Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree5Одобрявам

Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    12
    #31

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Аз съм за F7000 имам два такива и мога да ти кажа ,че качеството на картината е много по добро от на F6670 , говорим за 40 инча F7000 с PVA матрица е, което е и една от основните причини за моя избор на точно този телевизор ,седмата серия е и с 200 херцови панели .Говоря ти от личен опит втория телевизор F7000 го взех след замяна на два 40 инчови F6670 в рамките на близо две седмици поради дефектни -изгорели пиксели .И пак подчертавам ,че говорим за 40 инчовия модел първоначално исках да взема 46 ,но 7 и 8 серия само 40 инчовите модели са с горепосочената PVA матрица по големите диагонали са с PSA което няма нищо лошо , но аз предпочитам ....
    Този пост е редактиран от crash77; 19-01-14 в 15:01.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #32

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Искам първо да благодаря на всички за съветите, които ми дадохте. След доста мислене, разпитване и четене накрая се сдобих с 46F6670.

    Най-накрая сведох избора си до два модела 40F6670 и 40F8000. Везните клоняха към 6-та серия и след като изскочи офертата за 46F6670 реших да се хвърля направо на него. Вярно не стои добре на секцията. Не можа да влезне в дупката предвидана за телевизор, а стои пред нея, но и така ще кара. Някой ден ще сменя секцията.

    А сега за телевизора - ще нахвърлям моите лични мнения относно някои от нещата дано помогнат на някой друг човек, ако се чуди като мен:

    - Качество на картината - Нищо не мога да кажа, понеже нямам база за сравнение. На мен ми изглежда, че предава добре.

    - Звук - Тъй като по ревютат четох, че звукът на почти всички съвременни LED телевизори е пълна трагедия останах приятно изненадан, като чух моя. Радвам се, че хората, които пишат ревютата са с такива вискоки очаквания. На мен лично звукът ми харесва. Наистина не е кой знае какво, но е достатъчен. Само едно нещо малко ме дразни - увеличаването и намаляването е на доста малки стъпки и сега като ми е тихо не мога да направя както на стария си телевизор - да натисна бутона за увеличаване 3-4 пъти, ами или трябва да го натисна 5-10 пъти или да го задържа.

    - 3D - гледах днес една анимация и като качесво на картината ми се видя много добре. Самото 3D обаче не е кой знае какво. Хубаво е, че винаги го има, но рядко има кадри с "неща" изкачащи пред екрана на телевизора. По-скоро чувството е все едно се гледа през прозорец. Като цяло изживяването е далече от това на 3D кино.

    - Smart TV - тук съм силно разочарован и донякъде радостен, че не дадох повече пари за 8-ма серия. Тази работа с приложенията, със социалните мрежи, с клиповете на приятели и т.н. е пълна трагедия. Някои идеи са хубаво, но всичко върви толкова бавно, че след няколко минути започва да дразни. Отделно, че нещата не са изпипани. Ще се опитам с няколко изречения да представя впечатленията си за няколко от най-използваните (според мен приложения):

    1) YouTube - Не мога да използва външна клавиатура когато пиша текст в търсачката. Също така не можах да подкарам 3D клип от YouTube. Клипът тръгва, но показва 2 образа и няма как да кажа на телевизора, че това е 3D и искам да ги слее в един.

    2) Вграденият браузър - Тъчпадът (второто дистанционно) може да се използва като показалец на мишка само в браузера (или поне аз само там го видях). По всички други програми и прозорци за навигация се държи така все едно се натискат стрелките на нормалното дистанционно. Самия браузер изглежда добре, но също е много бавен. Хубавото, е че поддържа Flash и няма проблем с гледането на клипчета от Vbox, но работата става бавно.

    3) Facebook - Изобщо не можах да го подкарам. Въведох си име и парола и всичко тръгва, но не искам да ми покаже News Feed-а. Дава някаква грешка, че този service в момента не работи. Иначе мога да си гледам профила и предполагам мога да пиша някакъв текст като нов статус.

    4) Skype - Това изглежда може би най-добре работещото приложение, но за съжаление нямам камера и не мога да го използвам.

    5) 3D Explorer - Има разни 3D материали, но на мен ми се видя сравнително бедно и самата работа с него е доста тягава - работи доста бавно.

    - Пускането на филми по мрежа или от flash-ка - тези функции работят сравнително добре. Малко бавно се браузва по директориите. Не съм доволен от големината на буквите (subtitles). Има 3 настройки за размера, но 3-те са много сходни и дори най-големият размер на мен ми идва малък. Безжичното гледане на филми (DLNA) при мен върви, но само с по-малки файлове. Като пусна филм, който е примерно 4 GB или повече се налага от време на време плеарът да спира и да кешира. В момента има безжичен рутер, който е само с Wi-Fi g стандартът. Надявам се като си купя рутер с N да се оправи този проблем.

    - Timeshift - Или иначе казано - докато гледате нещо можете да натиснете пауза и след това да продължите от там до където сте гледали. Пробвах тази функция с една флашка, защото нямам HDD и ми се стори, че работи добре. Има ограничение на записа от час и половина и не знам какво се случва, ако записвам час и половина и съм изгледал примерно 1 час от записа, но дори и телевизорът да постъпи по най-глупавият начин - да спре записа и да ме прати да гледам това, което дават в момента си мисля, че час и половина са достатъчни за повечето случаи.

    Като цяло ако трябва да сравня операционната телевизия на телевизора примерно с един съвременен андроид телефон чувсвото е все едно се сравнява Windows 3.1 с Windows XP, като сравнението е в полза на андроида. Телевизорът работи доста бавно и много неща са неинтуитивни. Но при положение, че всичко трябва да може да се управлява с дистанционно може би няма как.

    Ако някой се чуди дали да си вземе такъв модел телевизор може да пита, ако има някакви въпроси.
    hristoslav2, djsmiley и Momchil харесват това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #33

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Здр искам да попитам купихси телевизор панасоник виера 42 инча всичко му работи само немога да фляза в фейсбука си ако някой знае нещо дами помогне

  5. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #34

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    В този пост е обяснено как -------> https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post509849

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #35

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Mersi mnogo priqtel no tam ima edin link koyto trqbva dase registriram no nemi otvarq sranicata ako meje dami pomognes

  7. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #36

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Следвай упътването -----> http://shop.panasonic.com/docs/how-t..._Facebook.html

    И пиши на кирилица.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #37

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Като натисна върху линка неми отваря страницата много страно

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #38

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Здр приятел благодаряти много от колко месеца пробвах даго направя ивече стана с твоя помощ благодаряти само искам дати питам като фляза от браузара на фейзбука от там ме отхвърля що така

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #39

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Не знам. Аз фейсбук не ползвам, още повече през браузъра на телевизора.
    Влизай си през апликакацията от smart менюто.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #40

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Здравейте ! Искам да попитам за мнение,че ми предстои покупка на ТВ и се двоумя между тези двата модела: LG 42LA690V и SONY KDL-42W650ABAEP
    по принцип сам фен на ЛГ,обаче СОНИ-ТО извади много добра картина

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #41

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Сонито е по-добрият вариант като картина, но пък менюто му е доста тежко - за моите разбирания.
    LG-то пък няма стандартно дистанционно - само меджик. Смарт функциите и вграденият плеър са по-добри от на сонито.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    59
    #42

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    И аз се колебаех между двата. И на мен ми хареса много картината, докато не го пробвах с бързи сцени - сонито сечеше доста и това заедно с липсата на 3Д ме отказаха за сметка на ЛГ-то.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    18
    #43

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Здравейте, търся нов телевизор 42" с повече екстри. Засега като, че ли съм се насочил към някой от тези двата. Какво бихте казали за тях и бихте ли ми препоръчали някой друг?

    PANASONIC TX-L42DT60 3D LED
    - 1999 лв
    SONY KDL-42W805 3D LED - 1399 лв

  17. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #44

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Бих ти препоръчал за тези 2к лева дето си приготвил за Паната, да се насочиш към размер 46-50".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    18
    #45

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Бих ти препоръчал за тези 2к лева дето си приготвил за Паната, да се насочиш към размер 46-50".
    Не знам дали няма да е много голям. Можеш ли да препоръчаш модел? А иначе да разбирам ли, че е по-добре да взема Сонито?
    Този пост е редактиран от gmdata; 23-02-14 в 15:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 40 инчов TV.
    От blue1 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-01-15, 08:08
  2. Помощ за избор на 40-42 инчов телевизор
    От Cve7anov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-13, 08:37
  3. Помощ при избор на 32 инчов LED телевизор
    От Malchev във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 22-03-12, 10:55
  4. Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 12:00
  5. Помощ за избор на 22 инчов монитор
    От cKo7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-09-08, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе