Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55
Like Tree5Одобрявам

Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #1

    Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Иска ми се да си взема LCD телевизор. Поради местото, което имам в секцията (100 см широчина) трябва да се задоволя с 40 инчов или може би 42 инчов с по-тънка рамка.
    От доста време се заглеждам по телевизорите, но описанията, които им дават по сайтовете според мен са крайно ограничени.

    Ето нещата, които ми се иска да има новият ми телевизор (не съм сигурен дали някои от тях са възможни):
    - WiFi адаптер с n стандарт (за по-висока скорост).
    - Вход за LAN кабел (ако с WiFi-то е бавна работата).
    - Иска ми се по някакъв начин да мога на телевизора да гледам филми, които съм си свалил на лаптопа и това да става по мрежата без да трябва да връзвам лаптопа с HDMI кабел.
    - Искам да мога да си нагладям големината на буквите като гледам филми. Примерно да мога да ги направя доста големи, за да са ми удобни за четене.
    - Искам телевизорът да може да записва на USB или HDD. Иска ми се и да може да записва докато гледам друг канал, но не знам това дали е възможно.
    - Искам докато гледам нещо по телевизията да мога да му дам пауза примерно за 5 минути и след това да продължа да си го гледам. Не знам дали това е възможно, но го гледах в една реклама преди време.
    - Ще ми се телевизорът да се води SmartTV въпреки, че доколкото разбрах не са хич Smart днешните телевизори, но все пак примерно да мога да си кача някакво приложение и примерно да гледам Voyo.
    - Иска ми се телевизор с добър звук, но не съм сигурен дали изобщо има такива.
    - Ъгълът на гледане на екрана трябва да е максимално голям. Не знам дали това все още е проблем при съвременните телевизори - имам 40 инчово LCD Sony, което е сигурно вече на 4-5 години и неговият дисплей се вижда еднакво добре от практически всякакъв ъгъл.
    - Ще ми се също към телевизора да може да се връзват неща като безжична клавиатура и мишка - това също не знам дали е възможно.

    Като цяло ми се иска телевизор, в който има компютър и имам свободата да правя каквото си поискам. Не, че съм някакъв запален телеман, дори може да се каже, че прекарвам доста малко време пред телевизора. Просто ми се иска като си сваля филм, да не се налага да мъкна лаптопа до телевизора, да връзвам кабели и т.н., а всичко да става по мрежата.

    Тъй като съм ограничен в размера може да се каже, че парите нямат значение, защото с тези размери телевизорите са на горе-долу нормални цени.

    Ще съм ви много благодарен ако ми кажете има ли изобщо телевизори, които да покриват нещата, които желая или просто ще трябва да си взема какъвто и да е и да си сложа външна кутийка с Android.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #2

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    - Искам докато гледам нещо по телевизията да мога да му дам пауза примерно за 5 минути и след това да продължа да си го гледам. Не знам дали това е възможно, но го гледах в една реклама преди време.
    Ха, интересно искане...това го имаше навремето, но като стоп кадър.
    - Ъгълът на гледане на екрана трябва да е максимално голям. Не знам дали това все още е проблем при съвременните телевизори - имам 40 инчово LCD Sony, което е сигурно вече на 4-5 години и неговият дисплей се вижда еднакво добре от практически всякакъв ъгъл.
    Плазма или ОЛЕД.
    ...или просто ще трябва да си взема какъвто и да е и да си сложа външна кутийка с Android.
    Не е лош вариант...чак какъвто и да е не, но може да минеш и с по-евтино ЛСД с качествена матрица и 100Хц-ов панел или плазма

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #4

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Плазма или ОЛЕД не искам, понеже четох, че лесно се отпечатва нещо статично на дисплея. Ще трябва с LED да мина.

    Относно предложенията - и аз първоначално си мислих за SAMSUNG UE-40F8000, но там малко не ми хареса, че има една камара глупости като управление с жестове, управление с глас и т.н. та се чудя екстрите му да не се окаже, че повече пречат и дразнят отколкото да помагат. Все пак ще разгледам по-подробно спецификациите за този телевизор, за да разбера точно какво предлага.

    LG не искам. Имаме едно дъртно LG (21-инчов обикновен телевизор с кинескоп) и е доста по-дървен в сравнение с един два-пъти по-стар Sharp. От това сравнение съм останал с впечатление, че LG е някаква посредствена марка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #5

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Ха, интересно искане...това го имаше навремето, но като стоп кадър.
    ...
    На телевизори с PVR и сега си го има - time shift.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #6

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    На телевизори с PVR и сега си го има - time shift.
    Да, аз визирах бутона STILL, който никога не съм ползвал, освен да проверя за какво е...то аз по принцип освен бутоните за смяна на каналите, силата на звука , програмния информатор и менюто за настройка на картината не ползвам друго

    А, питащият щом иска максимален ъгъл на виждане от лсд, трябва да се насочи към модел с IPS матрица.
    Примерно: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...42FT60E-3D-LED
    Този пост е редактиран от pilot; 09-01-14 в 20:39.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Цитат Първоначално публикувано от totopz Виж публикацията
    - Искам телевизорът да може да записва на USB или HDD. Иска ми се и да може да записва докато гледам друг канал, но не знам това дали е възможно.
    Този отговаря на всичките ти искания
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L42DT60-3D-LED

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #8

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    След много умуване се спрах на два модела между, които не мога да реша:
    - Samsung 40F6670
    - Samsung 40F7000

    7-мата серия ми харесва, заради това, че има 2 тунера и камера. Ходих в един технополис и при един човек на специализиран щанд на Самсунг в един мол. Никъде не можаха да ми кажат дали като пише, че има два тунера мога да записвам един канал докато гледам друг.

    В спецификациите на 40F6670 пише, че има "Наличие на изместване във времето", което според мен е Timeshift функцията за даване на запис докато гледам нещо и след това, да продължа да го гледам на запис, докато телевизорът записва предаването няколко, което върви няколко минути на пред спрямо това, което гледам. И на двете места ми казаха, че този телевизор го няма това нещо и сега не знам на спецификациите ли да вярвам (които са на стайта samsung.bg) или на хората, с които говорих.

    Ако някой има 7-ма серия на самсунг може ли да ми каже какво точно може да се прави с двата тунера и какво не?

  11. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #9

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Имай предвид, че в 7-ма серия се използва Ultra Clear Panel, докато в 6-а, не. Това е основната разлика между двата, поне за мен. И двата модела имат функция timeshift.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #10

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Никой ли няма Samsung 7-ма или 8-ма серия? Никой ли в тази държава не знае какви възможности имат тези модели? Вече не знам къде да търся информация. Където и който и да питам всеки казва - не знам.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    46" F7000 Smart Evolution 3D Full HD LED TV - СПЕЦИФИКАЦИИ | SAMSUNG
    Какво има толкова да се чудиш - ако остава нещо неизяснено от сайта , отиваш в някой магазин , искаш дистанционното и почваш да преглеждаш менютата и опциите , а дали има двоен тунер може да провериш като пуснеш PIP-а и опиташ да включиш два различни канала . Ако има 2 тунера (както си пише по спецификации) , то ще поддържа и запис от единия , докато гледаш канал от другия тунер . PIP с двоен тунер е най-смислената екстра в един голям тв , която някой производители чак сега се сетиха да предлагат (и то само във високите серии) , а други още не са открили и пющят разни "смарт" простотии ...
    makzla одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Вече ти предложих такъв който има по два тунера от всичките и предлага докато записваш един канал да гледаш друг
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Този отговаря на всичките ти искания
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L42DT60-3D-LED

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #13

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    svetlio1 ходих в два магазина. Без да искам да обидя някой (сигурно има хора, които си разбират от работата), но работниците в тези магазини са просто трагедия. И на двете места когато казах, че имам въпроси за еди кой си модел телевизор работниците даже не ме заведоха до телевизора, за да ми покажат каквото и да било. На повечето ми въпроси отговаряха с "не знам", а от някои техни отговори си личеше, че изобщо не знаят за какво са там. Примерно след като попитах какви WiFi стандарти поддържа телевизорът реакцията беше гледане умно и почти никакъв отговор. След като обясних, че от това зависи каква е скоростта, с която телевизорът комуникира с безжичната мрежа в къщи и на двете места ми отговориха, че това зависило от рутера, който има...представяте ли си. На въпроси относно възможносите на двата тунера ми се отговаряше, че те нямат телевизионен сигнал в магазина и не могат да пробват. Просто след 2-3 въпроса зададени към някой от персонала се чувствах така все едно съм отишъл при жена и я питам как да си ремонтирам колата.

    hristoslav2 помня какво ми препоръча, просто до момента всичките ми усилия бяха насочени към марката Samsung, за да разбера какви класове телевизори има и кой какво предлага. На доста места прочетох, че Samsung предлагат може би най-добрите Smart TV възможности и, че телевизорите им са доста приличен избор. За това към тях се насочих.
    На Panasonic дори не знам какви класове телевизори има и коя цифра трябва да гледам, за да сравнявам кой телевизор от коя серия е. Все пак ще взема да зачета за телевизора, който ми предлагаш - дано има повече информация отколкото за самсунг.

    За самото записване с два тунера ме притеснява, че кабелната ми телевизия е с декодираща карта т.е. ако си купя телевизор ще ми трябва CAM модул. Не съм сигурен дали ако искам да гледам един заключен канал и в същото време записвам друг заключен канал телевизорът, ще може да използва декодиращата карта и за двата. Общо взето това ме притеснява.

    Също така честох доста за разликите между 7-ма и 8-ма серия на Samsung и поради малката разлика в цената реших, че ако взема по-ксъпият телевизор, то той ще е 40f8000. Обаче, ако двойният тунер се окаже, че не ми върши работа разликата в цената от около 800 - 900 лв. не си заслужава спрямо 40f6670.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #14

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    http://www.wi-fi.org/

    Самсунг подържат Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
    2.4G–2.4835GHz [CH 1–13]
    5.15–5.25GHz [CH36–48]
    5.25–5.35GHz [CH 52–64]
    5.47–5.725GHz [CH 100–140]
    5.725–5.85GHz [CH 149–165]

    Панасоник подържат Wi-Fi 802.11 a/b/g/n 2.4GHz 480 Mbit/s

    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...tml#post649822
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 15-01-14 в 21:12.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Помощ за 40 или 42 инчов LCD с възможно най-много екстри

    Благодаря за информацията.
    Разгледах няколко ревюта на PANASONIC TX-L42DT60, но съм също толкова объркан колкото и за Samsung-а. И за панасоника не намерих информация какво точно може да прави и какви ограничения има.

    За samsung телевизорите доста четох и там горе-долу съм запознат какво мога да очаквам. Сигурно ще взема един 40F6670 и ще се свърши с мъките, пък със спестените пари след 1-2 години може да взема някой нов телевизор, като се надявам до тогава да получа яснота по въпроса с двойните тунери.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на 40 инчов TV.
    От blue1 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-01-15, 08:08
  2. Помощ за избор на 40-42 инчов телевизор
    От Cve7anov във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 23-01-13, 08:37
  3. Помощ при избор на 32 инчов LED телевизор
    От Malchev във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 22-03-12, 10:55
  4. Отговори: 1
    Последно: 17-06-11, 12:00
  5. Помощ за избор на 22 инчов монитор
    От cKo7 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 11-09-08, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе