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на монитор!?
    От fiorino във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-04-11, 19:21
  2. Избор на монитор
    От zorbata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-02-11, 21:17
  3. Избор на TFT монитор
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 17-08-09, 21:34
  4. Избор на НОВ LCD монитор
    От eye_contact във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-05-07, 18:27
  5. Избор на 17" или 19" монитор
    От Чернокрилия във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 13-03-03, 21:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе